Karate/Tekvandoya gitmek isteseydiniz ailenizi nasıl ikna ederdiniz?

Diyelim ki karateye gitmek istiyorsunuz ve maddi konuda ailenizi bagımlısınız bir kız olarak ailenizi nasıl ikna ederdiniz + karatenin ne gibi yararları vardır?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüzde benim şahsi görüşüme göre ipini koparan Karate-do eğitmeni olmuş, siyah kuşak Aikidocuyum benim eğitim aldığım dojodaki karate eğitmeninin ağzını burnunu dağıtabilirim, hani kendimi yüceltmek gibi bir amacım yok da yeni siyah kuşak olmuş olan birisi bir eğitmeni dövebiliyorsa o eğitmende bir sıkıntı var demektir...sadece bu adamı baz alarak konuşmuyorum bunun gibi tanıştığım birçok insan var

Öncelikle sana nacizane tavsiyem karate-do dışında bir self-defense sporu bulman lazım Aikido, Judo, Hapkido, Teakwondo ve Boks u tavsiye edebilirim hatta amacın ful kendini savunmaksa boks a git ikinci ve son tavsiyem ise eğitim alacağın yeri iyi incele mesela aikidoya gideceksen gitmeden önce 1 ders i izle senin tarzın mı yapabileceğin şeyler mi diye

1|0
    0|0
    • cok sagol yorumundan dolayı taekwondo simdilik mantıklı geldi bakıp gorecegim ama ikna olayı bana kaldı gene

• Rica ederim, ayrıca bende teşekkür ederim en iyi cevap seçtiğin için :)

Ailene biraz yağ çek, iyi kız ol her dediklerini yap yumuşat önce onları sonra da konuya gir :D

ve de ailene kendini korumanın öneminden bahset mesela İstanbuldaysan, Dün bir kadını dövüp cüzdanını çalmışlar istanbul tehlikeli yer hırlısı var hırsızı var diye damardan gir kabul ederler bence

• :) tamam sagol cekerim yagı ben :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Karate'nin kamuoyunda bilinen en başta gelen faydası, bireylerin kendilerine yönelmiş bir fiziksel saldırı karşısında kendilerini silahsız olarak savunabilme yollarını öğretiyor olmasıdır. Karate teknikleri kişiye, vücudun tüm bölgelerini en etkin şekilde kullanarak kendisini savunma imkanı sağlar. Fakat Karate'nin yararları bunun çok ötesine uzanmaktadır.

Her yaş grubundan insanlar için Karate-do, günlük uğraşıları dışında kişilere yaratıcı, eğitici, güvenli ve üretken zaman harcama imkanını sağlar. Özellikle genç yaştakiler için Karate doğru çalışıldığında, vücut duruşunu geliştirmenin dışında, düşünme sürecine ilişkin becerileri de geliştirirler. Kişi, zihinsel ve bedensel becerileri konusunda daha bilinçli olur ve kendine olan güveni artar. Karete dikkati toplama yetisinin geliştirmesi ile bireyin bağımsızlığını ve kişisel bütünlüğünü fark etmesine yardımcı olur. Kişinin kendisine ve yaşıtlarına olan güvenini ve saygısını arttırır. Bedensel ve zihinsel disiplin, sorumluluk duygusu gibi yeteneklerinin gelişmesini sağlar.

Yetişkinler için özellikle Karate-do çalışmaları stres azaltıcı hareketlerle bedensel ve zihinsel rahatlama imkanı sağlar. Dayanıklılık, kas gücü ve bedensel kuvvetin azalmasına mani olur.

Kısaca Karate'nin ruhsal ve bedensel gelişime yönelik amaçları; doğru, ciddi ve disiplinli çalışmayı öğrenmek; zihinsel ve bedensel eğitim vasıtası ile güçlü ve canlı bir ruhsal enerjiye sahip olmak; saygınlık, nezaket, içtenlik ve samimiyeti geliştirmektir.

Karate-do takım sporlarından farklı olarak bireyin, kendi kendisini geliştirmesine odaklanmıştır. Yarışma maçlarının amacı, kişinin kendi açıklarını kapatması ve gerçekte başkalarına karşı değil kendisine karşı yarıştığının farkına varabilmesini sağlamaktır. Kazanmak kadar kaybetmenin de öğrenilmesi gerekir, çünkü kazanmak da kaybetmek de aynı ölçüde önemlidir.

1|0
    0|0
  • baba kendımı savunucam kımse bana askıntı olamıcak kerata yapıcam heaayyttt huyyttt karsımda kımse duramıcak cüneyt arkın gibi kızın olcak ıste ne istiyosun de

1|0
    0|0
  • sokakta karate işlemez. gideceksen boksa falan git. ailene de etrafta sarkıntılık yapanların çoğaldığını, arkadaşlarının başına gelen uydurma hikayeler falan anlat. gerekliliğini anlasınlar.

1|0
    0|0
    • boks yapıp kas mı gelistireyim :) Siddetin daha az oldugu benim için yaralı olur bir de daha eglenceli gözzüküyor diye dedim :) yalandan ziyade tavır koysam dahai iyi olur gibi ama

• hem estetik hem de az hareketle çok acı vermek istiyorsan en iyisi aikido'dur.

• :) aikido daya baktım simdi mantıklı geldi

• Sporun her türlüsü yararlıdır.Kick Boks'a başlamadan önce annem karşı çıktı ama ben yine de başladım.Maça çıkmam, sadece antrenman yaparım diye kandırdım annemi :)

1|0
    0|0
  • ailenn severek ve isteyerek göndermesi lazım

1|0
    0|0
  • babana soyle mesela bulaşan falan olursa kendimi korumak istiyom de

1|0
    0|0
  • işe başlayım tenis korta başlıyaçağım inş

1|0
    0|0
  • karete tekvando saldırı ya da savunma amaçlı hiç bir işe yaramaz en iyi dövüş box dur bunu herkez bilir. ailenede gitmek istiyorum de yahu :D

0|0
    0|0
  • Bana kalirsa ikisinede gitme. Karate cogu dovus sanatlari ile karsilastirildiginda resmen eziliyor. Dalga gecmek gibi olmasin tekvandoda ise tekme ile nakavt ediyosun.

0|0
    0|0
  • kımseyı ıkna etmem gerekmıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...