Ilişkim babasının saçmasapan takıntılarından bitti. O da seviyor ben de, napacagız?

Merabalar, sevgilimle 4 aydır bie ilişkim vardı. herşey çok güzel yolunda gidiyordu. aslında o bana en başta ailesinin herkesi begenmedigini söylemesine ragmen ben kendimde bi sorun olmadıgını ve benide isteyeceklerini düşündüm. o da bana bu güveni vermişti. ama ilişkimin son günlerinde o bana soguk davranmaya basladı, öğrenciydi kendisi ailesinin yanına gittiginde sanırım babasıyla konusmus bu konuyu o da tepki vermiş yanıma geldiginde bana bunları hemen anlatmadı ama benim kafam karsınca sorular sordum kendine ve anlatmaya basladı. tek sorunda ailelerimizin farklı olusu, memleketim, egitim seviyemin onla eş olmayısı, . bu nedenlerden dolayı istenmedigimi ima etti. bende gurur yaptım ve ayrıldım ikinciye barısır gibi oldum o da yalnızca 1 hafta sürdü ve yine ayrıldım. şimdi ise tek düşündügm var beni bu kadar seven adam beni sadece ailesi içinmi bıraktı yoksa başka bişeylermi oldu. ailesiyle tanıstıgm ve o tanısmanın güzel gecmesinden sonra ben hep olumlu seyler bekliordum ama tersine döndü. ve şu an da ayrılalı nerdeyse 3 hafta oldu. ama unutamadım halada seviyorum kendisini. ona ait herseyi yok ettim. unutmaya çalısıorum çünkü. bana haftada birde olsa mesaj atıyor bundan bir hafta önce benimle evlenecegini onun eşi olabilcegimi söyledi ben yüz vermedim pek oralı olmadım bidaha mesaj atmadım ama yazarsa cevap veriyorum. şimdi böyle bi durumda neler yapmalıyım yorumlarınız için teşekkürler...

0|0
6|12

En İyi Kız Görüşü

• Daha ne yapabilirsin ki? Artık bu sadece karsıdakine bağlı. Sorun ailesiyse eğer bu onun cözümlemesi gereken bir durum. Hayatına devam etmeye, onu unutmaya calıs. Kalbini baskalarına kapatma. Seni gercekten seviyorsa eğer bir şekilde dönecektir merak etme.

0|0
    0|0
    • zaten arada sırada mesajda atıyo bana bilmiyorum valla hayırlıysa olsun hayırsızsa olmasın

• evet bu önyargıyıda yıkmalıyım kafamdan onu tamamen bitrmeliym. hiç umudumda yok umudu kesmelym yokmus gibi davranıyım ama yinede bi kösede dursun gün olurda cıkar gelirsede ona hayır demem

• Aynen öyle. Sen kendini biliyorsun zaten cok mantıklısın. Yapman gereken davranıs tam olarak bu işte canım :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Arkadaşım öyle yada böyle... Ailesi bile istememiş olsa onun sana bunu söylemesi çok küçük düşürücü... Yani anlayacağın onun da pek gönlü yok sende... Yakında sana "ilişkiye girersek aileler mecbur kalır" gibi bir teklifle gelirse sakın bu tuzağa düşme...

0|0
    0|0
    • ruhumumu okuyosun sen benim ya :) bana bunuda söyledi ama yaparmıyım yapmadım tabiki salakmıyım ben. alıcak zevkini sonra alamıorum diycek.

• Ruhunu okuyan değil de ruhunu okşayan kişi olmak vardı :D

• Vallaha ne diyim ki güzel kardeşim.Ailesi de biraz geri kafalı herhalde.Daha neler gelir neler geçer takma kafana...Senin için ailesine söz geçiremiyorsa dicem ama aileye de karşı gelinmez.Hmm.Vallaha senin için hayırlısı olmuş sen uzulme zamanla alışır unutursun kimse vazgeçilmez değildir unutma dostum.Senin için emin ol hayırlısı olmuştur hayatta istediğin bir şey olmamışsa bu senin iyiliğin içindir emin ol.Geçmişe dönüp bir göz at istersen elbet bulursun.

İstediğin bir şey olmuyorsa üzülme,ya senin için hayırlısı değildir ya da daha iyisi olacağı için olmuyordur

Hz.Mevlana

0|0
    0|0
    • yok okumus egitimli ailelermiş birde cahillikten falan degil ya akkılarında baska biri var ondan yaptılıar bunu. ama benim gururum cok sarsıldı biliomusun onca gez,toz git ailesiyle tanıs, sonra bunları ögren, allahım düşmanımın basına bile vermesin yani acısını cekmekten bi hal oldum

• Anlıyorum başta Allah yardımcın olsun.Sabret dostum Allah sabredenlerle beraberdir.Bak hayat kısa.Kimse için üzülmeye değmez.Halen seviyorsan ki öyle gözüküyor tekrar bi konuşmayı dene ailesiyle cocukla vs.olmazsa unut gitsin.Yani yapılacak başka bişe yok..Anlıyorum ama hiç kimse vazgeçilmez değildir.Dertleşmek vs istersen ekle beni daha rahat konuşurz.

• Şuan ben çıkıyorum yarın devam ederiz.

• diyosun 4 aydır bir ilişkim var ciddi diyosun şu diyosun bu diyosun e kızım senin için ailesini bile karşına alamayan bir cocuk için nasıl ciddi düşünüyosun. ? bu cocuk senin için fedekarlık yapamıyosaa nasıl ciddi düşünüyosun? bir şeylerden vazgecemiyosa nasıl ciddi düşünüyosun ?

0|0
    0|0
    • Ailesini cok sevior onlara o kadar baglı ki anlatamam, tabi aileside onu cok seviyor. tek sorun babasıydı onun yüzünden bizim ilişkimiz bitti. hem4 ayı küçümseme biz 4 ayı normal sevgilinn 4 yılı gibi gecirdik. o benim için cok uzun bi zaman. benden vazgectimi onu bilmiorum ben arada mesa atıyo cünkü bana

• valla ilişkimin basından beri evlilik vaadi aldım ben kendisinden, aile en bastan beri işin içindeydi çünkü bn ailesiyle tanıstım ama baktıki aile bu ilişki uzun sürcek gibi duruyor hemen babası olaya el koydu oglunun aklına girip ayırdı bizi.

• bak ben ne seni tanırım ne o cocugu bilmem anlatabildim mi o cocuk seni gerçekten sevseydi ailesini karsına alırdı olan biten bu

• bence unutup kendi yoluna bakmalısın. Hayatını paylaşacağı eşe kendisi değil de ailesi karar veren biri adam mıdır sence

0|0
    0|0
  • evlencek dişini bir kaç ay sıkacaksın sonra başka eve çıkacaksın, korkma evlendikten sonra herifi çekip çevirmek kolay olur ;)

0|0
    0|0
  • Yoluna bakmalısın..

0|0
    0|0
    • valla bu vakitten sonra sanırım yoluma bakmaktan baska carem yok çok imkansız görünüyor çünkü :(

• bır de ne ıstedıgını tam olarak bılsen tam super olacak

0|0
    0|0
  • Babasını dinlemeyin derim.

0|0
    0|0
    • nasıl dinlemeyecek adam babasından korktugu kadar allahtan korkmuyor. sert kayaya carptım.

• birbirinizi seviyorsanız gerisi önemli değil tabi, kalacağınız biyer varsa :)

0|0
    0|0
  • babalara gelmişsiniz.

0|0
    0|0
  • biraz saygı göstermelisin

0|0
    0|0
    • bazen saygı gösteriyorum. bazende diyorum neden birde sevince daha kötü oluo sevmesem takmam umruma. inş unuturm kendisinide baskasını severim sadece buna dua ediorum

• baba önemli salla gitsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• eger seviosan beraber konusup yeniden başlamanın yollarını bulun derim ben. çünkü ailesiyle görüşmenin iyi gectiğini söylüosun dolayısıyla çocugun kafası karısık bence ailesini bahane ediyor gibi geldi bana konuşmdan çözemezsiniz..

0|0
    0|0
    • aileyle görüşme iyi geçsede ailenin tutumu belli canım cocugun kafası zaten bu yüzden kaırsık çünkü bizim problemimiz yoktu kendi aramızda cok iyi anlasıoduk.

• Vay anam nie kendi cocukları özel üretim mi seni beğenmiyolarmış? Gerçekten sevse ailesini karsısına alirdi seviyorum derdi snucta sen onunla evlenicen ailesyle değil! bence vazgec biraz acı cekersin ama ömür boyu cekmekten iyidr cıkmaya devam edersenz ailesi daha cok sorun cıkartır rahat iletişim kuramazsın sürekli sizi ayrma cabasına girerler ailesine bağlı olabilir ama insan sevgisinin arkasında durabilmeli hiç yoktan gerçekten sevseydi tamam cıkalım ama ailemden gizleyelim gibisinden şeyler derdi..bu kadar kolay vazgecemezdi

0|0
    0|0
    • yaptıkları ne vazgectigini gösteriyo nede vazgecmedigini bana beni unuttunmu die mesaj atıyor. evet nedense özel üretim ya bi evin bi cocugu olunca öyle oluo galiba.galiba sonradan ailesine hak verdi onların istememe nedenleri yarın bigün benim istememe nedenm olurmu acaba dedi sanırım. elin düşüncesini bilemezsin ki. valla silersemde tam silerim napayım artık. zaten mesaj atsada yüz vermiorum. napayım evlensin ailesinin istedigyle mutlu olabilcekse eger birgün bile aklına ben gelmeyeceksem

• amin Allah kimseye yasatmasın insallah bi sonrakı ilisknde cok cok mutlu olursun biraz dkkat et :)

• insallah canım .saol

• ailesine söz geçiremeyen ben bu kızı seviyorum istiyorum diyemeyen erkekten hayır gelmez. unutmaya çalış :)

0|0
    0|0
    • öyle biri olsaydı bu iş olurdu zaten. ona sorsan yenilgiyi kabul etmez al sana yenilginin babası. ! birde attıgı mesajlarda iyi olmadıgın falan yazıor psikolojisi bozulmus kendi içinde yasıomus acısını ama işte içini bilemem sonucta uzak benden acı cekiomu rahatmı bilmiorum

• işte bende onu anlmaya çalıştım. acaba gercekten sevmiomuydu ama beni cok sevdigini gösterebildi bana bir bakısı anlatmaya yetiordu zaten herseyi. ya dedigin gibi gercekten sevmedi beni yada ailesi baskın cıktı bu konuda. ama daha önce böyle biolay daha yasamıs onuda sevmiş ama evlenememiş ailesi yüzünden o zaman o kızıda sevmedi

• ailesi baskın çıkmış da olabilir hemen sevmedi etmedi deme kesin çocuğun gözünü korkuttular suradına bakmayız falan diye öyle de olabilir

• sewen insan insan ailesini karşısına almalı bence kuzu ama o alamadı cesaret yokmuş, kurtulduğuna şükret :)

0|0
    0|0
    • benim için mücadele etmesini söyledim ama bi işe yaramayacagını söyledi. aynı olayı birkere daha yasamıs ailesi herkesi begenmezmiş. kesin ailesinin buldugu biriyle evlenicek. bunu söyliyip duruyodu hep bana. bana 1 haftadır mesaj atmıor sence hayatında baska biri varmıdır ben hala bunu merak ediorum

• evet aynen öyle diyorum acı ama gerçekler.s

• evet acı ki ne acı .s

• ailesinin seni neden istemediğini tam anlamış değilim

0|0
    0|0
    • kısacası ailesi beni istemedi. o da ailesini çigeneyemedi ben durumu kabullenebilmiş degilim hepsi bu . ama hala mesaj atıor ben beni alabilcegini sanmıorum ama o arada alacagım die mesaj atıyo bu kafamı karıstıran neden

Yükleniyor...