Kapat

Kendini geliştirmek boş iş mi?

Ben sürekli başka yetenekler edinme meraklısıyımdır. geleckteki mesleğmle hçbir alakası olmasada inglzce rusça hatta korece öğrendim ve öğrenyorum. sırf enstrüman çalablmek içn gitar öğrendm. ebru kursuna gidicem. takı tasarım kursuna gittim. ahçılık ve pasta kursuna gittim. edebi yönm gelşsn dye kitap okuyorum ve şiir yazıyorum. tarhi arştırmalar falan yaparm vsvs. özetle biçok arkdşm bunlar boş işler bir alanda uzmanlaş yeter diyor. eczacılık okuyorum ve serbest eczane açıcam ben neyde uzmanlaşıyımki? bu yaptklarım sizce de boş iş mi?

0|0
5|24

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 23

• meraklı olmak iyidir. adamı sınırsız geliştirir. ama çokluk önemli değil neyi ne kadar iyi yaptığın önemli

olaylara sanat olarak yaklaşmak lazım yoksa sadece öğrendim dediğinle kalırsın.

sanatsal değer kattığın zaman istesende çok işle uğraşamazsın yani şuan senin yaptıkların öğrenmek değil bir heves gerekli mi değil. sadece ortamlarda şu kursa gittim şunuda yaptım gibi boş muhabbetlere konu olursun.

hobi ve sanatsal değer biçerek belli bir kaç işde uzmanlaş. sonrası başkalarına yönelirsin. fabrika gibisin bro.

Aşçı örneğinde olduğu gibi. neyi ne kadar öğrendim diyebilirsin.

1|0
    0|0
    • yarım bıraktığım tek şey rusça. diğer herşeyi muhbbetlere konu olacak kdr değil gerçekten başarılı olacak kdr öğrendim.

• anlamamışsın yazdıklarımı,

• insanlığa faydalı olmak tabi ki iyi bişi ama sadece kendin için geliştirsen de yanlş yolda falan değilsin, o arkadaşın söylediği şey yanlış olmuş biraz, sadece kendin içinde yapmanın kötü bir tarafı yok, ama dünyaya faydalı olursan daha iyi tabi. Ayrıca sadece kendini geliştirirsen, ister istemez bir konuda gelişmiş oluduğun için, dünyaya zaten faydalı olursun.

1|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle boş bir yolda değilsin farkında değilsin ama güzel sanatların çeşitli dallarıyla alakadarsın. onlar bunlara boş iş diyorlar çünkü mantıkları sadece bilimsel gerçeklikten oluşuyor estetik anlayış onlar için boş ve gereksiz kendinizi geliştirmekten vazgeçmeyin hatta geliştirdiğiniz dallardan birinde sivrilirin esen kalın :)

1|0
    0|0
  • Yani şöyle söyleyim kendini geliştirmek demek bir sohbet açıldiginda hangi mecrada olursa olsun soyleyecek sozunun yapacak bir fiilinin olmasidir gitar calmayi ogrenip hic cafede caddede ya da arkadaslarinin yaninda calmiosan bos istir bence gereksiz bi ogrenim olur. Kullanmadigin seyler gereksizdir sen bu kadar şeyle kendini doldurmuşun ve bunlari kullaniorsan seni tebrik ederim.sosyal ortamindada cok yonlu ve imrenilen bi kisilik olursun.

1|0
    0|0
  • valla ben iltifat etttim ama sen almadın

1|0
    0|0
  • Hayır fırsatım olsa gitmek istedigim bi kac kurs var

kendini gelistirmek yere daha saglam basmak demektir

1|0
    0|0
  • Arkadaş çevreni değiştir önce, ciddi söylüyorum sana getirilerini görünce çokça dua edersin sonra bana.

1|0
    0|0
  • Hayat da bu tür hobilerle renklenir. Hem keyif aldığın hem de kendini geliştirdiğin bir işi yapmak neden boş olsun ki? Çok doğru yoldasın bence. Herkesin bu tür hobileri olmalı.

1|0
    0|0
  • Neden boş iş olsun genel kültürü sevmiyorsan boş iş olarak algıla,bilginin nesi kötü.

1|0
    0|0
  • Fazla malın göz çıkarmadığı gibi, Fazla bilgi ve fazla yeteneğinde zararı olmaz. Bi arkadaşım senin yaptıklarını yapsaydı ve ben ona bunlar boş iş deseydim, Kıskandığım için derdim:)

1|0
    0|0
  • İnsanlığa faydalı olabilmek için kendini geliştiriyorsan ne mutlu sana. Kendini tatmin etmek ve hava atmak için böyle uğraşların varsa yanlış yoldasın. Yani tamamen niyete bağlı.

1|0
    0|0
    • İyi o zaman, ne güzel. Ama seçici olmalısın bence. Ve sıra sıra git. Her şeye bir anda yoğunlaşırsan hiçbirini elde edemeyebilirsin. Önceliklerini belirler, hangisi daha önemli ve gerekli diye sor.

• bu önem ve gerek meselesi değil. ilgimi uzun bir zaman çekebilen bir olayı araştırıyorum ve eğitimini alıyorum yada kndim kndmi gelştriorum.

• kendini her yönden geliştirmek güzel ama sen biraz fazla abartmışsın, hayat boş vaktimizi iyi değerlendirmemiz gerek, sonuçta ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz buna göre yaşamamız gerek ;)

1|0
    0|0
    • kasdettiğini anladım. en çok gelşm göstermeye çalştığım alan da o zaten

• kendını gelıstırmeye bos dıyenden daha bos bır ınsan olamaz

sen yaptıklarından suphe duymadan aynen devam ..

1|0
    0|0
  • :SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSs

1|0
    0|0
  • ufkun ne kadar geniş olursa hayattan o kadar zevk alırsın

1|0
    0|0
  • boş iş geliştirme sen

1|0
    0|0
  • oooTebrik ederim seni maşşallah

çok güzel işler yapıyorsun.

1|0
    0|0
  • Hayat biz gelecek için planlar yaparken başımızdan geçenlerdir.

0|0
    1|0
  • benimle evlenirmisin sevgılıımmmm...demeyi isterdim senin gibi donanımlı bi kıza.nesi boş iş bunların yahuu...iyi yoldasın.çok hoşuma gitti böyle kendini geliştirme isteğin ve bunu başarman..

0|0
    0|0
  • harikasın kendini çok iyi geliştirmişsin başarılar

0|0
    0|0
  • yo bence degil güzel şeylermiş devam et fırsatın durumun varsa.

0|0
    0|0
  • Boş dolu degilde keyf almaya bak.

1|0
    0|0
  • süpersin hep böyle bir sevgilim olsun istemişimdir :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Olur mu öyle şey, tabiki de boş değil. İnsanın kendi mesleği dışında da güzel icra edebildiği şeyler olmalıdır.İnsanın hayatına kattığı her yeni bir şey, hayatında yeni bir renktir.

1|0
    0|0
  • Boş iş diyen boş insandır. Takma onları sonuna kadar gelişim!

1|0
    0|0
  • Hayır. İnsanın ufkunun geniş olması kadar güzel birşey olamaz. Boş olduğunu düşünenler boş bence.

1|0
    0|0
  • hyr boş iş değil :) devam arkdşm :)

0|0
    0|0
  • Sen neymişsin be abi aaaa aaaaaaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...