Böyle haberler okuyunca gençliğimden utanıyorum desem.

Ekmekçi dededen çocuklara süt

Gönüllü olarak sokaklardan topladığı ekmekleri büyükbaş hayvan yetiştiricilerine veren ve karşılığında süt alan 80 yaşındaki Hakkı Gökbulut, topladığı sütü de ücretsiz dağıtıyor.

Mamak'ın Akdere semtinde yaşayan ve ''ekmekçi dede'' olarak tanınan Hakkı Gökbulut, çöpe atılan ekmekleri toplayarak büyükbaş hayvan yetiştiricilerine veriyor. Gökbulut, ekmekler karşılığında da aldığı sütü ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyor.

Çocukluk çağında yaşadığı yoklukları anlatan Gökbulut, günlerce çalışarak bir avuç un alan annesiyle birlikte verdikleri yaşam mücadelesini halen unutmadığını söyledi.

İsrafın önlenmesinin önemini vurgulayan Gökbulut, ''Başbakanımızın ekmek israfı konusunda söyledikleri çok doğru, çok güzel bir iş yaptı. Ekmek israfının önüne geçebilmek için gücümün yettiğince mücadele ediyorum'' dedi.

*Sizce gençler olarak böyle hayır işleri bizim görevimiz değil mi?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Israfı sadece ekmekle ölcmek yanlış

0|0
    0|0
    • En azından bu adam 80 yaşındaki haliyle ekmek israfını önlemeye çalışıyor. Ya biz ne yapıyoruz?

• Biz deme bence. ben israfı engellemeye gayret ediyorum.

Erkekler Ne Diyor 6

• kendi adıma, büyükşehirde yaşıyorum böyle bir iş yapsam bile verebileceğim büyükbaş hayvan yok, köpekler var onlarda zaten çöpleri karıştırıyor devamlı, başbakanın dediğine gelince beyaz ekmeği kaldıralım diyor somun ekmeği yiyelim diyor, bundan 20-30 sene önce fakirlik vardı insanlar beyaz ekmek bulamıyordu, o zamanlar bir elbise 3-4 sene giyiliyordu şimdi Allaha şükür çoğu insanın hali vakti yerinde o zamanki gibi yine bir elbiseyi 3-4 sene mi giyelim?

0|0
    0|0
  • Off derinden bir hareket. Sen ben yapsan sor bakalım buradaki bayanlara kaç tanesi sana bakar. Kaç erkek senden benden üstün olduğu düşünür. Biz türkiyeli olarak ilk önce ön yargı mantelitesini kavrıyoruz. aslında ne kadar güzel birşey yapıyor adam.

0|0
    0|0
  • O amcaya helal olsun ne denir ki başka

0|0
    0|0
  • memlekette gençlik varmıki?naylon gençlikk..bıkkın,bezgin,cahil,populer kültürle beyni kafasından alınmış,sağlıklı düşünemeyen, azimsiz,hedefsiz...

0|0
    0|0
  • Bazıları sırf başbakanın lafı geçti diye polemik yaratacak :D

0|0
    0|0
  • bunu görünce , şöyle düşündüm benim cehenneme gitmem normal ya..haktır vlla.. cehennemim a.mına gideyim dede kadar olamadık..ellerinden öpiyim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yok bizim atmamiz gereken mesajlarimiz ,yapmamiz gereken check -in lerimiz ,guncellememiz gereken statuslerimiz var ugrastirma bizi boyle seylerle .

0|0
    0|0
Yükleniyor...