Mekik çekince göbek erir mi?

10 gündür falan mekik çekiyorum geceleri, sanki göbeğim daha etrafa doğru yaygındı şimdi alt kısımda var gibi duruyor yoksa bana mı öyle geldi?

0|0
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• 1. mekik göbeği eritmez, göbeğin altındaki kasları güçlendirir

2. sadece mekik çekmekle; üzerinde yağ yığını olan karın kasları elde dersin ama onları asla göremezsin. kumun altında gömülmüş gibi orda öyle dururlar. üzerlerindeki yağ örtüsünü almazsan hep o şekilde kalırlar.

3. göbek eritmek istiyorsan yağ yakmalısın. bunu da ancak kardiyo ve düzenli/şekersiz bir beslenme ile sağlayabilirsin.

yani uzun lafın kısası, koşmazsan, yüzmezsen, bisiklete binmezsen, hızlı yürüyüşler yapmazsan, istersen günde 50 değil 5000 mekik çek yine de işe yaramaz. yağlarını yakacak olan şey, yani senin anlayacağın dilden söyliyeyim; göbeğini eritecek olan şey, KARDİYOdur.

beslenme oalrak da karbonhidratlardan uzak durmaktır:

Kan şekerini dalgalandıran herşeyden uzak durmalısın. doğal yağlı yiyecekler yiyebilrisn. ama doğal yağlı olanlardan. onlardan hiç korkma, "bunda yağ varmış bana yağ yapar bu" deme, komik belki ama gerçektir: aldığın yağ vücuttaki yağa dönüşmez, vücut yağına dönüşen şey karbonhidratlardır. asla ve asla paket gıda yeme. mesela sabahları mümkünse tereyağlı yumurta / domates / zeytin / peynir ye...poğaça, açma, kek, börek hepsinden uzak dur...

öğün sayısını artır. yiyeceğin şeyler gene aynı olsun ama onu tek öğünde değil de 2 öğünde ye. vücudunu kandır, vücudun "ulan yine bir şey yemiyoruz, herhalde kıtlık var" deyip savunmaya geçmesin, tempsonu hep yüksek tutsun, kandır onu, sürekli bir şeyler ver ama az ver...arada hafif olma kaydıyla çerez (fındık-fıstık-ceviz) ye.

günde en az 3-4 km koşmaya çalış, olmuyorsa 5-6 km yürü. tempolu yürü. yüzebilirsen yüz. kaslarını da şekillendirmiş olursun. bisiklete bin.

3|1
    0|0
    • o kadar yorumdan tek aklı başında yorumu sen yapmışsın..en iyi cevap seçilmeli..

Erkekler Ne Diyor 18

• 10 günde ortaya çıkacak bir değişiklik değil ama uzun süre örneğin bir kaç yıl düzenli spor her türlü göbeği eritir. Örneğin ben tek seferde hiç durmadan 100 mekik alt karın için 100 mekik üst karın için çekiyorum göbek sıfır ayrıca kas oranı yüksek. Bunu hedaf al yarısını bile yapsan garantisini veriyorum sıfır göbeğinin olacağının. Yani tek seferde 50 mekik çekmek bir kadın için öyle kolay birşey değil zamana yayacaksın bir seferde yapmaya çalışma. göbek eridikçe mekik saysısı buna bağlı olarak artacak.

0|0
    0|0
    • Ben tam mekik 50 sayı çekiyorum.

• Platese gidiyorum.

Öyle aşırı bir göbeğim yok ama ayva cinsinden var :D

Onu da eriticem bakalım nefret ediyorum göbekten :S

• ayva göbek göbek sayılmıyor ama sıfıra indirmek mümkün yani, başarılarının devamını diliyorum ( :

• doğru bilinen yanlışlardan birisi daha :) mekik göbek falan eritmez. çünkü mekik çekerek karın kasların gelişir kasların gelişmesiylede yağların bi alakası yok. yağların erimesi için enerji sarfetmen lazım buda en güzel koşarak olur;)

0|0
    0|0
  • Tek başınada işe yarar ama aynı zamanda koşu da yapmalısın. ve mekik yaparken günde bir artırmalısın yani bu gün 5 set 21 yaptıysan yarın 5 set 22 yapmalısın veya en azından 22 yapmak için zorlamalısın. Bu şekilde 4 ay devam et göbek biter gider.

0|0
    0|0
  • bence mekik çekiceğine bol su iç ve koşu yap daha fazla yararını görürsün

0|0
    0|0
  • annem kas yaparsın biraz ama erimes az yiğerek değil doğru yiyerek diyet yapman lasım koşu daaha iyi

0|0
    0|0
  • Erimez.koşacaksın başka yolu yok.

Bir de alt karın kası çalıştırırsan bel simidinden kurtulursun.

0|0
    0|0
  • erir tabi erimezmi benım eridi hatta baklavalarım bile cıktı mekık aleti var bende her sabah calısıyorum 10-15er dakka

0|0
    0|0
  • nası göbek ayva göbek mi fındık göbek mi? küçük ayva mı büyük ayva mı? nasıl?

0|0
    0|0
    • ayva göbekten daha fazla ve benim karnımın üst tarafında daha çok yağ var sanki

• heeee erit sen onu onu erit o öyle olmaz ama göbekte güzel bişey ya bayılırım ben annemin gobeeene yatmağa

• erir tabıkı devam

0|0
    0|0
  • tabi ki erir mekik ten bşka bişey etki etmez zaten göbeke

0|0
    0|0
  • çektiğin mekik kadar yediğin yemeğinde önemi var.. !

0|0
    0|0
    • ekmek falan azalttım yemekte az yiyorum

• sadece ekmek ile olacak iş değil. karbonhidrat yerine protein tüketmelisin..

• mekik sıkılaştırır.eritmez

0|0
    0|0
  • olabilirde..ama zamanla illaki eriyecektir. ama bayanada biraz kilo yakışıyor :)

0|0
    0|0
  • Bir spor kursuna yazılmayı denemelisin. Tek tip sporla zayıflanılmaz kas yapılmaz.

0|0
    0|0
  • dikkat et kas yapmayan

0|0
    0|0
  • hamilesinnnnnnnnn

0|0
    0|0
    • bu mümkün değil nerden çıkardın bunu

• erimez b ew

0|0
    0|0
  • erir tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende de o sıkıntı var hemen göbekten alırım kiloyu :S

Platese gidiyorum değişik mekik yöntemleri var ve normal mekikten daha fazla kas çalıştırıyor.

Çünkü göbek bölgesi zor yanlarda, altta üstte karında hep yağ varsa çok yönlü yapmak lazım bunu.

Göbek zor ya hiç sevmiyorum bunu :S

0|0
    0|0
  • mideden kıs erir ben erittim tekrar aldım şimdi tekrar eritcem

nasıl erittiğime gelince

100 mekik sabah kalkar kalmaz aç karna ve 15-60 dk hızlı tempoda dans

kahvaltıda ekmek yok işte bir yumurta peynir ye öğlen bir tabak sebze ya da kurubaklagil akşam da bir kuru kayısı ye 2 haftada eritmiştim depresyona giirdim tekrar aldım

0|1
    0|0
  • Bacaklarını doksan derece kırarsan üst göbeği de çalıştırmış olursun.

0|0
    0|0
  • ben çeksemde erımıyorr :D bırde sen dene fakat yersen ne kadar cekersen cek fazla faydası olmaz :D

0|0
    0|0
  • Hayır mekik çekince karına kas yapiyor ama yağlari eritmiyo. Öyle göbeyın daha çok büyür. Yağlari yakmak istiyorsan koşman lazım sin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...