Kapat

Bir yardım meleği olsaydın?

Diyelim ki doğaüstü güçlerin var ve bir parmak şıklatmasıyla düşündüğün şey gerçekleşiyor ama bir şartı var kendin için bir şey yapamazsın. Ayrıca sadece şahıslara yardım edebilirsiniz. Örneğin şu kişiye piyango vurmasını sağlardım gibi...

Kime ne için yardım ederdiniz ve ne yaparak?

Bir not daha yardım ettiğiniz kişi sizin yaptığınızı asla bilmeyecek.

Güncellemeler:
Arkadaşlar güncelleme yapmayı sevmem ama zorunlu kaldım. Poliyannacılık oynamayı herkes ister tabi ki ben soruda da belirttiğim gibi şahıslara yardım dan bahsediyorum.

Örneğin, bir arkadaşınızın böbrek nakline ihtiyacı var ama önünde sırada başkaları var onu sıranın en önüne geçirmek gibi yani yaptığınız iyilik ama doğaüstü yollarla yapılan hile gibi bir durum olması gerekiyor.

örneğin, şu adamın çok zengin olmasını sağlardım ki rakibi olan bu adam iflas etsin gibi.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Büyük güç büyük sorumluluktur diye bir söz var bunun bilincinde olmam gerektiğini düşünürdüm bu yüzden dikkatli olurdum ne vereceğimi düşünüp...

Eğer verdiğim şey birine zarar verecek birine de salt fayda sağlayacaksa bu güzel olmaz... İflas örneğindeki gibi...

Her insan Dünya Barışı der ama insan ilk kendini düşünür bu yüzden önce aileme yardım ederdim... Rahat etmeleri için...

Vicdanımı dinlemem gerekecek bu gücü kullanırken her seferinde... Çünkü sonuçları sandığımız gibi olmayabilir...

Kötülere vicdan verirdim... Bu da şiddeti, savaşları, açlığı, aç gözlülüğü bitirirdi belki...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• *dünyanın birçok ülkesinde açlık ve sefaletten ölen insanlar var önceliğim onlara yardım olurdu.yiyecek,ilaç yada yatacak yer v.s.

*iki yada birden fazla ülkenin birbirleriyle yaptığı savaşlara barış getirmek

*son zamanlarda artan kadın cinayetlerinin önüne geçebilmek

*sokakta kalanlara ev imkanı...

*memura,emekliye ve işçiye zam

*sevenler ayrılmasın aileler karşı çıkmasın

*çocuk sahibi olmak isteyipte çocuğu olmayanlara tüp bebek imkanı(maddiyat nedeniyle imkanı olmayanlara)

*piyango ikramiyesi gibi yardımlar benim için uygun değil.insanlar kolaylığa alışmamalı.çalışıp kazanmalı.

*organ nakline destek( her insan ihtiyaç duyabilir)

aklıma gelenler şimdilik bunlar,sizde ekleyin

0|0
    0|0
    • ama bu dediğini engellemek için bir kural koydum dedimki sadece şahıslara yardım edebilirsin =)

Örneğin böbrek nakli bekleyen bir hastanın birden ilk sıraya geçmesine yardım ediceksin tabi bu durumda birilerinin sırası kayacak yada fakir olan birine piyango çıkmasını sağlarsın gibi.

• adamın biri zengin olacak diğer rakibi iflas edecek bu yardım değil bana göre zalimlik.siz ne dersiniz bilmem.benim düşüncelerim bu şekilde.yardım meleği eşitlikten iyilikten yana olmalıdır.birini kaldırıp birini düşürmek şeytanın işidir sadece

• İnsanlara yardım etmem.

Kedilerin peşinde koştururum,araba çarpmasın aç kalmasın falan diye.

1|0
    0|0
    • =) bende de var öyle bir mantık =)

• İnsanlar kendi başının çaresine bakabiliyor ayrıca çok nankörler yardım etsen bile birisi bana yardım etti de böyle oldu demiyor ve yardımlarını ters yöne çevirmek için elinden geleni yapıyorlar.Sen iyilik meleği olarak oradan oraya koşuştururken o hayatını mahvetmek için insan üstü bir çaba harcıyor..

• Hasta çocuklara yardım ederdim ...

0|0
    0|0
  • Elimden geleni yaparım tabi ölümü engelleyemem o allahın işi, engellilerin isteklerini yerine getirirdim hiç bir engeli olmayıp çalışmayıp aç oturanlara bişey yapmam mesela.

0|0
    0|0
  • karar veremedim ki şimdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• çevresinde torbacı olmayanlara kubar ot verirdim...sonra oturur hep beraber dönerdik..kafa güzel hayat güzel yaşardık...

0|0
    0|0
  • Yurtta barış dünyada barış

olmasını dilerdim..

1|0
    0|0
  • İnsanların İslam'ı tam olarak anlamasını sağlardım.

0|0
    0|0
  • bi yardım meleği olsam adım garfield olurdu:) kimseye yardım etmez, 24 saat yatardım:D

0|0
    0|0
  • Ankara havası oynardım, sağa sola yardım saçardım parmaklarımla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...