Türkiye İzlanda maçı?

Türkiye İzlanda maçı 1-0 kazandık ama aklıma takılan soru şu izlanda futbolcularının ismi neden hep sonla bitiyor :)

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

• bizdeki hacığolu tevetoğlu hasanoğlu canoğlu gibi düşün:)

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Aynısını bende düşündüm şaka gibi :)

0|1
    0|0
  • He ya asdfhk

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Neyle biterse bitsin istediğimizi aldık :D

0|1
    0|0
  • aynen kız kardeşimle tüm maç dalga geçtik :D son oson buson muson mason diye.89'da gelen o gol Föşik töce Barbar Türks laflarını hatırlattı bana :D

0|1
    0|0
  • noktayı selçukSON koydu...

0|1
    0|0
  • kazandık

0|1
    0|0
  • bir ara spiker selcuk inanson diyecek sandım :-D

1|1
    0|0
  • Oğlu anlamında kullanılıyor.

0|1
    0|0
  • yav onlara koyuyum sana bişey olmasın onların ismi sonla biter biz Selçuk İnan ismini hafızalarına kazırız

0|1
    0|0
  • İzlandalılara atalarından (Norslar) kalma bir adet. Kendini İskandinav sayan diğer uluslara oranla İzlanda'da daha baskın biçimde hissettirir kendini bu durum. Baba adı ve Son (Oğul) getirilerek yapılır. İlk 'S' harfi çekim ekidir. Kızlar için durum biraz daha farklıdır. Baba adı ve dóttir (Kız) (Dohtir şeklinde okunur) getirilerek yapılır. Nadiren de olsa Anne adı ile yapıldığı da olur. Hem anne hem baba adıyla birlikte de yapılabilir. Ama bunlara soyad demek pek doğru olmaz. Bazı İzlandalılar ise aile isimlerini kullanırlar Baltasar Kormákur örneğinde olduğu gibi.

0|0
    0|0
  • sadece izlanda değil isveç falanda öyle, ericson, albertson, richardson hep öyle işte :D birde berg ile biten var, rottenberg, wahlberg, alberg vs :D

0|1
    0|0
  • Akrabalarheralde

0|1
    0|0
    • Izlanda'nin nufusu 330.000. Stadyumdakilerin birbirini hep taniyor olabilitesi dahi var. Akraba olabilirler.

Izlanda'da soyadi ksnunu yok. Sigurdoglu oluyor Sigurdsson, Bjarnoglu oluyor Bjarnason.

Kizlar da dottir oluyor. Gisladottir, helgadottir, Arnedottir vesaire.

• Mutlusonn - hollanda kazansaydı 1500 bın tl alıyordum. yazık

0|1
    0|0
Yükleniyor...