Milli Takımımız avrupa şampiyonusı finallerine direkt katılma hakkı kazandı :) ne düşünüyorsunuz?

Ülkemiz kötü günler geçirirken futbolla biraz da olsa moral bulduk. Başarılı olabilirmiyiz finallerde sizce?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Son dakikalarda üzerimdekileri çekiştirerek tişörtümü bayağı bir esnetmiş olabilirim :) . Son dönemlerdeki yaşanan tatsız olaylar, ülkedeki mutsuzluk bir nebze olsa azalmıştır diye umuyorum.

Maç öncesinde, uzun uzun hesaplama yaparak, direkt olarak katılma hakkına %15 oran vermiştim. Öyle bir maçı atlattık ki, bugün buradan play-off oynama hakkını dahi kazanamadan elenebilirdik.

Esasında, ilk yarıdaki kaçan fırsatlar, gittikçe düşen şut ve pas yüzdeleri,65. dakikadan sonra beni endişelendirmeye başlamıştı, zaten bu dakikadan maç bitimine dek, kaleye çok fazla gidemedik, bir Arda'nın şutu vardı sadece. Ancak, daha önce büyük takımlardan söz ederken,"oyun tıkandığında en büyük silah duran toplardır" yorumum bugün de beni haksız çıkarmadı. Selçuk, Süper Final'de Arena'da Fenerbahçe'ye attığı golün neredeyse aynısını İzlanda'ya atarak,8 yıllık hasretimizi bitirmiş oldu.

Maç genelinde, Hakan Balta ile Serdar Aziz'in uyumunu çok beğendim. Zaten buradaki uyum, kaleciye de iş bırakmadı. Oğuzhan, Ozan, Şener, Caner çok kötüydüler, onun dışında takımın tamamı kötünün iyisiydi. Ancak, futbol bir netice oyunu olduğundan - en azından günümüzde böyle - alınan zafer bu gibi olumsuz verileri bize farkettirmeyecektir.

Bu takım, rakiplerine de bağlı olarak, baskı kurduğu zaman gol ya da golleri bulabilirse, her takımı zorlar. Ancak, bu maçta olduğu gibi, çok kaçırır ve pozisyona girmekte zorlanırsa ne yazık ki, Avrupa takımları fırsat bulduğunda iyi değerlendirir.

Bu akşam sahada, takımını ve taraftarını ateşlemeye çalışan, ileri çıkarmaya çalışan kaptana da ayrıca tebrikler. Umutların kopma noktasına geldiği yerden, direkt turnuvaya katılmak da elbette büyük bir şans ve büyük bir başarıdır. Bundan sonrası, takım uyumu ve taktik yatkınlığına bakar.

En son Euro 2008'de Çek, Hırvatistan maçlarında bu kadar heyecanlanmıştım, zannediyorum ki herkes benim gibi hissetmiştir. Umalım ki, milli takım son dönemdeki formunu devam ettirip, bize bu akşam ki heyecanlarında yukarısını yaşatır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu takım yerden yere vuruldu 3. olamayız dendi playof çok zor dendi ama bu takım direk gitti Allaha çok şükür emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım Ekran başında dua edenlerden tutda Terime kadar herkesi.

0|2
    1|0
  • İnanan oyunculardan kurulu milli takımı ozlemistik Kazaklara da ne kadar tesekkur etsek azdır

0|1
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/zYVVrB.jpg
    İnşallah yeniden bu günleri yaşarız :)

0|1
    0|0
  • Hak ettik bekle bizi Fransa

0|1
    0|0
  • cok mutluyum vallahi
    ne bagırdım ya

ama o göktan törenin taaa neyse