Kapat

Nükleer enerjiye nasıl bakıyorsunuz?

Bir ihtiyaç olduğu kesin..

Eskiden yaşanmış kazaları da referans göstermek saçma olur o günün teknolojisi ile bugününkü bir değil güvenli önlemleri üst düzeyde

Fakat tabi ülkemizde uygulanabilirliği nasıl olur bu tartışmalı..

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuda bencil davranıp kendime bir iş alanı yaratmak için;

Nükleer enerjiye evet diyorum.

0|1
    0|0
    • meslektaşız sanırım :)

• Okuyorsun heralde şuanda?

• yok çalışıyorum 2 senedir.

biraz vermem gereken kredi kaldı ama seneye alırım diplomamı

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Nükleer enerji güç demek.Tamam, hata affetmez belki.Bi sorun çıktığında yıllarca bunun çilesini çekebiliriz ama sonuçta bunun olmaması için önlemler de alınmış olacak.Nükleer enerjiyi destekleyenlerdenim.

0|1
    0|0
  • Bir Greenpeace sevdalısı olarak yan yan bakıyorum.

1|0
    0|0
  • Eksileride artılarıda çok fazla.. Küresel ısınmayı çok fazla etkileme ihtimali var ama enerji bakımından dışarı olan bağmlılğmz azalmış olcak ...Kararsızm bu konuda..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Türkiye'de kurulacak nükleer santraller ile ilgili çok fazla belirsizlik var.

1. Evet, güvenlik konusunda geliişmiş teknolojiler var. Ancak bunlar Türkiye'de uygulanacak mı?

2. Atıklar ne yapılacak?

3. Yakıt nereden tedarik edilecek?

4. Yakıt nerede zenginleştirilecek?

5. Yakıt zenginleştirildiği yerden santrale nasıl taşınacak?

6. Atıklar bertaraf edileceği yere nasıl taşınacak?

7. Türkiye'nin 30.000 MW/saat enerji ihtiyacı gözetildiğinde 500 MW/saatlik santral çözüm olacak mı?

8. Her ne kadar pazarlıklar gizli yapılsa da, Yap-İşlet sistemi uyarınca Ruslar'ın kW/saat başına 27 sent ve alım garantisi istediği basında yer aldı. Bu korkunç maliyet kimden çıkacak? Halka nasıl yansıyacak?

1|0
    0|0
  • Zırhlanmış Gözlüklerle, ama o zamanda bişi görünmüyor.

0|0
    0|0
  • dünyada ilk 10 girmemiz için şart ve çok geç kaldık bile enerjide dışa bağımlılık çok önemli bir şey tehlike boyutu var ama getirisi çok büyük G8 devletleri neredeyse enerjilerinin % 75 burdan karşılıyor bizde hala bir tane bile santral yok... olması için değil faydalanmak için yapmalıyız ve yapım aşaamsında tüm önlemlerini alırsak hiç bir güvenlik sorunu çıkmaz inş yaaa bize okulda böyle öğrettiler inş müh

0|0
    0|0
  • Ülkenin kuzeyi güneyi özelliklede doğu, güney- doğusu daha az zararlı enerji yığınlarıyla doluyken nükleere enerji kaynağı gözüyle bakmak mantıklı bir durum değil bu ülkede. Ve akil insan sıkıntısı çektiğimiz aşikar sistem adam yetiştirmekten acizken riske girmenin manası yok sonra astarı yüzünü geçer o işin sonsuza dek fizikci ithal edemeyiz.

0|0
    0|0
  • Nükleer Enerji evet çevre kirliliğinde çok büyük etken ama gerekli diye düşünüyorum nede olsa dünyanın en iyi enerji türü (enerji sağlama açısından)

0|0
    0|0
  • nükleer şart kıçı kırık ermenistan bile nükleer kullanıyor

0|0
    0|0
    • ülkelere laf etmeyelim lütfen, zira türkiye de biçok ülkeye göre kıçı kırıktır

• nükleer şart yani kısaca

• eğitim şart

• Türkler beceremez bu işi.

0|0
    0|0
    • rusyaya birsürü öğrenci yollandı eğitim amaçlı

kurulumu yapacak olanlar da ruslar zaten..

• Ben sorumluluk sahibiyim. Bir işi yaparken 100 sene sonrasını da düşünür öyle yaparım. Bütün insanlığı düşünürüm.

Neyse şu cümlenden sonra fazla konuşacak bir şey kalmadı. İşte bu yüzden Türklere güvenmiyorum. Şimdi beni daha iyi anlamışsındır diye düşünüyorum

• ben türk değilim

Yükleniyor...