Çok Sevgili Başbakanımız 4 Çocuk İçin ...

Başbakan Erdoğan’ın nüfus artış hızında yaşanan düşmeyle birlikte çalışılması için talimat verdiği ‘çocuk teşviki’ uygulamasının detayları geliyormuş. İlk 3-4 çocuğa teşvik verilecek. 4 çocuk üstüne düşünülmüyor. Ayrıca teşvik amaca ulaşınca kalkacak” dedi.

Teşviğe Gel ... Her çocuk için 16 TL , Sizce uygunmu? 16 TL yeterli mi?

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• bu soruya ikinci cevabı vermessem çatlarım.başbakan çocuk yapana teşvik vermeyi şundan dolayı da istemiş olabilir. Hergün gazetelerin ikinci sayfasında anaokullarında klozetlerin kırılıp kücük cocukların boğazlarının kesilerek ölmesi ve her gün kevgir gibi olan cadde ve sokaklardaki kazı çalışma ve üzerleri kapatılmayan foseptik çukurlarına çocukların çok sık düşerek ölmesinden kaynaklanan eksikliklerin giderilmesi bedelli askerlikten umduğunu bulamadığından da olabilir nasıl olsa o cocuk 30 yaşına gelene kadar bekler bu zihniyet oda biliyor 35000 lira bedelli parası gelecek azmı

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• ;) komik. eski bıyıklı yüce atalarımız kibarca şöyle buyurmuşlar; çok sevişmeyle çok çocuk olmaz. her çocuk için 16 TL yerine yol su elektrik iyi okullar iyi evler ucuz doğalgaz vs kaliteli bir yasam olsa sonra bu kaliteli yasama çocuklar doğsa daha mantıklı değil mi? önce ortamı hazırlamak lazım bence. ama yüzyıllardır tam tersini yaparız önce gecekondular yapılır sonra imar gelir yol gelir su gelir kör topal yarım yarım vs vs ..

0|0
    0|0
  • Artar bile. Malum memleketimizde çocuklar masrafsız bir şekilde sokakta yetiştiriliyor. Dünya yaşam kalitesini arttırma derdindeyken, bizde vasatın altında. Örneğin Okul/sınıf sayısını arttırmadan 6 Yaş çocukları da okula tıkadılar. 30-40 Kişilik sınıflar. Oysa kaliteli eğitim için 20 kişilik azami olmalı. Neymiş : hesap yapılmış 10 yıl sonra oy oranı düşecekmiş ver gazı şimdiyken. Vaktiyle İmam hatip liseleri de Erbakan hocanın oy üretim merkezleriydi.

0|0
    0|0
  • 18 yaşından sonra o çocukların sağlık sigortası için ödenecek ayda 213 TL yanında fazla bir rakam değil.

Ancak teşvikten fayda sağlayacak bir kesim var: işi gücü olmayan, iş bulup çalışmak gibi derdi de olmayan, en az 10 çocuk yapmayı erkekliğini kanıtlamak sanan kesime ilaç gibi gelecektir.

Onun dışında çocuklarını okutmak, onları iyi yetiştirmeyi düşünenler için bir teşvikten öte caydırıcılıktır.

0|0
    0|0
  • Çok sevgili başbakanımızın teşviğine kısaca bi cevap verelim. Hamile adayı hamile kaldığında aşerir yaz ayında kışlık meyve kış ayında yazlık meyve ister , her hafta olmasada 15 günde bir kadın doğum uzmanına gidersin ver 150 tl 30 hafta üzerinden hesaplarsak 30*150=4500 TL

daha sonrasında sezeryan falan filan hastahane masrafları çilotası şekeri al sana 2000 lira ve çocuk doğdu yeni doğan masraflarına gelelim her hafta en kaliteli olmasa da molfixsden aşşağası kurtarmaz pişik yapıyor hafta da 20 lira ayda 80 yılda 80*12:960 en az üç yıl kullandığını düşüelim 960*3 : 2800 Tl ve altı aylıktan sonra günde bir şişe süt 2*30 gün 60 tl mama normal bi mama 30 lira ayda 2 şişe de mama etti sana ayda 60 ve el kadar elbise çamaşır pijaması en düşük fiyat 20 tl ben vazgeçtim bu işin içinden çıkamayacağım :)))))) teşvikte vereceği 16 lira yı başbakan maliye bakanına versin ayakkabısını boyatsın botları cok kirli duruyor

0|0
    0|0
  • Merhaba Acaip-Bir-She-y

Fazla, Yoruma Gerek Yok Bence. Herşeyde Olduğu Gibi Bundada Çıkar ve Menfaat.

O Lanet Olası Pisliğin Teki.

0|0
    0|2
    • Seni şikayet ederim sen T.C Başbakanına hakaret edemezsin.

• Çok Bilmiş Arkadaşım :) ( Şuan Bana Hakaret Ediyorsun )

Senin Çok Kolay Psikolojinizi Bozarım da, Sen En İyisi Siteye Şikayet Et..

• Benmi sana hakaret ediyorum cevaplayan?!

• Şu an zaten bu parayı alıyoruz ,rakamın daha fazla olacağını düşünüyorum.Maaş bordramı bakıp cevap verdim.

0|1
    0|0
    • Rakam fazla olurmu bilmem ama açıklanan rakam bu imiş

• Umarım öyle olur, 16 TL mümkün değil ya , sadece ekmek yedirsen yine yetmezz

• Bence o rakamdan yukarı olur.

• 16 tl için ben kılımı kıpırdatmam :D

0|0
    0|0
  • tevşikler yeniden düzenleniyor ,bu eski teşvikler. tabiki de komik rakamlar bunlar

0|1
    0|0
  • 16 lira hmmm köşeyi dönerim artık o parayla evlenince

0|0
    0|0
    • Sana değil o para Bebişine :) o dönecek bi yeri de nereyi döner 16 TL ile bilemem :D

• Olabilir bak :) hem arkanda ABD olsun 100000 borcun olsun OBAMA öder ;) baksana kaybolan kadın için FBI göndermiş adam, bizde olsa unutulur gider ya :/

• Ablalardansa eğer peşinden gidilir heralde ya.p

• evet TL den 3 sifir daha atilirsa 16 Tl gayet uygun

0|0
    0|1
  • bunlar politikalar sen çocuğu yapıcan onlardan alışveriş veriş yapıcan para hep senden çıkıcak onların çarkı dönecek tek istedikleri bu klişelere takılma ufkunda yorulma ...

0|0
    0|1
  • 16 tl vereceğine doğum kontrol hapı dağıtsın daha iyi ekonomiye can katar...:D

0|0
    0|0
  • mamasına belki türkiye de çocuğa bakmak çok zor

0|0
    0|0
  • bayan topuk ben ibrahim bu yedek nickim ekliyorum seni

0|0
    0|0
  • 16 tl anca bir yemek alırsın

0|0
    0|0
  • Ne, 16 lira mı?!?!?Hemen çocuk yapmalıyız.

0|0
    0|0
  • 16 TL mi zengin oldukkkk

0|0
    0|0
  • 16 tl ben vereyim ona ama sussun bence yorum yapmasın:D

0|0
    0|1
  • 4 çocuk 4 oyun milletvekili seçimini 18 yaşa çeken zihniyet oyun kullanmayı da 15e çeker.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü türkiye nufusunun çoğu kürt olmuş durumda,türkler gitgide azalıyor,kürtler en az 9 çocuk yaparken türklerde oran en fazla 2 çocuğa düşüyor.. Verilen para çok az tabiki çocukların bakımı çok para istediği için kimse çocuk yapmak isteiyor,bu fiyatın arttırılması lazım tabiki

0|2
    0|0
    • Zaten konu bu ama sen önce TÜRK doğmuş PKK lı olmuş (kürt değil) kişileri bi elinde tutabilseydin demezlermi adama ...

• 3 çocuk 300 tl diye bülten aldım çocuk başı 100 tl meblağa çok az ama yanlış bişi görmüyorum bebek bezi 40 50 lira desen bi de maması cartı curtu işte ilk adım için uygundur yurtdışında daha fazlaveriyorlar evet ama bi kerede yurt dışıyla kendimizi kıyaslama konusuna sünger çekelim yurt dışını hesaba katmayı verelim. bekleyip görücez yetiyo mu yetmiyo mu?

0|0
    0|0
  • ahahahaha sağolsun sabah sabah güldürdü:) 16tl bozdur bozdur harca:)) Bence doğuracağı varsa da saklasın doğurmasın kimse:)

0|0
    0|0
  • o bunu istiyorsa bi bit yeniği vardır.

0|0
    0|0
  • 16 tl bebegin mamasını bırak bezine yetmez ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...