Kadının metalaştırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kadın vucudunun meta olarak kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|15

En İyi Kız Görüşü

• Biscolata akimini destekliyorum ,biraz da erkekleri cinsel obje olarak kullanalim.

2|0
    0|0
    • gizli yerim seni

• erkekleri cinsel olarak nasıl kullanacaksın merak ediyorum? Kusura bakma açık olmak gerekirse onlara zevk ve şehvet yaşatacak bedeninde erkeklere zarar verecek bir şey varmı?

• Size ne len. Kullanirim kullanirim. Kuscam artik ciplak kadin gormekten ,hepsi de ayni tip kucuk burun buyuk dudak renkli goz , her reklamdalar ,her yerdeler. Yemin ederim midem bulaniyor ya

Erkekler Ne Diyor 15

• Kapitalizmin yaptığı seksi pazarlama aracı olarak kullanmak değildir. Asıl yapılan insanları yalnızlaştırmak ve değersizleştirmektir. Başlı başına seks kelimesi bile bunun birinci örneğidir. Sevişme yerine seks kullanılması karşılıklı ve birlikte sevmek yerine yalnız(masturbasyon değil tabiki karşındaki insana dair değerleri yok sayarak) ve duygusuz yapılan bir fiziksel eylemi yüceltmek içindir.çok şey var yazılacak ama en basiti eski şarkılara kültürümüzün güzellik tanımlarına bakın hep gözlerden yanaklardan gamzelerden bahsedilir ve her zaman bir anlam yüklenir. Kirpikler ok gibidir gamzelerde boğulası gelir şairlerin. Bir de bu günün güzellik tanımına bakın iri göğüsler dolgun kalçalar uzun bacaklar sadece fiziksel. Ayakkabılar bile kalçayı güzel gösterir diye satılıyor. Erkekler için de aynı eskinin delikanlıları gitti yerine kas yumakları geldi. Danslar bile eskisi gibi birlikte sarılarak değil tek başına yapılmaya başlandı. Adeta bir yarışma gibi. Kabile insanlarının kaliteli genlerini göstermek için ateş başında yaptıkları danslara benzedi.

Galiba işin aslı değer yargılarıyla oynamak öncelikleri değiştirmekle ilgili. Seven insan için en değerli şey sevdiğidir, kıytırık kumaş parçalarına çin malı elektroniklere dünyanın parasını bayılacak kadar değer vermez.

Seks yapan insan boşaldığı anda işini bitirmiştir. Kalkar işine gider ama sevişen insan sevgilisinden ayrılmak istemez. Bütün kapitalist pompalamalarında tek gecelik ilişkilerin sabah kalkıp evine gitmelerin her gençlik filminde seks ve skor yapmanın yüceltilmesi bundandır.

Kapitalizm sevişmek yerine seksi koyarak tek vazgeçilmez değerimizi yani birbirimize olan sevgimizi de yok ederek akıl almaz bir başarıya ulaşmıştır.

0|0
    0|0
  • kötü bir durum. daha kötüsü ile kızların buna güle oynaya izin vermesi ve arkasından terkedildim diye zırlayıp durması. tecavüz olayı dışında bu tamamen kızların onayı ile olan birşeydir. bir kız sevgilim beni terkedecek diye bunu kabul ediyorsa zaten ayrılık fermanını imzalamış oluyor.

uyarılar tepkisiz..

kızlarımız basiretsiz..

sonra

"neden terkedildim"

ve akabinde söz konusu başlık.. nedenleri yukarda işte.

0|0
    0|0
  • Kadın kadınlıgından ödün vermese bu gerçekleşmez,

Erkeklerede yüklencem celallenmeyın bayanlar

Erkeklerın de mahremıyetı göz kapaklarıdır ,o gözlere perde inmezse mahremıyet ortadan kalkar

ama kadın dedıgın ödün vermıcek arkadas,meyıle sebebıyet vermıcek

tamam kadın zayıf ılan edılıyor bıcok kez,sıddete maruz kalıyor vs vs

ama ne kadınlar var cevremızde kı ekmegını tastan cıkartıyor da kadınlıgından ödün vermıyor

hanı dağ gibi kadın mecazı bı laftır ya onun gıbı

0|0
    0|0
  • çok yanlış bir durum ama bu mesele kadınlar sayesinde oldu kadın mini eteği giyiyor niye herkes arkamdan baksın diye

bir otomobil reklamında bile yarı çıplak kadınlar çıkıyor dolayısıyla bunun nedeni kadınlar kendilerini yasal yollardan pazarlıyorlar

0|0
    0|0
  • Her şey kapitalizmin bir parçası. Amaç satmaktır ve seks her zaman satar.

Bunun karşı cins örneğini de Biscolata'da gördük. Gayet de başarılı oldu.

1940-50'lerde Amerika'da Marilyn Monroe ile başlayan bu kavram hala işe yaramaktadır. Bu yüzdendir ki hala kullanılmaktadır. İnsanlar ne zaman ki memelerden, popolardan ve adonislerden sıkılacak, işte o zaman bitecektir bu kavram.

0|0
    0|0
  • tasvip etmiyorum . fakat bir kadın kendini metalaştırmışsa bu onun seçimi . saygı duyulur mu ? ben duymam fakat kimseyede ahlak dersi verme gibi bir niyetim yok çünkü ben kendi hayatımdan sorumluyum. onun öyle olmasını istemezdim hatta bu duruma gelmesinin etkenlerini araştırıp bir sonuca varsam bile fikirlerimin pekte saygı duyulmayacak olması beni çok üzerdi. fazla kasmaya gerek yok, alan memnun satan memnun, biz kendi hayatımıza bakmalıyız. çünkü o onun seçimi .

0|0
    0|0
  • Vucut onun değil mi kullanır kardeşim:) kime ne? Meta olarak da kullanır meze olarak da:) Başkısı o metayı satın aldıysa o da sahibinin sorumluluğunda. Hem sanat sanat içindir.

0|0
    0|0
  • t harfinin kattığı bir sertlik var kulağa hiç hoş gelmiyor

0|0
    0|0
  • bunu kadınlar kendileri yapıyorlar kendileri istiyorlar erkeklerde onların isteğini yapıyor bence...

0|0
    0|0
  • meta olarak düşünmedim ama erkekle sevişecek halimiz yok dimi

0|0
    0|0
  • sanırım ödevin var. Aç o zaman önce marx oku ve sonra da biraz feminizm

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini yapsın sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • kadın vucudu metal mi ben ametal sanıyodum

0|0
    0|0
  • bizzat bunda rol alan kadınların hatası bu daha çok

0|0
    0|0
  • feminist misin?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kötü düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Soru başlığınla soru açıklaması arasında uçurum var.

0|0
    0|0
  • İse yarar herseyi metalastirmak kapitalizmin isi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...