Squat yapan var mı?

Squat yapmaya başladım ama sağ üst bacak kısmı nasil diyim kaval kemiğim mi desem doğru olur bilmiyorum çıt çıt ses geliyo nasıl gider o ses?

0|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben yapıyorum yeni başladığın için
    Direk squat yapma olmazsa yürüyüş yaparak vücudunu aç, sonra squat yap

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• O ses kireçlenme belirtisidir. Eğer öyleyse geçiremezsin uğraşma. Squat yaparken çöktüğünde kalçan yukarıda, belin aşağıda olsun, ama beline yük vermemeye çalış, bacak kadlarından destek al. Çöktüğünde mümkünse dizlerin ayak uçlarını geçmesin. Aynı doğrultuda asansör gibi kalk in. İki topuğuna birazcık yükselti koyarsan, hedeflenen kasa daha da çok odaklanırsın. Ayrıca beline binen yük azalır. Sorun varsa alabilirim ;) iyi sporlar...

1|0
    0|0
  • Squat doğru yapılmadığı zaman tehlikeli olabiliyor. Ama sizinkisi tamamen ısınma sorunu ile alakalı.. Spora başlamadan önce 5-10 dk arası ısınma hareketleri yapın.

1|1
    0|0
    • Evet doğru soyluyosun ısınma yapmıyodum

• Ben biraz yanlış yapmışım fazla bükmüşüm bacağımı az önce hafif eğilince olmuyo :D

• açma germe hareketleri yaparak vücudunun esnekliğini arttırabilirsin :)) @GirlBoss

• Kalçanı hafif dışarı çıkartıp belini yukarı doğru bükeceksin omuzlar dik duracak yanlış yaptığın için olabilir kendini sakatlarsın Allah korusun

1|0
    0|0
    • Yanlış yapmışım fazla bükmüşüm bacağımı tesekkur ederim :D

• Çok bükünce sağ tarafta bir kireçlenme mısır artık kıt kıt oluyo duyulmasa da anlıyorum of neyse :D

• Yuh kireçlenmeye nerden bağladın ham oldugun icin o 1hafta düzenli yap geçer birde setleri uzun tutma mesela 4 part 8tekrar yap ağırlığı kaldırabileceğin kadar kullan 😄 3yıldır body building ilgi alanım

• Yeni başladığında için olabilir ısınarak başla spora

1|0
    0|0
  • Kireçlenme. Zamanla gider o.

1|0
    0|0
  • Genetik yapıya bağlı biraz bazılarında yürürken bile çıkar sesler örneğin bende :) ağrı yapmıyorsa zamanla harekete alışırsan geçer merak etme :) sakın Squat yapmayı bırakma tabiki ;)

0|0
    0|0
  • düzgün yapılması gerkektiği gibi yapman gerekiyor bence yanlış yapıyor olabilirsin

1|0
    0|0
  • Bence daha kaslar falan ham olduğu için çıkıyor o ses. Biraz alışınca geçer :))

1|0
    0|0
  • Susturuci tak ;)

0|0
    0|0
  • Ben yapıyordum ama bir boka yaramadı ya

0|0
    0|0
  • ''Evde başladım spor salona gitcek kadar fazlam yok'' bu zıhnıyettekı bır ınsana yardımcı olmak gelmıyor ıcımden.

0|0
    0|0
    • Ya o anlık söyledim o düşüncede değilim insan kendini sağlıklı hissetmesi için fit olması için spor şart hem de ruhunun sağlığı içinde yanlış anlama

• o ses dizden gelir çıtlarken agrı oluşuyorsa ya da eklemde kısıtlama oluyorsa ya da dizinın ısısı artıyorsa ciddiye almak lazım cok rahat comelebılıyorsan kalkıyorsan koşuyorsan bu çıtlamanın bır anlamı yoktur.

• Dizimden gelmiyor o kadar sorun yok teşekkürler

• iyidir ses geliyosa doğru yoldasın

0|0
    0|0
  • Resim olsaydı

0|0
    0|0
  • Kireçlenme ya da zorlamadan dolayı eklem sesi

0|0
    0|0
  • Isinmadan baslama

0|0
    0|0
  • 10 dakika ısınma hareketleri yap

0|0
    0|0
  • Evde mi yapıyorsun yoksa spor salonu falan mı

0|0
    0|0
    • Evde başladım spor salona gitcek kadar fazlam yok

• Her neyse çıktı ağızdan laf :D

• Olan oldu bos ver :D

• Isınmadan yapma

0|0
    0|0
  • ben yapıyorum bende önceden vardı o ses sonradan alışınca geçti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hareketi yanlis yapıyor olabilirsin. Ayaklarini dümdüz tutuyorsan yaparken bacagini zorluyorsundur. Ayaklarini 30 derecelik aciyla yanlara acarak yaparsan daha rahat edersin bence ama tabi başka gorusleride al 😊

1|0
    0|0
  • ben de bir dönem çok squat yapmıştım, dizlerimde geri dönüşü olamayan hasarlar meydana geldi. bence çok dikkatli olmalısınız.

1|0
    0|0
  • cok spor yapmayan kisilerde oluyormus iyi isin oncesinde. hareketi dogru yaptigindan da emin ol sirf squattan sakatlanan insanlar var ; (

0|0
    0|0
  • Hayır...

0|0
    0|0
  • Yapıyorum ama ses olayını anlamadım. Uzun bir süredir spor yapmıyorsan ondandır belki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...