Bizim İnsanımız niye bu kadar cahil?

Arkadaşlar kuran'da başörtünün olduğu söyleniyor.Yanlış! Kuran'da allah örtünün demiş mahrem yerlerinizi örtünüz demiştir Başınızı örtün dememiştir.Yok erkekler tahrik oluyor felan ben kendimden söyliyim.Ben bi kadının saçından ne tahrik olmuşumdur nede tahrik olan tanımışımdır ne kadar saçma birşey doğruyu bilmek isteyen açar kuran'ı türkçesini okur hemde anlayarak yalan yanlış bilmez dinini...

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kadını Cehenneme götüren haller..(

Hazreti Fatıma Nebiyy-i Efendimizin biricik kızıdır . Yaşadığı İslami hayatıyla Cennet kadınlarının önünde yer aldığı, vefatından önce kendisine müjdelenmiştir. İşte bu Fatıma validemizin bir arzusu vardı . O da diğer müamine hanımların da Cennete girmeleri idi. Fatıma validemizin bu arzusu, Resulüllah efendimizden gelmeydi. Nebiyy-i Ekrem Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) de ümmetinin hanımlarının Cennete girmelerini ister , onları sık , sık ikaz eder ve irşad ederek ateşten korunmalarına gayret gösterirdi. Hatta cehennemlik amel işleyen kadınları görünce şefkat ve merhametinden ağlayan Resulüllahâın göz yaşlarına Fatıma validemizle damadı Hazreti Aliâde şahit olmuştu. Bir gün Fatıma validemizle birlikte Resulüllahâın huzuruna giren İmam-ı Ali , Nebiyy-i Ekrem efendimizi sürekli göz yaşı döker halde görünce üzülüp sorar :

-Ya Resulullah , sizi böyle göz yaşı dökmeye sevk eden hadise nedir ? Ne için böyle coşkun ağlıyorsunuz?

-Ya Ali, Miraç gecesinde Rabbim bana Cehennemin ( küçük ) suretini gösterdi . Orada yanacak kadınların misallerini gördüm. Ãteşli azaplarla tazip olunuyorlardı. Onun için göz yaşı dökmekteyim.

-Nasıl azap görüyorlardı ya Resulallah ? Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) şöyle anlatır :

DEVAMI GELİYOR SIĞMADI

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• dediğin doğru ama kadınların sade ayakları elleri yüzü gözükebilir demiş eksik okumuşsun

1|0
    0|0
  • isteyen örter isteyen örtmez kime ne? asıl cahillik bunu düşünende.

1|0
    0|0
  • evt çok sçma ya bazı başını kapatnlar ble erkeği ne bçm tahrik edyr o zmn onlar başını kapatrk sevap mı kazandıklarını sanyrlr

0|0
    2|0
  • Mahrem yerler farz. Ama başörtü takva. Yani olursa daha iyi olur demek istiyorum. Aç Kuran oku araştır madem inanmıyorsan türkçesine. Var Kuranda başörtü

1|0
    0|0
  • “Ey Peygamber!Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle elbiselerini üzerlerine giysinler. Bilinip incitilmemeleri açısından bu daha uygundur'.

1|0
    0|0
    • üzerleri başları mı oluyor ?

• ayrıca;"Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve

ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden

görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde)

koysunlar.

• Kuranda basinizi ortun diyor...

0|1
    0|0
    • Hangi Ayet ?

• Daha ayet'i söyliyemiyorsun bana cahil diyorsun

• Ezbere ne biliyim abii basortusu var onu biliyorum ama

Erkekler Ne Diyor 7

• Dostum asıl dini bilmeyen sensin özür dileyerek söylüyorum. Ben ilahiyat bünyesinde bir bölümde okuyorum. İlk olarak ''doğruyu bilmeyek isteyen Kur'an'ı türkçesinden okur'' demişsin. Yanlış ! Kur'an mealle anlaşılmaz. Anlamak istiyorsan tefsir okuyacaksın. Meal'den anlamaya kalkarsan hataya düşmüş olursun. İkinci olarak da ayet'i yanlış yorumlayarak, yanlış telaffuz ederek çok büyük bir tehlike altına girmiş oluyorsun. ''Elleri ve yüzleri müstesna kapansınlar, başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar'' ayeti vardır. Ayrıca Kur'an mantığı senin mantığın kadar basit de değildir. Sen olaya sadece tahrik olma açısından bakıyorsun. Benim aklıma şuan gelmeyen, araştırırsam sana bulabileceğim onlarca sebebi vardır başı örtmenin. Ayetlerle ilgili yanlış konuşuyorsun, bunun ne demek olduğunu sana burda söyleyemem. Git araştır eğer müslümansan, ayetlerle alakalı yanlış hüküm vermenin islamda ki karşılığı nedir ? Bunu araştır.

1|0
    0|0
  • Bir kadın gördüm saçlarından asılmış sallanıp duruyordu.

-Bir kadın gördüm, dilinden asılmış ağzından da katran dökülüyordu.

-Bir kadın gördüm, göğsünden asılmış feryat ediyordu.

-Bir kadın gördüm, ayakları göğsüne , elleri başına bağlanmış , çevresinde yılan ve akrepler dolaşıyordu.

-Bir kadın gördüm, gövdesi eşek , başı da hınzır başı gibi.

-Bir kadın gördüm, köpek şekline çevrilmiş ağzından ateş dökülüyordu .

Meleklerde dökmemesi için ateşten kamçılarla vuruyorlardı.

Daha fazla sabredemeyen Fatıma validemiz de Resülallah ( s . a .v . ) gibi göz yaşı dökmeye başlarken; sormaktan da kendini alamaz :

-Ya Resulallah , bu kadınların amelleri neydi , hangi hal ve tutumlarından dolayı böyle azap görmekteydiler? İstikbalde vaki olacak hallerin aynını bir sinema şeridi gibi müşahede eden Resulallah (s.a.v.) şöyle haber verir.

-Ya Fatıma , bunların böyle cezaya çarpılmalarına dünyadaki şu amelleri, şu tutum ve hareketleri sebep oluştur, der ve şöyle sıralar :

1. Saçından asılı kadının günahı saçını örtmeyişi, namahremden korunmayışıdır. Örtmekte bir marifet miymiş, demesidir.

2. Dilinden asılı kadının günah ve hatası ise, diliyle kocasına eziyet edip bezdirmesi, ona cevap hakkı vermemesidir.

3. Göğsünden asılı kadının günah ve kusuru ise, kocasının yatağından kaçması, onu yanından uzaklaştırmasıdır.

4. Ayakları göğsünde, elleri de boynuna bağlı bulunan kadının günahı da, gusülsüz gezmesi cenabetten yıkanmamasıdır.

5. Bedeni eşek, başı da hınzır başı gibi olan kadının günahı da, devamlı yalan söylemesidir.

6. Köpek şekline benzeyen ve ağzından ateş kusan kadının günahına da gelince, korkunç derecede komşuya haset yapması, çekememezlik halinde olması, hep komşunun ayıp ve kusuruyla meşgul olmasıdır.

Resülallah Efendimiz(aleyhissalatu vesselam) daha sonra kızına şöyle buyurdu :

-Kızım Fatıma, kocasına haksız yere isyan edip, eziyette bulunan kadınlara acıyorum. Onlara çok yazık. Yapmasınlar bunları. İbadetlerini yapsın, tesettürlerine (giyim-kuşam) riayet etsinler.

Buyurmuştur

0|0
    0|0
  • baş örtüsü neden bu kadar batar ki bu cahil ülkeye.

bırakın yahu ne zorun var özgürlük işte. farz et batıl inanç yinede saygı duy.

ülkenin gelişmemesinin en büyük sebeplerinden biri hala kişiselliğe ve inanca saldırılması.

senelerdir gündemi meşgul eden şaka gibi bir konu.

başı kapatmak önemli değil yeterki zihin algısı kapalı olmasın

herkes istediği gibi yaşamalı

1|0
    0|0
  • Nur Suresi 31.ayet:

"Mümin kadınlara da söyle: Bakışlarını yere indirsinler. Cinsel organlarını/ırzlarını korusunlar. Süslerini/zînetlerini, görünen kısımlar müstesna, açmasınlar. Örtülerini/başörtülerini göğüs yırtmaçlarının üzerine vursunlar. Süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler: Kocaları yahut babaları yahut kocalarının babaları yahut oğulları yahut kocalarının oğulları yahut kardeşleri yahut erkek kardeşlerinin oğulları yahut kız kardeşlerinin oğulları yahut kendi kadınları yahut ellerinin altında bulunanlar yahut ihtiyaç içinde olmayan erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar yahut kadınların kaygı duyulacak yerlerini henüz anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar. Süslerinden, gizlemiş olduklarının bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, Allah'a topluca tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz!"

0|0
    0|0
  • eminim bu paylaşım şikayetten kaldırılır bu tür yazıları kaldıramıyorlar dostum kendılerı neden saygı duymuyorsun derler ama sana saygı duymadan şikayet ederler

başını örtene saygım var ama ayak açık kalıyor bu insanların ayak fetişisti kişilerden haberı yok sanırım ayrıca bayanlar da erkeklerden tahrık olabılıyor etkılenıp öpmek sevişmek ısteyen bıle var ılk kez gördüğü bırıyle baş örtüsünü savunanlar dinin gereği diyenler allah bunu düşünemedi mi ? erkekler nasıl engel olacak bu duruma bızde kar maskesı mı takıp gezelim

0|0
    1|0
  • sadece bu değil her konuda düşünme yeteneği olmayan,zırcahil bir millet hemde..yoksa akp nasıl %50 oy alacak ki

0|0
    2|1
    • Konu başkaya kaçtı :D

• sadece örneklendirdim..başınızı örtün falan da demiyo bunlar hep yobazların uydurmaları

• Neye göre cahıl bu senın fıkrın brader kendı fıkrınden olmayanı cahıl gorme herkezın fıkrıne saygı duy

2|0
    0|0
    • Din bir fikir midir inanç mı ? Herkes dine bir fikir verirse bu kitapların vermelerinin sebebi ne kendi fikrimize göre değiştirip yeni mezhepler çıkarın diye mi ? inancaksak kitaba göre inanalim

• Yorum farkı var tekrar soyluyorum sen senın gıbı ınanmıyana cahıl dıyemezsın

Yükleniyor...