Aile diye bir kavram olmasaydı sizce nasıl bir hayatımız olurdu?

domenico
Biliyorsunuz aile toplumun en küçük birimi. Erkek ve kadın resmi olarak bir araya geliyor ve çocuklar vs. derken bu silsile böyle devam ediyor. Aile üyelerinin birbirleri ile ilişkileri ise kanuni olarak düzenleniyor. Kanunlar haricinde gönül bağları da var tabii işin içinde. Peki, sizce, kanuni olarak tanımlı aile diye bir kavram olmasaydı nasıl bir hayatımız olurdu? Aile kavramının tarihte ortaya çıkışını ve evrilmesini bilen arkadaşlar bilgilerini de aktarırlarsa ne güzel olur
Aile diye bir kavram olmasaydı sizce nasıl bir hayatımız olurdu?