Aile diye bir kavram olmasaydı sizce nasıl bir hayatımız olurdu?

Biliyorsunuz aile toplumun en küçük birimi. Erkek ve kadın resmi olarak bir araya geliyor ve çocuklar vs. derken bu silsile böyle devam ediyor. Aile üyelerinin birbirleri ile ilişkileri ise kanuni olarak düzenleniyor. Kanunlar haricinde gönül bağları da var tabii işin içinde. Peki, sizce, kanuni olarak tanımlı aile diye bir kavram olmasaydı nasıl bir hayatımız olurdu? Aile kavramının tarihte ortaya çıkışını ve evrilmesini bilen arkadaşlar bilgilerini de aktarırlarsa ne güzel olur

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Aile Kavramı olmasa idi Karşılıksız sevgi, güven, huzur, fedakarlık, bağlılık, koruma duygusu gibi kavramların gerçek anlamını bilmeyecektik... Aile bir toplumun temel yapısında herkes Ailesinin eğitiminden ve terbiyesinden geçerek yetişir. Yani sağlıklı bir toplumun temeli de ancak sağlıklı bir aile düzeninde atılabilir ve Kadının büyük ölçüde Ailenin Özünü oluşturduğunu Kabul etmeliyiz :)

.

0|1
    0|0
    • bi kısmına katıldım bi kısmına katılmadım. annenin çocuğuna duyduğu karşılıksız sevgi vs. hissiyatlar aile kavramı olmadan da olurdu. çünküm bunlar iç dürtüsel şeyler biliyorsun. aile kavramı ne zaman ortaya çıktı, öncesi nasıldı acaba

Kızlar Ne Diyor 4

• aile kavramı olmasa afedersin hayvan gibi bir şey olurduk herhalde, iyiyi kötü ayırmamız zor , ahlaktan haberimiz olmaz , yemeyi içmeyi konuşmayı bilmeyiz yani aile olmasaydı biz ne olurduk bilmiyorum.

0|1
    0|0
  • Bu hafta sonu ailemin yanına gideceğim demek yerine bizimkilerin yanına gideceğimm derdik.

0|0
    0|0
  • aile toplumun yapı taşıdır bence.düzenin olması için şart.

0|0
    0|0
  • Sosyal komine toplulukları gibi olurduk.Herkes herkesin kardeşi annesi babası ve en kötüsü eşi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...