Kemal Sunal'ın hiçbir filmini komik bulmuyorum.

Beni yargılamayın veya nasıl bulmazsın falan demeyin. Sizin komik bulduğunuzu komik bulmak zorunda değilim. Bu yüzden hakaret içeren her yorum şikayet edilecektir bunu bilin.

Ben Kemal Sunal'ın izlediğim filmlerinin hiçbirinde gülmedim. Açıkçası bana sanki itici geliyor yaptığı tiplemeler. Ve hiç güldürmüyor beni. Komik bulduğum tek şey o tipi. Yani siz nesine katıla katila gülüyorsunuz ve bizi gülmekten öldüren adam diiyorsunuz bunu merak ediyorum?

• Ben de komik bulmuyorum.
    18% (4)12% (4)15% (8)Oy Ver
  • Saçmalama gayet komik.
    82% (18)88% (28)85% (46)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Adam gibi bi soru sorduk haddinizi asmayin. Size beni yargilama hakkini vermiyorum. Tekrar diyorum, sevdiğiniz seyi sevme zorunluluğum yok. Dikkat cekmek falan da değil amacim. Haddinizi bilin.

0|0
25|31

En İyi Erkek Görüşü

• Tam bir yeşilçam hayranı olarak sana söyleyceklerim o dönemde sinema emek işiydi çok itina ve özen ile oyunculuk yapilirdi.Kemal Sunal yüz mimiklerini ve yüz hatlarini en içten ve samimi şekilde kullanan tek sanatçıdır.Ayrıca sinema filmlerinde halk sorunlarina çok ince espiriler ile deginirdi

2|3
    0|4

Erkekler Ne Diyor 30

• Kibar Feyzo ve Çöpçüler Kralı muhteşemdir. Bu fimleri hiçe sayıp Recep İvedik gibi bir barzoya gülüyorum diyorsan; "yha Pink Floyd dinleyenleri hiç anlamıyoraam Yurtseven Gardeşler gibi bir grup dururken!1!11BİR" diyenlerden pek farkın kalmıyor Zülbiye'm.

4|5
    2|3
  • Komiklik konusunda kahkaha atmadığımı itiraf etmeliyim ama kemal sunalın filmlerini komik olması için izlemezsin, kemal sunalın filmleri sürekli mesajlar içerir, bu ülkenin bir dönemden başka bir döneme geçişindeki bütün olayları yaşatmıştır, kadın haklarını savunmuştur mesela, demokrasiyi savunmuş güncel durumda o şekilde ilerleyen olayları komik şekilde önümüze sermiştir. Örneğin çöpçüler kralı, ne kadar ironik ama gerçekten öleydi bir adamı alıp 1 günde yıldız yapıp ertesi gün silen bir ülkeydik, sahte kabadayı, mahallede yaşayan insanların hepsi kendinden bir parça görmüştür o filmde,

Ben şu an doğu şivesiyle orada yaşayan insanları aşağılarcasına yapılan reklam dizi veya filmlere tamamen karşıyım ama kemal sunal ve şener şen in yaptığı oradaki masumiyeti ve yaşam şartlarının zorluğunu göstermek, hala ki seneler önce çekilen bir film olmasına rağmen kadınların doğuda bir mal gibi satılmasını eleştirmek bu sırada da insanları güldürmek.

Bence zamanının en iyi komedyeniydi. Gerçek bir sanatçıydı.

3|0
    0|0
  • olabilir. cem yılmaza gülemiyorum bende. ama başka sovmenlere gülebiliyorum. değişken bir algı olayı galiba.

2|0
    0|0
  • Aşağıdaki yorumlarını okudum kemal sunala gülmediğin için sevindim çünkü senin espri anlayışında komiklik anlayışında recep ivedik varmış en azından kemal abiyi onunla aynı kefeye koymamışsın

2|3
    2|2
    • Öyle diyorsun ama sorunla sen bizi yargılıyorsun nasıl güleyorsunuz diye nasıl bir çelişkidir bu?

• Sor o zaman banane :D

• aman banane :D

• cevap aslında seninde dediğin gibi Sizin komik bulduğunuzu komik bulmak zorunda değilim tam tersi bizim komik bulduğumu sen komik bulmak zorunda değilsin gülmüyorsan gülmüyorsundur bunda problem yok

2|1
    1|2
  • tepki çekmenin sebebi kemal sunalı komik bulmaman değil üslubun. herkesi karşısına alan, üstten bakan, kendini beğenmiş bir tavrın var. kemal sunal ise bunların tam tersi bir kişiliko bu yüzden seviliyor sen de bu yüzden tepki alıyorsun.

2|3
    1|0
    • Ben bana hakaret eden kisilere karsi boyleyim.

• hayır. sen daha soruyu sorarken böylesin. haddinizi bilin, şikayet ederim, nesine gülüyorsunuz? tarzı cümlelerin itici.

• Yorumun icin tesekkur ederim daha dikkatli olurum

• Kemal Sunal saf halk adamıydı.Argo vardı ama doğallık da vardı.O dönemki çekim aletleri,oyuncuların sıcaklığı da Kemal Sunal'ın sevilmesinde etkiliydi.

Ben de Recep İvedik'in bazı sahnelerine güldüm ama üstdüzey bir film değil.

Kemal Sunal da zaten En Büyük Şaban,Düttürü Dünya,Propaganda gibi değişik filmler de çekti.

Şimdiki komedyenler,şovmenler kimseye sıcak gelmiyor.Sebep bu.

Ben stand up denen şovları pek sevmem.Nadiren izlerim.Çünkü yapmacık,zorlama geliyor.

1|0
    0|0
    • Tesekkurler +1

• Mesela yeni Hababam Sınıfını kimse sevmiyor.Çünkü eskiyi aratıyor.Ne varsa eskide var demişler.Mesela herkes ''nerede o eski bayramlar'' der.

• Hic kimse hic kimseyi sevmek zorunda degildir ama bakıyorumda yeni filmlere küfür ile komedi olmaz kemal sunal güldürmenin yaninda insanların ders çıkarmasini amaclayan filmlerde oynamış sizin ne dediginiz ne düsündügünz kimsenin umrunda degil ne kadar eskide olsa her zaman gülerim kemal sunal filmlerine

1|1
    0|0
  • bulmayabilirsin, ne var bunda? Ben de Sezen Aksu'dan hazzetmem mesela, söyleyince sanki millet kendilerine küfür etmişim gibi davranıyor ama zorla değil ya?

2|0
    1|0
  • bir kaç filmi çok başarılı bence ön yargısız seyretmeyi denersen bu gün yapılan filmlerde çok daha iyi espriler olduğunu görürsün özellikle kibar feyzo sanırım türk yapımları arasında tüm zamanların en iyi komedisi

1|0
    0|0
  • normalde nasıl şeylere gülüyorsun, beğendiğin, çok güldüğünb bir komedi filmini söylesene

1|0
    1|0
    • Celal ile Ceren.

Recep İvedik.

• Kemal sunal hic kufur etmiyordu cunku di mi :)

• yok ya küfürden bahsetmiyorum, eski zamanlarda daha kaliteliydi herşey, buna türk sineması da dahil, ivedik e ben de gülerim ama akılda kalıcı değil, ama üzerinden neredeyse 30 yıl geçmiş olmasına rağmen hala kemal sunaldan bahsediyorsak kaliteli birşeyler ortaya koymuş demektir, 30 yıl sonra ivedik'i kim hatırlayacak :)

• sende sorun yok ben beğeniyorum ama senin düşüncen saygı duyarım

1|0
    0|1
  • Şener Şeni seviyor musun?Sen hollywood züppelerine gül.

1|2
    1|1
  • link bu sahneye güleydin bari:(

0|0
    0|0
  • bana insanların yaptığı saf doğal hareketler hani hiçbir çaba içine girmeden yaptığı bi hareketi o an komik geliyo.o doğallığı saflığı filmlerde yakalamak mümkün değil ama o doğallığa yakın yakalayabilen nadir insanlardan biri bence kemal sunal.sana doğal gelmio demek ki gülmüyosun peki senin beğendiğin komedi ustası kim ?

0|0
    0|0
  • Hababm Sınıfında çok komikti.Diğer filmlerini ben fazla beğenmiyorum.

1|1
    0|1
  • Kemal Sunal dediğimiz komedi film sektörürün taçsız kralıdır bnce şuanda gidip şahanın hayvanlıklarına gülüyorsak kemal sunalın saflığına gülmeyen insan zaten komediden anlamayan insandır.

0|0
    1|0
  • şahan gökbakar denilen yürüyen ayıya gülmeye devam et. Zaman harcadım.:/

1|1
    1|1
  • Hababam sınıfı Türk komedi filminin En dğerli örneğidir. İnek Şaban tiplemesini çok komik bulurum. Bir de Şabanoğlu Şaban var o da çok komik. Kemal Sunaldan sonra en çok güldüğüm tipleme Burhan Altıntop olmuştur.

1|1
    0|0
  • olabilir. ama yazıklar olsun.

1|0
    1|1
  • Sakar Şakir i izleyin güleceksiniz bence.. Ben bu filmi her izlediğimde yerlere düşüyorum :)

1|1
    0|0
  • hiç güldün mü? yani kasların çalışıyor di mi eminsin?

-cem yılmaz

0|2
    0|0
  • Eleştirilere eğer açık değilsen soru sormanın anlamı yok bana da çok anlamsız geliyor Kemal Sunal'ı beğenmemek

0|0
    0|0
  • sana itici gelen bir konunun, bize yada çoğunluk bir kesime neden komik geldiğini merak etmende, bana komik geldi doğrusu...( sana itici gelen bizede mi itici gelsin? ) niye merak ediyosun ...

0|0
    0|0
  • varyaaa mesala link

0|0
    0|0
  • Söylenecek bişey yok..

0|1
    0|1
  • hak verilmez alınır.

0|0
    0|0
  • eee sen o devirde yaşamadın ondandır :D

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi.

0|0
    0|0
  • zevkler ve renkler tartışılmaz doğal bişey bence

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 25

• cidden sorun var sizde demek ki , nasıl bir süt kardeşlere , şabanoğlu şabana gülünmez ya :))

2|4
    1|1
  • Cem yilmaza guluyorum diyorsan, huzurumdan cekilebilirsin.

4|4
    3|1
  • Aslında komikten çok içten, saf ve samimi davranması insanlara hoş, gülünç, güzel geliyor. Gülmek zorunda değilsin elbette ama hiç bir filminde itici unsur yok. E tabi bana göre.

3|2
    0|0
  • Sevmeyebilirsin ,saygı duyarım ,aynı fikirde olmak zorunda değiliz ama Kemal Sunal 'ın''eşşoğlueşşekk' lafını yeren insanlar Cem Yılmaz ın .a... lafına kahkalarla gülüyorlar ya ..Hahaha ,komiksiniz deyip geçiyorum.Ben her seferinde ayrı bir detay görüp,her seferinde ayrı gülerim.

3|0
    0|1
  • Herkesin bir zevki vardır olabilir mesela bende Cem Yılmaz'ı fazla komik bulmuyorum. İnsanların ona gülmek için kendilerini şartladıklarını düşünüyorum. Kemal Sunal'ı çok beğeniyorum.

2|0
    0|1
  • Dönem tvsine göre komik. Şuanın Cem Yılmaz'ı ile kıyaslanması bile saçma.

Hababam Sınıfı, en iyi filmler sıralamasında. Tipinin komik olması rolunden dolayı olamaz mı ?

Döneme dikkat et. Nazar boncuğu çıkmışsın. Komik film önersene merak ettim?

3|2
    1|4
  • Eee napak ?

0|2
    1|1
  • Haddimce cevap veriyorum.Bize ne?

3|2
    1|1
  • ee napak ?

2|3
    1|1
  • kimileri soytarı sever kimileri komedyen.. herkezin kişiliğiyle alakalı ;)

0|2
    1|1
  • Kemal Sunalın kendine ait bir tarzı vardı. Nasıl desem... Şuan tiplemeleri ile güldürmeye çalışırken aşırıya kaçan, sırf aşırılıkları ile güldürebilen gerçekte tahammül edemeyeceğimiz tiplerden çok daha farklıydı o. İzlediğim tüm filmlerinde gerek saf bir komedi, saf bir duruş seziyorum. Peki siz neye gülersiniz?

2|1
    0|2
    • Recep İvedik'i oynayan Sahan'a ve Komedi Dükkanindaki Tolga Cevik'e.

• b saçmalama bence çok komik

1|2
    2|1
  • Zevk meselesi. Senin güldüğüne biz gülmeyiz, bizim güldüğümüze de sen gülmezsin. Ben gayet gülüyorum.

0|2
    0|1
  • Kızımıza şak şak.

3|3
    0|1
  • Zevk meselesi saygı duymak gerek sonuçta :)

1|0
    0|0
  • Aynen ya. Ben de Akasya Durağına çok gülerim mesela :(((8

0|0
    0|0
  • Güncelleme: Madem sorgulamaya hakkımız yok sen neden ''Komik bulduğum tek sey o tipi. Yani siz nesine katila katila gülüyorsunuz ve bizi gülmekten öldüren adam diiyorsunuz bunu merak ediyorum?'' bu cümleyi kuruyorsun?

Senin yaptığın ne o zaman omiş?

2|1
    0|4
  • Değişik.

3|2
    0|1
  • Argosuz güldüren tek insan, cem yılmazın son çıkanına gittim güldüm mü güldüm hemde çoook ama argo kelimeler ile düşündüm bunları kullanmadan bu adam komedyen olamaz.. Kemal Sunal bunu beceren tek insan.. En argosu şu adamın "ulan eşoğulueşşek".. Kimse seni yargılamıyor soruyu sormuşsun eleştirilere açık ol.

1|0
    0|1
    • Elestiriye aciğim ben. Hakarete kapaliyim.

Bana gecip de bi tarafini ac oyle dikkat cek diyen karaktersizlere karsi saygili olamam.

• Bende gülmüyorum.

2|0
    1|3
  • hmm kımı komık buluyorsun pekı

0|0
    0|0
  • he oldu

0|0
    2|0
  • bence cok komik :) ama bende pek yeşilçam izlemem.denk gelirse

0|0
    0|0
  • komik gelmeyebilir senin bireysel farklılığındır kimlere gülüyosun die sorsam...

0|0
    0|1
  • Peki

0|0
    1|0
Yükleniyor...