Önce Saddam, sonra Usame Bin Ladın, sonra Kaddafi, şimdi sıra Esadta, ee sonra?

Arkadaşlar önce saddam sonra usame bin ladın sonra kaddafi sonra sıra esadta, ee sonra?

sizce kim bence türkiye kurdu türkü sokağa dökülecek onlarda bize barış getirecek hep öyle olmuyormu senaryo_

Kaddafi neden öldürüldü sizce? Hiç aklınıza geldi mi ya da hiç aklınızdan çıktı mı?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sırada Chavez de var.

Aslında onu daha önce devirmeye çalıştılar. Süikaste akadar getirdiler de iyi korunuyordu. Askeri operasyon düzenlemediler ama. onunda fırsatını kolluyorlar...

Libya hakkında bilinmeyenler diye bir yazı geziniyor internette: Buraya kopyalamak istedim. Medya bas bas bağırıyo, ülkesini demir yumrukla yönetti falan diye... Bizdeki Hileli seçimler daha mı iyi yani? Kaddafi gibi ülkesini seven bir liderin demir yumruğu, o. ç. nun yumuşak avucundan iyidir ne de olsa... Ya sizce?

Libya hakkında pek bilinmeyenler:

-Öğrencilere yaptıkları tahsile göre ortalama ücret ödenir.

-İşsizlere iş bulana kadar tam ücret ödenir .

-Evlenen çiftlere bedelsiz olarak konut verilir.

-Yurt dışında tahsil yapanlara 2500 Euro harçlık yanında, barınmak ve araç yardımı yapılır.

-Ülkede otomobiller fabrika maliyetine satılır.

-Libya’nın kimseye tek sent kredi borcu yoktur.

-Eğitim, tahsil ve sağlık hizmetleri tüm yurttaşlara bedelsizdir.

-Nüfusun yüzde 25’i yüksek tahsillidir.

-Son bombalama olaylarına kadar sokaklarda evsiz veya dilenci bulunmamaktaydı.

-Bir somun ekmek fiyatı sadece 15 centtir.

ABD ve diğer kapitalist Ülkelerin Libya’yı sevmemelerine şaşmamak gerek. Gaddafi IMF veya Dünya Bankası kredisi kullanmadı.

Libya bağımsızdı, savaşın gerçek nedeni budur, kendisi bir diktatör olabilir, ABD bunu sorun yapmaz. Ne zaman ki Kaddafi Petrol İhraç eden ülkelere OPEC Dolar ve Euro yerine altın karşılığı satış yapmalarını önerdi.

Bu altın karşılığı para basmayan Batılı ülkelerin iflasını istemek demekti…

EVET; Hatırlayın, Bunu en son dile getiren Saddam Hüseyin idi;

OPEC ülkelerine dolar karşılığı satış yapmamalarını önermişti.

1|1
    0|0
    • 3-5 defa artı puan veremiyor muyuz ya? tebrik ve teşekkür ederim.evet o adam demir yumrukla yönetiyordu ama insanları için en iyisi olduğunu düşündüğü şeyi yapıyordu."hileli" seçimlerle başa gelip ülkesini satmıyordu.

Kızlar Ne Diyor 4

• Kaddafinin o şekılde öldürlmesi insanlığa ihanettir.

emperyalizm tüm islam ulkelerını ve ortadoğuyu bitirecek.

2|3
    0|0
    • Onların bir planı varsa Allahında bir planı vardır o kadar karamsar olmamak lazım.Allah böyle bir şeye izin vermeyecektir

• Allah izin verir vermez beni aşar arkadaş .benim bildiğim beni ilgilendiren ben ne kadar çabalıyorum ülkem için.geleceği parlak görüyorum bende ama büyük zorluklar çekeceğiz.

• bencede ne kadar kötü olursa olsun o görüntüler vahşetin görüntüleri halk resmen insanlıkdan çıkmış ,müslümanlığa yakışmayan davranışlar bunlar.Bir adamı pişiripde yemedikleri kaldı.tutuklayıp yargılasalar sonra cezası kesseler olmazmıydı.gerçi ben orada yaşamıyorum halkın ne kadar canının yandığını bilemem,bende herkes gibi tv den seyrediyordum libya da olup bitenleri.

• sıranın kimde olacağı değişen ekonomik düzene bağlı ama esad ve ahmedinejad olma ihtimali yüksek

gelelim Kaddafi konusuna;

dünyanın büyük abileri bir taşla çok kuş vurdular

kaddafi nin elideki belgeler ve bildikleri gün yüzüne çıkmadı

diğer yeraltı zengini ülkeleri iyi bir mesaj verildi

petroller kimin oldu zaten belli

vs vs

kaddafi dünyaya duyurulduğu gibi demir yumrukla falan yönetmiyordu ülkeyi aksine halkının refahı için elinden gelen herşeyin fazlasını yapıyordu. onun demir yumruğu sömürgeci devletlereydi.

libya nın nasıl bir ülke olduğunu aşağıda yazdıkları için yazmayacağım tekrar

sirtede yaşamış oranın havasını solumuş biri olarak çok çok üzüldüm hala etkisindeyim

Kaddafi son sözünde dediği gibi onların babasıydı

0|1
    0|0
    • Ahmedinejad, güçlü ve akıllı adam.

• kaddafiye üzüldüm gercekten

• yani üzülmemek elde değil. direk infaz edilse bu kadar üzülmezdim ama öyle işkence çektirmeleri çok acıydı..

• sira Iran ve bizde... Ama devam etsinler bu hükümete oy vermeyi Amerikayi Kalkindiran Parti iste ne olucak! Irak'in vurulmasina birazda sebeb olan Türkiye'dir, Libya'dada aynisini yapti birde bu PKK sorunu cözecek degil meclise hala terörist sokuyor siz ne bekliyorsunuz?

0|0
    0|0
    • İran ve Suriye ayakta iken Türkiyeye sulanamazlar. Önce Türkiyeyi suriye üzerine salacaklar. (Bak operasyon emri veren PKK lı güüüüya Suriyede imiş... Bak Allah'ın işine, biz de yedik.).. O yüzden amerikan güdümlü medya suriyede insan hakkı ihlali oluyor, siviller öldürülüyor diye bas bas bağırıyor, Türk ile Suriye arasına nifak sokmak istiyor ki Erdoğan suriyeye savaş ilan edince Türk halkı "hop sen kim oluyon ulan da savaş açıyon" diye tepki veremesin..

• Sıra bende.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• şimdi siyasetten bi girsek bide benim gibi 3 kişi daha olsa 3 gün bilgisayarın başından kalkmadan tartışabiliriz..

ama şu kaddafi olayını kısaca anlatacak olursak adam burnunun dikine gidiyordu batının isteklerine boyun eğmiyordu.özellikle son zamanlarda ülkesinin temel refah "dikkat temel refah diyorum sonra ama orası şöle böle demeyin" düzeyi oldukça yükseldi.arap ülkeleri içinde en yüksek refah düzeyi olan ülkeydi.lakin bu bazı devletlerin işine gelmedi.ipi çekildi.genede ii dayandı.belki diktatördü ama hatırlatayım bazı batılılar da Atatürk'e diktatör diyor!bence o adam "ki kendisi arap milliyetçi-sosyalistidir" ülkesinin kalkınmasına çok büyük katkı sağladı.

0|0
    0|0
    • temel refahtan öte lüks denecek kadar hayatları vardı gördüm yaşadım benden önce yıllarca ailemde yaşamıştı, kimse kusura bakmasın ama araplar yine bilindik o malum huylarını gösterdiler

• doğrudur.akılsız başlarının cezasını torunları çekecek

• bugün fastan gelen öğrenci bir arkadaşımla konuşuyordum.libyadaki refahtan bahsetti durdu.ülkenin ne kadar kalkınmış olduğundan falan.yurtdışında okuyan lisans öğrencilerine libya 1000-1500 dolar arası harçlık veriyormuş

• Türkiye'e dokunmazlar. Sırada Suriye, Kırgızistan veya Türkistan sonrasında Çin. Hedef Çin. Çünkü şu anda Amerika'nın önündeki en büyük engel Amerika Türkiye'yi alıp ne yapsın zaten her istediğini yapıyor bu topraklarda. Stratejik düşünün biraz, herşey Çin için. Sonrasındada Rusya zaten. Herşey ortada:)

0|0
    0|0
  • 2- 5 sene arasında sıre türkiye ye de gelecek. Fakat daha önce elbette İran var. İsrail in projesine abd asist yapıyor. bakalım işin sonu nereye varacak.

0|0
    0|0
  • kendini büyük(!) gören ülkelerin oyunu hepsi.

0|0
    0|0
  • sömürgeci devletin zihniyeti aynıdır...bakmayın yardım falan,niyet belli,oradan ne aalabiliriz düşüncesi var.önce yumuşak lokma haline getirirler sonra hammmm...derin bir konu bu kadarı yeter:)

0|0
    0|0
  • Katılıyorum. Maalesef halkımız hep uyutuluyor.. Yıllar önceki senaryolar yeniden dönüp dolaştı..

0|0
    0|0
  • Türkiye demokratik bir ülke ve içinde yaşayanlar arap değil.

Sanmıyorum bu tür şeyler olacağını.

0|0
    0|2
Yükleniyor...