Evrim Teorisi Hakkında Düşünceleriniz... ?

Canlıların her kuşakta rastlantısal değişikliklerle ve evrimciler arasında pek kabul görmeyen, çevre koşullarının etkisiyle gelişen eşey hücrelerindeki genlerin sonraki kuşaklara aktarılması sonucu türlerlerde ortaya çıkan gelişmenin zaman içinde bir türün tamamen farklı bir türe dönüşmesine sebep olduğunu savunan teoriye EVRİM TEORİSİ denir..

0|0
5|15

En İyi Kız Görüşü

• Savunulmycak üzerinde tatrşma yapılmıycak kadar gereksiz saçma bi konu..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Teori demek yersiz ki zaten artık bilim savunucuları teori demiyor. İhtimale dayanan bir konu değil. Bilimsel gerçeklikle kanıtlanmış konulara teori denmez. Evrim vardır ve evrime düşman olmak yada kin nefret kusmak bunun varlığını değiştirmez. Dünyanın evrenin bile bir evrim süreci vardır. Evrime inanmamak için beyni kullanmamak gerektiğini düşünüyorum.

Ama türkiyede bende çok yapıyorum ama evrim yada bilimle alakalı çok fazla konuşma yapmaya gerek yok. Çünkü bilimle din asla bağdaşmaz ve din toplumun üzerinden kalkmadıkça insanlar zihinlerini yeni fikir ve düşüncelere açamazlar. Yani burda din bir engeldir. İnsanlar doğanın kendilerini korkutan hareketlerine anlam veremediklerinden ötürü buna anlam yüklemek istemişlerdir. Zamanında firavunlar, zeuslar, poseidonlar, monoteist dinlere geçiş ve devamındada gelecekte farklı dinler çıkacaktır ortaya. Bir tanrının var olabilem ihtimali vardır ama bu dinler asla o tanrının gönderdiği dinler değildir bu kesin ve net. Evrim vardır ve bu kadar geçerlilikle kabul etmemek saçmalıktır.

1|1
    0|1
    • senle tanışmayı çok isterdim ben :) her yerde karşılaşıyoruz farkındasın demi

• 4. dakikdan sonrasını izlermisin : link

• Kuranı Kerimden daha önce yazılan yunan yazıtlarından alınan bilimsel kısımlarının bilincindeyiz. Ve Kuranı Kerim Tarnının sözü olarak nasıl olurda evrenin oluşum sürecine bir zaman veremez. Bir milyon yılda olabilirmiş bir milyar yılda mesela ki ikiside değil zaten. Evrime karşı oluşan hareket sadece türkiyede yok malumun ve evrimin önündeki en büyük engel dindir. Kaldıki bir tür afrikada farklı asyada farklı amerikada farkı ırklara ayrılıyorsa bu bile evrimin bir kanıtıdır bence.

• Evrimi hala maymundan gelmek sanıyoruz.Halbuki Darwin diyo ki tee bilmem kaç milyon yıl önce primatlarla insanların bi atası vardı ve bunların gen dizilimi birbirinden ayrıldı.Zaman içinde de şimdiki primatlarla insanlar ortaya çıktı.Ayrıca yaşam içinde evrimi yok sayamazsınız.Bakın antibiyotiklere karşı direnç kazanan bakteriler,kendini değiştiren mikroplar ve daha niceleri.Bunu inkar edebilir misin?

1|1
    0|0
  • öylemiymiş ? bilmiyorduk.

1|0
    0|0
  • Bilimsel bir teoriye "inanıyorum / inanmıyorum" fiili ile yanıt verilen bir ortam için fazla bir soru. Bir teori ya ispatlanır, ya da çürütülür. İnanç apayrı bir olaydır.

Balinaların da memesi yok mesela, olsa sütyen takarlardı..

1|0
    0|0
  • darvinist ateislerin islam düşmanlarının afedersin gıcından uydurdukları aldatmacalar bu teorilerin tamamının yalan dolan oldugu zaten artık biliniyo böyle sacmalıklarla neden kafanı karıştırıyon yıllarca bize okulda insanın maymundan geldigini ögrettiler karşı cıktım dayak yemiştim şimdi o hoca bana bunun hesabını nasıl verecek bilmiyorum

1|1
    0|3
    • Ne kadar yanlış bişey olduğunu cok iyi biliyorum ..Geçen sene Bitirme Tezimdi..Aklıma geldi düşüncelerinizi merak ettim sordum..

• belki senin yaşın genç bizim zamanımızda bu böyleydi devlet kitaplarındada böyleydi kabul ettiriliyodu yani allahtan korksunlar ve bizi buna inandırmaya calışan insanlar bunun vebalini nasıl ödiycekki

• Boşver aklını kullanıp doğrusuna yönelmişsin ;)

• coğrafi etkilerden dolayı değişim olur ama hiç olmayan yeni bir tür oluşmaz.

1|0
    0|0
  • Çürütüldükçe küllerinden doğan teori

1|1
    0|0
  • Küçük çocuk sorar; ''Anne ben nasıl geldim?

Anne cevaplar ''Leylekler getirdi kızım'' der. Çocuk inanır.

Evrim teorisi burada olmamızın en mantıklı açıklaması. Gerisi leylek masalına inanmaya devam etsin.

1|1
    0|0
  • OKduktan sonra aklıma''Stephen Hawking'' geldi o adama ne kadar küfrettiysem bu teoriye'de o kadar küfür edesim geliyor.BUnu ortaya çıkaran beyin acaba diyorum nasıl bir organizma.

1|1
    0|1
  • delinin biri bir tas atmıs kuyuya 40 akıllı cıkaramamıs sacmalıktan baska birsey degil

1|0
    0|1
  • Suan tum bilim cevrelerince kabul gormus(dini gruplar dısında) ,daha kendisi curutecek bir kanıt ortaya cıkmamış şu anki bir cok alanda kullanılan bir teoridir

1|0
    0|1
    • cebeli tarık bogazındaki tuzlu suyla tatlı su birbirine neden karışmıyo teorik olarak bilim olarak beyefendi bi anlatırmısınız aceba

• bu dedin olay kuran cıkmadan 1000 yıl once dahi hindistanda biliniyordu bunun mucizevi bir yanı yok yani kendini kandırma bosuna, yaz google dini siteler dısında bir arastırma yap insan en iyi kendi arastırırsa bir gercege ulasa bilir ben simdi sana burda alıntı yapsam sen yine kendi bildigine inanmaya devam edersin

• Denizlerin karışmadığı noktanın Cebelitarık boğazı olduğunu söyleyen Kuran değil müslümanlardır.

Bu engel Halocline tabakası'dır. Resimde gördüğünüz turkuaz rengindeki tabakadır. Bu tabakanın içinde suları karışıyor fakat tabakanın dışında suyun bir yanı oranla tuzlu kalıyor ve diğer yanı oranla tatlı kalıyor. Neden oranla diyorum? çünkü tatlı suda bile tuz vardır. Tuzlu su altta kalıyor ve tatlı su üstte yüzüyor.Bu tabaka karışmasını engelliyor..

Resim : link

• evet öyle diolar ama ben inanmıyorum :) mutasyonun iyisi olmaz ve darwinizmin savundugu sey bu saçma salak bi akım sadece empristlerin ilgisini çekmesi için ortaya atılmış bir tez olarak görüyorum teori olamaz çünki defalarca çürütüldü

1|0
    0|2
  • her felsefı dusunceye ve dını dusunceye gore bu degısır

1|0
    0|0
  • saçmalık ama :D şu anda kabul gören bu

1|0
    0|1
  • Sene 2013 hala çürütemedik şu b0ktan teoriyi.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 4

• çevre koşulları etkisi farklılık gösterir de farklı türe dönüşmek de nedir ula

1|0
    0|0
  • tamamen farklı bir türe dönüşeceğine inanmıyorum, belki hafif değişimler olabilir zamanla o kadar, hele ki insanın maymundan geldiğine hiç inanmıyorum bir hayvandan düşünebilen, hisseden, uygarlık kuran ve gelişen bir canlıya dönüşmek, çok mantıksız (not: müslüman değilim)

0|0
    0|0
    • bir de kız mısınız erkek mi, sevgilinizle ortak mı açtınız ya da, ondan mı renk pembe

• boş bir konu , inanan var mı artık bilmiyorum...

1|0
    0|0
  • Çürütüldü demişlerdi ama ine gündemde.

1|0
    0|0
Yükleniyor...