Haftada 2 antremanla kick boksta ne derece asama kaydedilir (amator olarak)?

Gayet sıkı bir antreman oluyor, daha cok kum torbasi ve lapaya degil karsimizdaki rakibe teknikleri uyguluyoruz sira sira. Hocanin dedigine gore bu daha gercekci. Ancak ben haftada 1 ya da 2 defa dahil olabiliyorum. Gitmekteki en buyuk amacim yaglanip kilolu bir vucuda sahip olmamak ve tabi ki olasi kendimi korumam gereken durumlar için onlem alabilmek? Tekvando da yaptim, wingchu antremani da cok izledim. Kick boks daha gercekci geldi. Sizce benim icin ne derece faydali olur?

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Haftada 2 gün antreman yetersiz

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sıradan vatandaşları rahatlıkla dövebilirsin😉

0|1
    0|0
    • Meslegim malesef tartismaya ve bolca üstümüze yurunmesine sebep oluyor. Kendime biraz guvenmek istiyorum. Ilk defa gobegimin de ciktigini goruyorum genciz ya :/

• sokakta mma, kick box gibi şeyler daha faydalı tabi ki

• Kesinlikle..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Açıkca söylemek gerekirse haftada 2 kere ile pek aşama kaydedilemiyor. Ancak uzun vadede. Aşama kaydetme olayına gelinirse eğer bu tamamen sende bitecek. Sen ne kadar ter dökersen ( ki ter dökmek yetmez -kafandan dumanların çıkması gerek) gözle görülür elle tutulur sonuçlar almaya başlayabilirsin. Kısa sürede bir şey bekleme derim yani ama uzun vadede elbette etkileri olacaktır :)

0|1
    0|0
    • Bu mecraya uzak degilim zaten de aktif olarak cok yapmadim bir tekvandoyu biraz daha fazla yaptim. Ama artık tek bir sehirdeyim. Onceden hep sehir degisikligi derken yarim kaliyordu. Simdi bu sekilde en az 1 sene devam edecegim.

• Valla usta şöyle diyim benim branşım Taekwondo. Pek savunma sporu değildir doğru, yani en azından böyle gözüktüğü doğru. Bunun nedenide öğrencilerden kaynaklanır. 1 senede çok ahım şahım şeyler olacağını sanmam ama şu akdarını söyleyeyim ben; 2,5 yıl gibi kısa bir sürede siyah kuşak alan biri olarak olayın tamamen kişide bittiğini gördüm. topu topu 3 seneye yakın yapsamda ben daha 2. yılıma gelmeden 8 yıllık sporcularla kapışıyordum ki mağlupta ediyordum. Aynı durum kick boks içinde geçerli. Taekwondo yu bırakınca kick boks a gitmiştim orada da 1,5 ay sonunda üç buuçuk yıllık öğrenciyi yani salona bakan çocuğu mağlup edince onuda bıraktım.. Dediğine geliyorum 1,5 yıldır adam akıllı spor yapmıyorum sadece arada sırada fitness olmasına rağmen vücudumda ne bir yağlanma var hala ne de kasların görüntüsünü kaybetmesi söz konusu, ter döktükten sonra cidden uzun vadeli bir sağlığa kavuşabilirsin yanii :)

• Abi 22 yasinda ilk defa gobegimin ciktigini hissediyorum asiri rahatsiz oldum ya. Tamam bir savunma tarafi var ama saglkk ve spor acisindan da baya ilgileniyorum. Yorumlarin icin sagol

Yükleniyor...