Sizce insanlar tek eşli mi?

Erkeler hayatlarına giren kadınların daha önce kimseyle birşeyler yaşamamış olmasını ister.Hem kadın hem erkek ,eşinin bir başkasıyla olmasına tahammul edemz ve bir başkasını düşünmesi bile onun işin aldatılma sebebidir..Peki dürüst olalım..bir insanın hayat boyu eşinden başka birni arzulamaması,hayal etmemesi,istememesi mümkünmüdür?*

not(şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim)

• Evet mümkündür
    68% (91)54% (63)61% (154)Oy Ver
  • Hayır mümkün değildir
    32% (43)46% (54)39% (97)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar dürüst olun dedik ama ,ya sorunun tamamını okumadınız ya yanlış anladınız yada dürüst değilsiniz..

0|0
30|17

En İyi Kız Görüşü

• Tek eslilik erkeklerin dogasina kesinlikle aykiri bir sey, onu biliyoruz. Fitratlari geregi olabildigince cok disiyle birlikte olup uremek isterler. Bir kadinlar hayatini gecirmeyi tercih edecek kadar kendine hakim olabiliyorsa ne mutlu o adamla beraber olan kadina... Kadinlar ise tek eslilige daha yatkin. Ama bu tamamen tek esli demek degil.

Hayir, erkek ya da kadin, birinin esinden baska birini arzulamamasi mumkun degil. Buna inanmiyorum.

0|2
    1|2

Kızlar Ne Diyor 29

• evet mümkün ama tercihen tek eşliliğe karşıyız milletçek. Avrupalılara laf atıyoruz ama adamlar bize göre cok cok daha sadık eşlerine. bunun sebebi ise sanırım özgüven eksikliğimiz

3|3
    0|2
  • evet mümkün.

0|2
    0|2
  • mümkün tabi; bu kadar şüpheci olmayın.

0|2
    0|2
    • söylerken kendinde inansan keşke...

• la havle vela ya! cinselliğe cevap veren, eşine sadık olamayacak mı? tamam bro, ben uzaklaşıyorum.

• sorun cinselliğe yorum yapman değil yaptıgın yorum ve cevaplar..aptala yatma bacım..

• karakterle alakalı bu durum

1|2
    0|1
  • Karşısındakini seviyor ve gönülden inanıyorsa gayet mümkün.

1|2
    0|2
    • soru hayat boyu ?3-5 aylık flörtten bahsetmiyorum :))

• umarım dediği gibi yaparsın.

• Bu o kadar da ütopik bir şey değil ki, doğrusu zaten bu. Ve inanın, böyle düşünen bir tek ben değilim, olamam...

• dürüst olmak gerekirse mmükün değildir. evli bir insanın bir anlık bile olsa başkasını düşündüğü bir gerçektir.

0|1
    0|0
  • Gercek askin gozu kordur, baska birini gormez

0|1
    0|2
    • ömürboyu bildiğin bir aşk varmı ?

• Onu mecazi anlamda soylemisdim zaten..

Olabilirde olmayabilirde, kimsenin ic dunyasini bilemeyiz. Korkutuk asik olur baska bisi dusunmez, acaba su nasil olur diye aklindan da gecirebilir. Ama surekli dusunurse, artik hastalik gibi biseydir bu

• şakamısın sen ya ?

• eskiden mümkünmüş.. şimdde mümkün .. ama bn aldatrm

1|4
    0|1
    • dürüst olun dedik ama senin oldugun kadar dürüst olan fazla kişi çıkmadı..

• Sorunun ilk cümlesini manidar buluyorum.

Erkekler hayatlarına giren kadınların daha önce kimseyle bir şeyler yaşamamış olmasını ister... Peki erkekler neden hayatlarına giren her kadınla bir şey yaşamak ister ? Siz isteyince bir şey olmuyo biz vermeyince olay çıkıyo.

Ya da tabiat meselesi falan diyosunuz da bizim de tabiatımız da var. Neden kadın isteyince kötü de erkek isteyince 'erkek o yapar' kafası. Bu değişsin istiyorum artık. Cidden.

3|2
    0|2
  • Biyolojik olarak mı sosyolojik olarak mı?

Bence insanların tek eşli olmasının en önemli sebebi sahiplenme ve kıskançlık duyguları.

0|1
    1|1
    • karşındaki seni istediği kadar sahiplensin ..sahiplenilenin ne düşündüğü önemli :)

• Mümkün değil,düşünürsün.Önemli olan ne düşündüğün,düşündüğünü yapıp yapmadığın.Eğer düşünüp yapıyorsan aldatmadır bu.

• yorulacağım peşinden koşmaktan...büyüsüne kapıldığım:(

• Mümkün değildir.

1|1
    1|1
  • Erkekler için bunun mümkün olmadığını zaten hepimiz biliyoruz bence kadınlar içinde aynı durum söz konusu beğendiği adamı arzular hayal eder, ama tabii ki istisnalar vardır...

0|1
    0|1
  • Eşeysiz üreme, sporla olur. İnsanlar spor yaparak üreyemez ama fit kalırlar. Soru neydi gülüm ?

1|0
    1|2
  • eger zirt pirt her yerde insanlar tek donla cekilmis fotolarini profil resmi yaparsa (hadi kizlarda az bir kumas goguslerini kapamak icin de olsun:D) bu sordugun sorunun cevabi:NAYIR!

mumkun olmaz !

0|1
    0|1
  • mümkündür tabiki.allah nefis vermiştir insanlara,önemli olan nefsine hakim olabilmektir.

1|2
    0|2
    • "Bir insanı haftada yedi gün,günde yirmi dört saat aynı şekilde,hiçbir iniş çıkış yaşamadan sevmek mümkün mü? Hele seneler boyu." diyor Elif Şafak bir kitabında. Lütfen gerçekçi ol.

• mümkün mümkün

• bence mümkündür.

2|1
    0|2
  • Tek eşlilik mümkün bir şeydir. Ancak benciller kendisini düşünür ve zevk-ü sefanın esiri olur.

0|0
    0|2
  • Bence mumkun degildir.bir insanla omur boyuu.zor isler bunlaar

1|1
    2|2
  • insanlar değşir bu değişimlede çevreleride ki insanlarda değişir

0|1
    0|2
  • Hayır,mümkün değildir. Her insan da anlattığın gibi düşünmez.

0|1
    1|2
  • mümkündür ama erkekler için zordur

0|0
    0|1
  • Tek eşli bilinçaltı olmayanlar kendi eğilimlerini yazmış.

0|0
    1|1
  • insan doğru kişiyi bulduğu zaman artısıyla eksisiyle birbirinizi kabul ettiğinizde ve en önemlisi siz hazırsanız kesinlikle mümkü hAYIR diyenlere kesinlikle katılmıyorum ya gerçekten sevmemiş yada sevilmemişler

0|0
    0|0
  • Evet mümkündür

0|0
    0|0
  • Evet mümkündür.

0|0
    0|0
  • valla bana göre doğru zamanda doğru kişiyi bulmaktan geçio tek eşlilik. eğer ruhende fizikende tek eşli olamaya hazırsan öldürseler yinede dönüp bakmazsın başkasına

0|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişir ama bence mümkün

0|2
    0|2
  • Evet mümkündür

0|1
    0|1
  • erkeklerin çokeşli olduğunu söylüyorlar olabilir bunu erkek olmadığım için ne hissettiklerini bilmiyorum fakat bence bayanlarda tekeşli değil yani birini severken başkasıylada birlikte olmak istediğimiz oluyor ama kadınlar erkeklere göre daha duygusal mesela bir erkek hiçtanımadığı bir kadınla birlikte olur bundan zevk alır ama kadınlar yapısı gereği sevdiği biriyle birlikte olmak ister hee kadınlar tanımadıkları erkeklerle birlikte olmuyorlar mı olanlar var ama bence onlar doğalarını bozmuş olanlar ayrıca bizler insanız mesela kediler için namus duygu aşk gibi kavramlar yok o yüzden istediğiyle birlikte olur ama bizler insan olduğumuz için en büyük özelliğimizde aklımızı kullanmak olduğundan düşündüğümüzde sevgilimizin sizin yerinize başkasının kollarında olduğunu bilmek bize acı verir bu yüzden kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına yapmamalıyız yoksa hayvandan ne farkımız olurdu

0|2
    0|2
    • çok dllandırıp budaklandırmaya gerek yok..sorunun cevabı "evet mumkun " yada "hayır mumkun değil "

• seni insan diye doğurup buraqya salanlara yazık

• sen hala paranı alıp gitmedin mi ?

Erkekler Ne Diyor 17

• erkekler size sesleniyorum bütün hayatınız boyunca onun bunun peşinden koşuyosunuz çogu zamanda istediginizi elde ediyosunuz biz bizeyiz burda yalan konuşmaya gerek yok mesele evlilige gelinceede eline erkek eli degmemiş kız istiyosunuz lan hani bıraktınızdamı istiyosunuz ?

1|2
    0|0
  • Ben onu bekliorum mesela. O gelene kadar kimse ile yok bisi.. (;

5|1
    0|1
  • Tek eşlilik en son 4 milyon yıl önce göülmüştür. Aldatma kadınlar için duygusal sadakatsizlik, erkekler içinse cinsel sadakatsizliktir. Erkekler bir yandan cinsel çeşitlilik arzularını ifade ederken, diğer yandan düzenli eşlerinin kendilerine sadık kalasını isterler. Bu bir çifte standarttır. (Aşkın Bilimi belgeselinden aldığım notlar)

0|2
    0|0
  • bu işlerin dibine vurduktan sonra tek eş kafi.hayat buna bağlı değil çünkü.

0|0
    0|1
  • Biz insanız, ver Kuran'ı Kerim'de de dediği gibi, bu bizi hayvanlardan farklı kilar. O yüzden münkün değildir diyenleri Allah ıslah etsin.

1|2
    0|1
  • eğer cinsellikten yoksun değilse mutlaka düşünür hayal eder bunu engelleyemezsin. Bunun sadıklıkla veya ihanetle alakası yok ister istemez içgüdüsel olan bir durumdur. Mümkün değil bence..

0|1
    0|0
  • yanlışlıkla b seçtim lan hay elimi :D

A sayın bitanesini lütfen

0|1
    0|1
  • şimiden cevaplarınız için teşekkür ederim diye not mu olurmus

0|1
    0|2
  • etmicek arkadaşım nefsine sahip çıkacak! arzulamak hormonal bişeydir sahip çıkacaksın..

1|1
    0|1
  • kimileri fıtratı gereği erkek çok eşli diye iddia etse de; erkek de kadın da doğaları gereği tek eşlidir. ispatı da yapılabilir de şimdi uğraştırmayın beni :p

0|0
    0|1
  • bazen mümkün olabilyor

0|1
    0|1
  • mümkün olabilir ama çok zor bence;)özellikle bizim cins için

0|1
    0|1
  • bence insanlar çok kaslı:D:D

0|1
    0|1
  • Nuhun gemisini hatırlayın

Eşli evet

0|0
    0|0
    • Keşke mesajın açık olsaydı da, her cinsinten bir çift alındığını bilsen, aydınlatsaydım seni.

• pasif değilse pek tabi...arzular ve yatarda...doğal olanı bu...ama tek bir kadına aşık olur diye düşünüyorum..en azından ben öyleyim..

0|0
    0|0
  • Mümkündür hacım

0|1
    0|1
  • Mümkündür de yüzdeye vurusan kaç çıkar, orası muamma.

0|0
    0|1
Yükleniyor...