Evlenecek olan çiftler anne ve babalarını red etmeye başladı, neden?

Günümüzde evlenecek olan çiftler veya evli olanlar

kendilerini yetiştiren anne ve babalarını bakmak istemiyorlar.

Sizlerinde şahit olduğunuz buna benzer hadiseler olmuştur.

Bu neden gerçekleşiyor,eski insanlar kanaat edip,hürmet,saygı,

sevgi gösterirken,

şimdi ne değişti.

Mazeret olarak,

teknoloji,zaman vs. Gibi saçmalıklar insanlığın neresine sığar.

0|0
48

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü hayali bir dünyaya inanmışlar. Daha evlenmeden kaynanadan korkan tiplemeler var... Yani daha baştan sevmeyi ve hürmeti reddeden kişiler var. Bu tiptekilere her şey batar.. Zaten medya da bize bunları örgütlüyor. Dizilere bir baksan anne babasına saygısızlık yapmayan evlat kalmamış dizilerde maşalla eh onları izleye izleye izleye onlar gibi olmaya başlıyorlar ve kişilikleri dağılıyor... Yani bir insan ne ile uğraşırsa, hangi ortamlarda takılırsa, kimlerle arkadaşlık yaparsa, hangi diziyi benimserse onlar gibi olmaya başlar. Bu da bir gerçektir. Ama tabi bu takıldığımız mekanlar ya da izlenen diziler bizim kendimize ve ailemize yatığımız kötülüklerin sorumluluğunu asla almazlar. Yani etraftaki ilizyonik etkenlerin farkına varıp özünü kaybetmekten kaçmalı insan. Bununla mücadele vermeli. Bu insanı insan yapan bir mücadeledir neticede bir kayıp değil...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• .

evlatlar annelerine babalarına bakmak zorunda değiller vicdanlarına bağlıdır..

hiç bir anne babada bana baksın zihniyetiyle çocuk doğurmasın..

Bu arada anneme fena düşkün biri olarak söylüyorum bunu annemde benimle aynı görüşle..

2|0
    0|1
  • daha nankör bir nesil ortaya çıkıyor

0|2
    0|0
  • Çekirdek aile olarak yaşamak istemenin neresi anormal? Ben bir sürü son bulan evlilikler görüyorum, kayınvalide, kayınbaba yüzünden. Benim annem çok çekmiştir. İki kere mahkemeden döndü yani, boşanmaktan vazgeçti, biz varız diye. Şimdi de zaten kendisi diyor, biz evlenirsek de yalnız yaşamak istiyor, ben size karışmam diyor. Zamanında çekmiş kadın biliyor.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 8

• Olaya gerçekçi yaklaşırsak, ailenin temel görevi, insanlığın ve soyun devamı için yeni aileler yaratmaktır. Çocuk olur, aile o çocuğu yeni bir aile kurabilme yetisini kazanıncaya kadar bakar, büyütür, yetiştirir. Sonra yeni kurulan aileye gururla bakar, bir süreliğine ayrılmakta zorlanır ama doğanın kuralı gereği kopma başlar. Çünkü artık yeni kurulan ailenin üstlendiği benzer sorumluluklar vardır. Kendi görevlerini yerine getirme telaşı başlar, görüşmeler seyrekleşir. Aile artık akrabalığa dönüşür.

Bazı yanlış düşünceler de vardır. Örneğin, çocukları, gelecekte kendi hizmetlerinde kullanmak amacıyla, gereksinim anında çağırıp işlerini gördürebilmek için doğurdukları, yetiştirdikleri gibi bir inanç da yok değildir. Ancak doğa bunu kabul edemez. Bu çocuklar, hangi doğrularla eğitilmiş ve yetiştirilmişlerse, o doğrularla hayatlarını sürdürmeye çabalarlar.

Evliliklerdeki aksamaların çoğunluğu, bu çocukların yetiştirilme tarzları ile doğanın gerektirdikleri arasında ikileme düşmelerinden kaynaklanır.

Kendi asli görevini yani yeni oluşturduğu ailesine karşı yükümlülüklerini öncelikli olarak yerine getirdikten sonra, artık en yakın akraba olan ve kendisine bugünleri sağlayan anne-babasına da elini uzatabilen çocuk, gerçek başarıyı yakalayabilendir.

Her çocuk kendi ayaklarının üstünde durmayı başardıktan sonra hayatlarını da yönlendirme hakkına sahiptir. Anne-babanın görevi, o çocuğun bir an önce kimseye gereksinim duymadan yaşayabilecek duruma getirmek, hayata en uygun şekilde hazırlayabilmektir.

0|0
    0|0
  • İnsanlar daha nankör olmaya başladı. Her yeni nesil biraz daha özgürlükle ve saygı ile yetiştiriliyor çocuklarda kendini bi bok sanmaya başlıyor.

0|2
    0|0
  • Bence insanlar geçmişinden tamamen koptu,geldiği yerleri,örf,adet,gelenek görenek,inanç unutuldu.Benim görüşüm budur.

0|1
    0|0
  • bence bu bir genelleme olmamalı .Sen çocuğunu nasıl yetiştirirsen ona ne verirsen karşılığını alırsın yani ne ekersen onu biçersin.Ben annemide babamıda bir ömür sırtımda taşırım yine millete muhtaç etmem..

0|1
    0|0
  • anne babalar çocuklarına çok karışıyor. bu yüzden anne baba uzak dursun kendi aykalarımızın üstünde özgür olalım diyorlar.

0|0
    0|1
  • çünkü 1980 de düşünmeye inat ediyorlar

0|0
    0|1
  • Ne ekersen onu biçersin.

0|0
    0|0
  • sorun onlara bakmak değil , sorun onların eskş usule göre düşünmeleri herşeyi onların iyi bildiklerini sanmaları onların zamanındakiler gibi olmasını istiyorlar ..

ama şu bi gerçek artık zaman teknolojiyle birlikte değişiyor yani senin saçmalık değil bu doğanın kanunu bizim çocuklarımızda bizden daha değişik nesil olucaklar bizde onlara karışcağız tabiki ama duruma göre davranılması gerekiyor , yani sen madem saçmalık diyorsan msela eşinin ailesi çok modern böle ama senin ailen istiyo diye gidip köyde düğünmü yapacaksın ? biraz mantıklı ol .. orantıyı kurmak gerekiyor her 2 tarafında istediğine uygun birazda kendimizie göre bir ortayı bulmak gerek ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...