Her insanın benlik kimliğini veren beyin midir?

her insanın kendi olmasını sağlayan, herhangi bir insan bedenin kimin yönetciğenin sahibinin kim olacağını belirleyen beyinmidir?,birde eğer beyinse beyinde ne gibi farklılıklar olduğu için her bedenin sahibi farklı?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• kimliğiniz benliğiniz evet beyindedir ancak farklılıklar gen ve çevre koşullarından oluşur.

sülale ana-baba aile yapısı çocukken yaşanan çevre, eğitim gördüğü yer, birlikte olduğu insanlar takıldığı barlar kişiliğinizi oluşturan parçaları bir araraya getirir.

bildiğim kadarıyla en son bu şekilde açıklanıyordu.

Dini bakış açılarından bahsetmezsek elbette

0|0
    0|0
    • sorum bu değildi. seni sen yapan ne ? yada o bedenin sahibi neden sensinde başka sı değil? bu na benzerdi sorum

• hmm metafizik oldu şimdi beni aşar :)

Erkekler Ne Diyor 8

• bunların hepsi beyinde saklı. beynin gelişimini etkileyen pek çok faktör var. yaşadığımız hayat, çevre, aile, genler ve şans ya da kader, tüm bunlar kişiliğimizi oluşturan elemanlar.

0|0
    0|0
  • beyin, vicdan bunlar insanlara benlik kimligi veriyor..

beyin herseyi kontrol altinda tutmaya calisiyor ugrasiyor.. vicdanda insanlik veriyor..

bunlarin ikisinin olmadigi insanlarda var ama malesef..

0|0
    0|0
  • beyin etkilidir tabi de ne derece de tartışılır insan üzerinde kişiliği etkileyen etmen çok bence huylar var en çok da bunlar etkiliyor bence sonra duygular var tecrübeler vs vs bence yalnız beyinde bitmez

0|0
    0|0
  • Dori me interimo adapare dori me

Ameno ameno lantire lantiremo dori me

Ameno omenare imperavi ameno

Dimere dimere mantiro mantiremo ameno

0|0
    0|0
  • Cinsiyete göre değişiyor. Bayanlarda beyin hükmedici etken. Erkeklerde 14-15 yaşından sonra beyin hükmünü yitiriyor. Farklı organları vucuda hükmetmeye başlıyor.

0|0
    0|0
    • sorum bu değildi. seni sen yapan ne ? yada o bedenin sahibi neden sensinde başka sı değil? bu na benzerdi sorum

• Özür dilerim uykusuzluk soruyu anlayamadım.

Bu çok derin bi konu bence tartışırsak 10 yılda çıkamayız işin içinden.

Biraz işin içine ilahiyat katarsak belki biraz yanıt bulabiliriz...

Dip şeysi:Seçme şansım olsa idi bu bedeni seçmezdim...

• beyin sadece aracıdır zamanda okuyarak yaşayarak öğrenirsin sonrada benliğini olusturursun

0|0
    0|0
    • sormak istediğim bu değildi beyin sadece araçsa sen neden senin ben neden kendi vucudumun sahibiyim?

• Allah tarafından her ruh bedene olması gerektiği şekilde yarattıgı için daha fazla bilgi istiyorsan felsefe hocasıyla tartış derim

• hayvanlarda da beyin var ama işte görüyorsun yaani bilinç farklı birşey :)

0|0
    0|0
    • sorduğum soruyla alakalı bir cevap değil

• sen bişeyler sormak istemişsin ama o da olmamış şunu daha anlaşılır sor cevaplara bakıyorum da hahaha :)

• Herkesi bilemem ama benimki dalak'tır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu ne sorular sabah sabah. *.* hic bisey anlamadim valla

0|0
    0|0
Yükleniyor...