Messi mi yoksa Ronaldo mu?

Messi mi daha iyi bir oyuncu yoksa Ronaldo mu? Sabahtan beri kardeşimle kuzenim tartışıyo biri Messi diyor o birisi Ronaldo...Messi daha iyiyse ona dair bi belge falan varsa söylermisiniz yada eğer Ronaldoysa link olarakhem merak ettim bende hemde götürüp göstercem kessinler artık şu tartışmayı=)

• Messi
    62% (25)65% (30)64% (55)Oy Ver
  • Ronaldo
    38% (15)35% (16)36% (31)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|29

En İyi Erkek Görüşü

• Çok farklı iki futbolcu ve bunu diğer yorumlardada gördüm futboldan anlayan arkadaşlar belirtmiş. Şimdi çıkıp Taffarel mi ? Hagi mi ? Diye soru soramazsınız. Messi ile Ronaldo çok farklı iki futbolcu.

-Messi takım oyuncusudur belirli bir görev verirsiniz ve en iyi verimi alırsınız. Güzel bir taktik ile ummadığınız anlarda maçı alabilirsiniz. Şuanda kendini hergeçen gün geliştirmekte bunu görüyoruz. Pas ve şut özellikleri hergeçen gün artıyor. Dar alanda Messi'nin geçemeyeci adam yoktur.

-Ronaldo takımdır. Lider bir futbolcudur. Takımı Ronaldo'ya göre kurmalısınız ve gününde ise yenemeyeceği takım yoktur. İyi bir kurucudur. Ronaldo'nun önünü 2metre boş bırakırsanız sonucuna katlanmak zorundasınız. Açık oyuncudur istenildiği kadar markaja alsanız bile mutlaka maç boyunca o açık alanı yakalar ve değerlendirir. Duran toplarda ustadır.Ve iki ayağınıda iyi kullanır.

Sonuc olarak

-Messi takım oyuncusudur( Futbol takım oyunudur)

-Ronaldo liderdir ( Her takıma bir lider gereklidir)

Bu sorunun cevabını kimse bulamaz cünkü soru cevapsızdır.

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bu konu bir kere daha acılmıştı.

İkisinin kulvarı bile farklı. Bu ikisini aynı kulvarda koşturamazsın ki. Messi akıllı ve süratli gibi. Ama koşu yapsalar ronaldoyu gecemez. Messinin freekickleri yok. Ronaldonun freekickleri muhteşem. Messi calım atarak golu sever. Ronaldo artistikle gol atar. Messi Birebirde kesin golu atar ronaldo yarısını atar. AMa bunların kulvarları farklı.

Messi mi quaresma mı dersen MEssi der herkes. kulvarları aynı 2 kişi işte.

1|0
    0|0
  • Ronaldo insan mı? link

Messi Playstation terk link

Ha Ronaldo insan olmayabilir.Ancak günümüz futbolu bir din olsaydı tanrı Messi olurdu.Messi varken Ronaldo ancak iyi bir futbolcu olarak kalacaktır.

Cevap Messi Reyiz

Şükür futbol tarihinde Messi'yi oynadığı dönemde izleyebilen şanslı azınlığın içindeyiz.

1|0
    0|0
  • link

Messi tabi ki .

1|0
    0|0
  • Lionel Messi.. Ronaldo anca jöle sürüp Yıldırım Demirören'le mavi tura çıksın.

2|1
    0|0
  • bir de buna bakın.iki oyuncu kıyaslanırken eğer takıma katkıyı konuşacaksak messi fakat Ronaldo tek başına yapabildikleri ile bugüne kadar messiye nazaran hep daha kötü takımlarda oynadı.

S.lizbon-m.utd ve şimdide real.hep üzerine koydu hep daha çok gol attı rekor kırdı geçen yıl 39 gol ile.

Ben şaşıyorum hala bire bir de messi daha iyi diyenlere.

garibanın çocuğunun üniversiteyi kazanması ile zenginin dersaneye giden veledinin kazanması gibi birşey bu.Kişiliği itici gelebilir bazılarına ama Ronaldo messi'den daha iyi şeyler yapıyor

link

1|0
    0|0
  • Kime sorsan Messi der ama ben şöyle bir şey düşünüyorum Messi'nin arkasındaki adamlara bakın Xavi ve Inıesta bu adamlar Barcelonanın yanı sıra Avrupa ve Dünya şampiyonu Ispanya milli takımının beyni konumundalar. Messi Barcelonada ki başarılarını Milli takımda gösteremiyor mesela. Yada Ronaldonun arkasında Xabi Alonso - Sami Khedira değilde Xavi - Inıesta ikilisi olsa Messi'den daha başarılı olmaz mıydı? bunu düşünmek lazım sonuçta bu Messi Ronaldinho zamanında onun gölgesinde kalani o gittikten sonra ön plana çıkan bir oyuncu. Ama Ronaldo Messi ile aynı ligde Messiden daha fazla sayıda gol atmış bir oyuncuç

1|0
    0|0
  • messi link

canım benim, en sevdiğim. ailemizin çocuğu. ne içkisi ne gece hayatı ne kumarı

ronaldo link

yetenekli futbolcu fakat kendini beğenmiş, abaza,apaçi,kro,sonradan görme, cahil, azgın,deli tosbağa.

(sonuncusu olmadı galiba)

gördüğüm yerde şöyle yapıcam link

sırf irina shaykı bafilediği için katli vaciptir.

1|0
    0|0
  • Messinin kırmadığı rekor kalmadı o Ronaldodan çok çok daha iyi bence. link

1|0
    0|0
  • bi alex değil

2|2
    1|5
  • Ronaldo'yu narsist olduğu için sevmem. Messi ise şuanlık bir itliğini görmüşlüğümüz yok, mütavazi birisi. Futbolculuğa diyecek yok, uzaylıdır kendisi... MESSİ

1|0
    0|0
  • İkisine de Eşekdepsin oldumuu... ( Futboldan nefret ediyorummmmmm...)

2|0
    0|1
  • Ben Ronaldo'yu egoist ve antipatik olduğu için sevmiyorum. Evet Ronaldo daha kuvetli bir futbolcu ama karakter ve teknik açıdan ben Messi'yi tek geçerim..

1|0
    0|0
  • Ben messiye sever ve onun iyi oldugunu iddia ederim.

Ama aslında gerçek şu ki , messi barcelona ile iyidir ve orayı tamamlar ve takım oyuncusudur.

ronaldo ise bireysel bir yetenektir. tek başına herhangi bir takıma maç aldırabilir

1|0
    0|0
  • tartışmasız messi

messi daha iyi çalım atar , hız olarak ikiside aynı

ama messi bir anda 6-7 oyuncuyu çalımlayıp gol atma potansiyeline sahip. ronaldo en fazla ceza sahasının dışından şut çekebilir.

1|0
    0|0
  • Ronaldonun insan üstü güçlerinin olduguna dair video görmüştüm. link

1|0
    0|1
  • belge veriyorum dünyada yılın futbolcusu ödülleri link messi kaç kere almış ronaldo kaç kere almış

0|0
    0|0
  • Baki Mercimek

0|1
    0|0
  • evet Ronaldo ama bildiğin Ronaldo değil brezilyalı Ronaldo . çok daha iyiydi hepsinden de.

0|1
    0|1
    • Brezilyalı Ronaldo'nun futbolu bitti ya.. Şimdi Portekizli Ronaldo moda. :)

• tabikide messi

0|0
    0|0
  • sabri reyiz tabi ki... ama ikisinden birini seçmek gerekirse messi diyorum...

0|0
    0|0
  • ronaldonun tarzını daha çok beğeniyorum messi takım kötüyse sahada geziniyor

0|0
    0|0
  • eğer facebooktan castrol edge test yazarsan ve ya resmi sitesine girersen orda ronaldonun 4.sırada olduğunu ve messinin açık ara farkla 1.olduğunu görebilirsin

0|0
    0|0
  • ::)))

0|0
    0|0
  • Ben ikisindende iyiyim.

0|0
    0|0
  • Ronaldo tabiki

0|0
    0|0
  • messi

0|0
    0|0
  • Ronaldo tabiki de.

0|0
    0|0
  • ronaldo çok iyi bir topçu kaliteli ama tek gerçek messi ...her takıma bi tane lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Messi kesinlikle daha iyi bir oyuncu. Ama Ronaldo daha yakışıklı olduğu için sorunun içeriğini dahi okumadan Ronaldo'ya oy verdim :D

0|0
    0|0
  • Messi den şaşmam..

0|0
    0|0
  • tabikide cristiano ronaldo harika bee seviyorum onuu

0|0
    1|1
  • quaresma

0|0
    1|1
  • Aaayy hankisi daha yahuşuhlu acebaa? :D