Ofsayt nedir ofsaytı anlatırmisiniz?

Ofsayt nedir böyle futbilca değilde kısa ve anliyacağim bir şekilde bana ofsayti anlatirmisiniz?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Mango'ya Girdiğini Düşün. Yanında Bir Arkadaşın Var. O Kişi Seninle Aynı Takımda Yer Alıyor. Karşı Takımda da Sevmediğin Kızlar Var. Lakin Mango Öylesine Kalabalık, Öylesine Kalabalık ki Anlatamam... Sen de Takım Arkadaşınla Beraber Bir Bluzu Beğendin. Karşı Takımdaki Sevmediğin Kişilerde Aynı Bluzu Beğendiler. Ama Siz bu Bahsedilen Bluzu Onlardan daha Önce Kaptınız. Kasanın Kale Olduğunu Düşünelim. Karşı Takımdaki Kızlar da Kasaya Ulaşmamanız İçin Savunma Yapıyorlar ve Kasanın Önünde Dikilmiş Bekliyorlar.
    Senin de Şöyle Bir Planın Var. Takım Arkadaşına Diyorsun ki; "Sen Kasanın Arka Tarafına Geç, Ben Sana Bluzu Atayım, Ödemeyi Yap ve Bluzu Alalım." Arkadaşın Kasanın Arkasına Yani Kızların Arka Tarafına Geçiyor ve Sen Bluzu Ona Fırlatıyorsun. Bu Durumda Ofsayta Düşersiniz..! He Ama Böyle Yapmazsanız, Sevmediğin o Kızlarla Yüzyüze, Tartışarak, Çirkefleşerek Aralarından Sıyrılıp Kasaya Ulaşır, Ödemeyi Yaparsanız Ofsayta Düşmezsiniz. Ama Şöyle Bir Şansınız da Var. Sen Tam Bluzu Fırlatacağın Sırada Arkadaşın Kasa Önünde Savunma Yapan Kızların Yanında Durur ve Sen Fırlattığın Anda Koşmaya Başlarsa Ofsayta Düşmeme İhtimaliniz Var. Fakat Zamanlamayı Çok İyi Ayarlamanız Lazım. Çelişkili Bir Durumda Gözler Yan Hakeme (Bu Durumda Yan Hakem Kasiyer Oluyor) Çevrilir. Yan Hakem Devam Etmenize İzin Verirse ve Sizde Bluzun Ödemesini Yapabilirseniz Hem Gol Olur, Hemde Ofsayta Düşmemiş Olursunuz. İşte Ofsayt Böyle Bir şeydir.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• I < bu sapta senin takım arkadaşın
    IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII <<<< bu çizgi rakip defans oyuncuları

I. < bu sapta sensin... küçük noktada top :D

Topu arkadaşına attığın ofsayt olur..

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII I
    (bura rakip oyuncu) (Bu sap sensin aynı hizada)

I << bu sap sensin..
    Topu attığında arkadaşına ofsayt olmaz arkadaşın ileride değil geride olursa yine ofsayt olmaz yani her halukarda arkadaşın rakibin arkasında olmaması gerek ofsayta düşmemek için aynı hizayı bozar 30 cm bile önde olsa ofsayt olur..
    kısaca defanstaki rakip oyuncuyla senin takım arkadaşın aynı hizada olmalı ya da senin takım arkadaşın rakip kaleye rakipten yakın olmamalı uzak durmalı..

0|0
    0|0
  • Senin takımın oyuncusunun ayağından top çıktığı anda topu alacak adamın karşı takım oyuncusunun arkasında olması lazım, eğer önünde olsa bile topun arkasında olması gerekir. Aksi her iki durumda da ofsayt olur. Tabi bizim hakemler %60 ını anca görür :-D

0|0
    0|0
  • Ellerini yıkadın krem sürdün odana geçtin
    Annen bağırdı kızım bulaşıkları yıka
    Budur anlayacağın dilden anlattım :)

0|0
    0|0
  • Ne sen sor ne biz söyleyelim :D

0|0
    0|0
  • Halkın kendi kendini yönetme biçimidir falan , şaka bir yana "son da bulunan defans oyuncusunun arkasında bir rakip oyuncu varsa o ofsayta düşer hemen açıklıyorum şekil ile.

1 : Kırmızı takım
    2 : Mavi takım

1
    1
    1
    1
    (2)

Burada iki numara en sağdaki bir numaranın arkasında olduğu için ofsaytda.

0|0
    0|0
  • alışveriş sırasında, kuyrukta sizin arkanızda ki kadın, aldıkları sizin önünüzdeki bir tanıdığa veriyor ki o geçirsin. o kadının ağzıyla burnunun yerini değiştirmek istediniz değil mi? Ofsayt da tam olarak bu.

0|0
    0|0
  • Eger takim arkadasin sana pas verdiginde rakip kaleye butun rakiplerden daha yakinsan ofsayttta olursun. Kaleci haric :)

0|0
    0|0
  • şimdi bayan sandalyede oturuyor derken yere birşeyi düşüyor eğilince cicikler ayna gibi benim gözlerin içine düşüyor tam ofsayt... gerçi biraz penaltıyı andırıyor ama gol kesin :))

0|0
    0|0
  • anlatılmaz yaşanır :)

0|0
    0|0
  • kesin bir tanımı yok gızım

0|0
    0|0
  • hakemler bile çözemedi boşver :D

0|0
    0|0
  • şimdi biri birinden önde olunca ofsayta düşüyor :D

0|0
    0|0
  • Uzun hikaye

0|0
    0|0
  • Mesela etek giymiş bir kız eğildiğinde veya bacak bacak üstüne attığı zaman pozisyon ofsayt oluyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Biliyorum ama kelimelere dokemiyorum illa kendim ve arkadaslarimi betimleyerek anlatcam :))

1|0
    0|0
  • Tatlış tatlış goş atamayış

0|0
    0|0
Yükleniyor...