Cumhuriyet kurulduğundan bu yana devletin başına geçen en iyi cumhurbaşkanı kim ?

Sizce en başarılı cumhurbaşkanımız kimdir ? Cumhuriyetimizde bütün cumhurbaşkanlarımız işler yapmıştır...belki bu başkanlar arasında kendimize idol gördüğümüz insanlarda var

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    80% (94)57% (57)70% (151)Oy Ver
  • SÜLEYMAN DEMİREL
    2% (2)2% (2)2% (4)Oy Ver
  • TURGUT ÖZAL
    11% (13)22% (22)16% (35)Oy Ver
  • ABDULLAH GÜL
    7% (8)19% (19)12% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ATAMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ KİMSEYLE KIYASLAYAMAYIZ...SADECE ÖLE Bİ DÖNEME GELDİK Kİ ARTIK ATAMIZI HERYERDE VURGULAMAK VE HATIRLATMAMIZ LAZIM...BU ÜLKE CUMHURİYETLE KURULDU KANLA KURULDU...BU ÜLKEYE KURAN İNSANLARIN KİLOMETRE TAŞI OLAN ATAMIZA SAYGISIZLIK HAT SAFADA...TEK BİŞEY DİCEM YAKINDA ATAMIZIN HEYKELLERİ KALDIRILACAK BİZLERİDE DİNSİZ PUTPERESTLER OLARAK NİTELENDİRECEKLER

0|0
27|42

En İyi Kız Görüşü

• Ulu "ÖNDER" Mustafa Kemal Atatürk ...

14|9
    5|10

Kızlar Ne Diyor 26

• Tabiki Atatürk ama bence Atatürk sonrasın da en iyi kim denmeliydi..

öyle olsaydı özal derdim..

5|8
    2|2
  • MUSTAFA KEMAL ATATURK

6|7
    2|5
  • çok haklısın acıyorum şu insanların zihniyetsiz yorumlarına Türkiye'nin gidişatına başındakilerin yaptıklarına resmen bokunu çıkardılar ülkenin. neyse daha konuşmicam. Mustafa Kemal ATATÜRK tabiki

3|3
    3|2
  • Atatürk'ü buraya koymamalıydın.ONUN YERİNİ KİMSE TUTAMADI,TUTAMAZ.

10|6
    5|6
    • Burda diyecekler ATATÜRKÜ başkalarıyla kıyaslıyo diyecekler...merak etmeyin ben ATAMIZI kimseyle kıyaslamam sadece bunu sormamın tek sebebi ATAMIZI yapılan hakaretler karşısında kaç kişi ATAMIZ diye cevap vercek onu merak ettim

• ben kıyaslıyorum. Ne yani şimdi bütün bir Türk tarihini tek bir kişiye mi indirgeyeceğiz. Atatürk olmasa biz olmayacak mıydık? Ee o zaman biri çıkar der ki Fatih olmasa Atatürk nasıl dünyaya gelecekti. Atatürk'ün doğduğu Selanik'i fetheden ordu kimdi? Şimdi bi başkası da dese ki iyi de kardeşim Osmanlılar'ı Anadoluya getiren kimdi? Alpaslan olmasa Fatih istanbul'u nasıl alacaktı?. Bu böyle gider yani. Bu ülkeye hizmet eden herkesten Allah razı olsun.

• yuh diyorum atatürke oy vermeyenlere, sadece yazık

5|4
    2|3
  • atatürkten ötesi var mı

2|3
    2|1
  • Te allahım Atatürk'ün dokunulmazlığı var bu memlekette yeminlen. Kıyaslıyorum bence Turgut Özal. :/

5|11
    10|8
    • ATATÜRKÜN dokunulmazlığı var bu ülkede...Çünkü onun kurduğu Cumhutiyette yaşıyoz

• Son olarak da kimse kim...Benim için dokunulmazlığı olan bir kişi değildir bu da böyle biline.

• Cevabımın altında da zırvalamayı kesin.

• A şıkkı Mustafa Kemal Atatürk tabiki. Fazla size gerek yok. Gerçi bu zamanda atatürk demeye korkanlar var ama neyse.

2|2
    2|2
  • en iyisi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. nefret ettiğim ABDULLAH GÜL.

4|1
    1|2
  • SÜPERSİN :) TABİ Kİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :):):)

2|3
    2|1
  • link MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ..

2|2
    2|1
  • Mustafa Kemal Atatürk..ama hiç biriyle kıyaslanamaz..

2|2
    2|0
  • Tabiki de Atatürk.Kimseyle kıyaslanamaz

4|4
    1|2
  • Gül diyenler var güldüm yeminle.

0|1
    0|0
  • tabiki Mustafa Kemal Atatürk bunu sormaya bile gerek yoktu..

0|0
    0|0
  • Hiçbiri...

2|1
    6|8
  • Tabii ki Mustafa Kemal Atatürk. Sadece Türkiye'de değil, dünyada onun gibi devlet adamı yoktur. Gelmemiştir,gelemeyecek.

0|0
    1|1
  • A: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tabii ki diğerleri ile kıyaslanamaz bile !

0|0
    1|1
  • ABDULLAH GÜL TURGUT ÖZAL

0|0
    0|0
  • BEN KAPALI KADINLARI HAPİSE ATTIRAN KUR AN A DEĞİL İNCİL E İNANIP TÜRKİYE Yİ MÜSLÜMANLIKTAN ÇIKARAN CHP Lİ VE ONUN İZİNDEN YÜRÜĞEN CHP Lİ EZANDAN TİKSİNEN İNSANLARA İYİ DEMEM BUNU BİLİN YALAN DEMYİN KANITLANMIŞ BİŞEY BU ÇOĞU İNSANIN HABERİ YOK EMİN OLUN

1|1
    1|1
    • Zaten sizin gibi hep dinin arkasına sığınan yobaz insanlardan daha dindarız biz. Madem Atatürk'ü sevmiyorsunuz, o zaman defolun bu topraklardan.

• Ben dindarım ve dinimi seviyorum. Neden Atatürkçü olanlara dine inanmıyor, Müslüman değil diyorsunuz? Atatürk de dindardı. Saçma sapan düşüncelerde bulunmayın.

• canlı videosu var onun uzaktan ailesine yahudiliğe dayanıyo araştırılmış bişey bu araŞTIR ÖĞREN BİLİNMEYEN ÇOK ŞEYİ ÖĞRENİRsin ve incil e inandığını bizzat söyleyen sesi var aRAŞTIR BUL yalan söylemicem ben bunu bilir buna inanırım

• abdullah gül diyenlerin beynini kuşa taksak ters uçar.

2|1
    1|2
  • abdullah gül ilk olsaydı ne dicektiniz peki? bnce abdullah gül

1|2
    5|0
    • hmmm

• benim bütün cevaplarım gizlidir çnkü bi ay snra int. kapanıo bu seni ilgilendirmez ama koydu biraz heralde bşka mana bulamadın mı?

• BEN KAPALI KADINLARI HAPİSE ATTIRAN KUR AN A DEĞİL İNCİL E İNANIP TÜRKİYE Yİ MÜSLÜMANLIKTAN ÇIKARAN CHP Lİ VE ONUN İZİNDEN YÜRÜĞEN CHP Lİ EZANDAN TİKSİNEN İNSANLARA İYİ DEMEM BUNU BİLİN YALAN DEMYİN KANITLANMIŞ BİŞEY BU ÇOĞU İNSANIN HABERİ YOK EMİN OLUN

• Atam canım benımmmmmmmmmmm

3|4
    1|2
  • bellı kımın oldugu atammmmm:)

3|4
    1|2
  • Abdullah gül .

1|11
    14|8
  • turgut özal , atatürkü karşılastırmyorm

1|7
    7|2

Erkekler Ne Diyor 42

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3|6
    3|3
  • Tek bildiğim şey 25 şer...siz aramızda...

Unutmayın lan üstünde olduğunuz toprağı önce Allaha sonra Atatürk ve silah arkadaşlarına borçlusunuz!

3|4
    0|2
  • Tabii ki Ulu Önder Atatürk

3|7
    3|3
  • tabi ki de MUSTAFA KEMAL ATATÜRK aksini iddaa eden ya o* cocuğudur yag*tveren! Kaldırılırsamda ban yersemde hiç sikimde olmaz o kadar laf atmışlar Atama!

3|4
    1|3
  • Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü diğerleriyle böyle bir soruda yan yana görmek bile abes geldi bana

4|8
    6|6
    • Burda diyecekler ATATÜRKÜ başkalarıyla kıyaslıyo diyecekler...merak etmeyin ben ATAMIZI kimseyle kıyaslamam sadece bunu sormamın tek sebebi ATAMIZI yapılan hakaretler karşısında kaç kişi ATAMIZ diye cevap vercek onu merak ettim

• Bana da bu yorum abes geldi. ABD.de kimse Amerikanın şüphesiz en önemli başkanlarından biri olan Abraham Lincoln ile Bush yada Obama'yı kıyaslamayı abes bulmaz. Hatta bunu abes bulan gerici olarak görülür çünkü orada bireylere tapılmaz ve bireylerin kendinden menkul değerleri yoktur aksine onları değerli kılan onları yetiştiren toplumdur. Bizde ise liderler toplumdan bağımsız sanılıyor. Alparslan kendisi mi fethetti Anadoluyu? istanbulu Fatih mi aldı, yoksa Fatih'e inanan o askerler mi?

• Ankete Ataturku salmaniz cok sacma olmus Oylebir insan kiyaslanmaz lutfen daha dikkatli olun

2|5
    1|2
  • Oyladığım an itibariyle %62 Atatürk denmiş. %38 i de Allah ıslah etsin ne diyim..

3|2
    0|3
  • bazı zihniyetler ATATÜRK tek başına mı yapmış herseyı bu kadar buyutmeyin dıyor

sorarlar o zaman adama

HZ.MUHAMMED tek başına mı yaydı dini

fatih tek başına mı fethetti

osman bey tek başına mı kurdu

tamam beyniniz yok düşünemiyorsunuz bunları ama rezil etmeyın kendınızı be kardeşim

4|3
    2|1
  • atatürk'ü dahil etmen bu soruyu anlamsız kılmış rekabet yok bir kere sormasaydın daha iyiydi be kardeşim. Atatürk'ün bu vatana kattıklarını diğerleriyle kıyaslamamalısın bence.. Bu yüzden Atatürk şıkkını koymadığını farzederek Turgut ÖZAL cevabını verdim.

1|5
    0|0
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3|6
    3|4
  • tabikide TURGUT ÖZAL

4|5
    4|3
  • Atatürk bir ankette oy bekleyemeyecek kadar büyük bir simgedir, Cumhuriyetin kurucusudur. Kıyaslamak çok çok saçma ve diğer adaylara haksızlık olur diye düşünüyorum.

O yüzden diğer adaylar arasında oyum Abdullah Gül'e.

3|2
    1|1
  • Abdullah gül diyenlerin kafasını açıp incelemek istiyorum

3|5
    0|4
  • bence MUSTAFA KEMAL ATATÜRK dişında dıye belırtsen daha ıyı olurdu dostum çünkü onu dıgerlerıyle kıyaslayamayız ATATÜRK dışında AHMET NECDET SEZER olur yanıtım

1|1
    2|2
  • Barış manço 99 daki cumhurbaşkanlığı seçimine aday olacaktı dışardan..

Ne yazık ki ömrü yetmedi..

Yakışırdı ve seçileceği aşikardı..

0|1
    0|2
  • ATATÜRK hiç düşünmeden çünki onungibi daha karşılıksız çalışan olmadı bir akrabasına bankaları sattı .biri yakınlarına ortam yarattı diğer tirilyon suçlusu

3|0
    2|1
  • En iyi cumhurbaşkanı,Atatürk'ten sonra, Ahmet Necdet Sezer, bence.

1|5
    3|7
    • bravo. en iyi cevap.

• soruyu soran, bizim gibi düşünmüyor belli ki, bir de eksilemiş koyunlar, düşünmeye değil,

sorgulamadan itaat etmeye alışınca insanlar, ''ampul'' zihniyeti yanmaya başlıyor...

• aynı düşüncedeyız dostum

• 1. belli ... bu arada listede İsmet İnönü ve Celal Bayar'ın mutlaka bulunmaları gerekirdi diye düşünüyorum.

2|3
    2|4
    • ismet mi? böyle despot bi adam mı en iyi yani? kalite algın çok zayıf.

• Milli ve ebedi şef. Yani Alamancasına Türkçe kılıf. Führer olmuş burada Milli ve ebedi Şef. Kimin Şefi bürokrasının ve azgın elitlerin şefi. Eee bunun millilik neresinde?

• borusan ve lumoo bırakın bu saçma edebiyatları. ismet dediğin asker arkadaşın mı? bu yavşak konuşmalar kimseye fayda getirmez. elbette büyük hataları da vardır. turgut özal'ın, abdullah gül'ün, süleyman demirel'in de büyük hataları olmadı mı? ama hizmetlerini anarken ismet inönü'nün ülkemize demokrasiyi getiren cumhurbaşkanı olduğunu, ve "halka rağmen halka hizmet" anlayışıyla partisini bile feda ederek bunu yapabileceğini herkese göstermiştir. celal bayar'ın da burada anılması şarttır.

• Bu ara çok fazla oldu Atatürk'le diğer insanları karşılaştıranlar.

2|3
    6|4

• O zaman karşılaştırmayalım. Tanrı gibi gökte olmuş... diye mi başlayalım. Sizin kafanız almıyor galiba; durun bi daha karşılaştıralım Atatürk ve Sezer dönemi yada Atatürk Türkiyesi yada İnönü Türkiyesi yada Özal Türkiyesi... Şimdi nesi yanlış elmayla ekmeği mi karşılaştırdık. peynirle zeytini mi karşılaştırdık. İki ölümlü insanı ve iki dönemi karşılaştırdık.BU mu hata bu mu yanlış bu mu günah. Üniversite okuduk eleştiri karşılaştırma bilim falan filan. Haşa yoksa biz tanrıyla insanı mı kıyasladk

• biri cumhuriyeti kuran adam, diğerleri cumhurbaşkanı. biri mareşal, diğerleri onun kurduğu sistemdeki siyasetçiler. hadi diğerleri neyse de gül o listeye hiç girmemeli.

• Bu Ankette Atatürk dışındakiler 35 oy almış ya, Ben bizim milletten ümidi kestim.

3|2
    1|2
  • Atarürk tamam da

Ahmet Necdet Sezer de iyidi

1|0
    2|4
  • Suleyman demirele 1 oy vermis biri an itibariyle :) en kotusu dememis soru.. Mustafa Kemali tanimiyoruz o yuzden boyle oluyor.

1|1
    2|0
  • Atatürkten sonra turgut özal

2|3
    3|3
  • ATATÜRK bu listeye konur mu yahu...

:((((

1|5
    4|4
  • Abdullah Gül denen insan oldugu meçhul yaratigi oraya koydugun için cevap atmazdim ama neyse.Tabiki K.Atatürk akabinde de Cevdet Sunay

2|0
    2|1
  • iyi diyebilecek yok ama içlerinde birisi dersen ahmet necdet sezeri tercih ederim onu da şıklara koymamışsın.garip

2|1
    1|5
  • turgut özal

1|2
    2|1
  • Yakında RTE diyecekler bir şey kalmadı. Bu arada Padişahlık ne zaman geri geliyo la ?

2|0
    0|1
  • C dedim

0|0
    2|3
  • Gazi Mustafa Kemal Atatürk

2|0
    2|1
  • Erkekler Devam
    12
Yükleniyor...