3 Temmuz Sürecinde Son Karar?

Aziz Yıldırım ve diğer yöneticelerimiz aklandı. Fenerbahçe aklanırsa zararı ödeyeceğim Mehmet Ali Aydınlar ne yapacak merak ediyorum. Sizlerin görüşleri neler?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Şayet kaynaklarım doğruysa, yaptığım bazı araştırmalar sonucu, davanın birçok sanığın beraati ile sonlanacağıdır. Tabii ki, bunlar öngörüdür, her kafadan farklı bir ses çıkabilir ancak, bu zamana dek sonuçlanmayan bir davanın da bundan sonra, tarafların daha aleyhine sonlanacağını sanmıyorum. Beni asıl merak ettiren soru ise, bu dava eğer Fenerbahçe ve yöneticileri lehinde sonuçlanırsa, federasyonun ve davayı açan, açılmasına yardım eden kulüplerin ve şahısların hakkında ne yapılacağıdır. Zira, bu takım, tam yükselmeye ve Avrupa'da başarı elde etmeye başlamışken, kadrosunu ve oyun sistemini oturtmuşken, bu dava ortaya çıkmış, Avrupa kupalarında oynamayarak, hem borsada değerini düşürmüş, hem de milyonları, diğer takımlara kaptırmıştır. Eğer, bu dava Fenerbahçe'nin lehinde sonuçlanırsa, o halde, bu davayı ortaya atanlar hakkında hangi hukuki yaptırımların yapılacağı da merak konusudur.

Benim şahsi fikrim, dünyada futbol ticarete döküldükçe, bu işte milyarlar döndükçe, bu şike, teşvik primi, rüşvet gibi olayların önüne geçilemeyeceği yönündedir. Şike ve buna benzer, avantaj sağlama ve haksız rekabet yaratma amaçlı çabalar ve uygulamalar, bahsettiğim küresel ticaretle her zaman var olacaktır. Ancak, her davada olduğu gibi, holiganlıktan ve rakibe duyulan nefretten dolayı,"onlar yapmıştır kesin","tescilli şikeciler" tarzında ithamlar doğru değildir, suçluluğu kanıtlanana kadar herkes masumdur.

Yargıda, kesin hüküm verilebilmesi için, bu konuda sağlam deliller, tanıklar ve ifadeler olması lazım gelir ki, bu davada bu anlamda bir "sağlamlık" göremiyoruz. Yapılmıştır, ya da yapılmamıştır diyemem ancak, rekabetin "Fenerbahçe düşmanlığı" boyutuna taşınması, trajikomiktir. Daha Fenerbahçe'nin hangi maçlarda yargılandığını bilmeden, kışkırtıcı ve tahrik edici ithamlar, Türk futbolunu geriye götürür.

Mevcut yargı sisteminde, bir futbolsever olarak temennim, suçluların ceza alması, suçsuzların aklanarak kayıplarının giderilmesi, iftira varsa bunların sorumluların bulunup cezasını çekmesidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Şimdiden şu olur bu olur demek için bence erken. Cuma günü kesin karar açıklanacakmış, bugün öyle yazıldı, söylendi haberlerde. Kesin karar bir açıklansın, yönetim ona göre bir şeyler yapacaktır muhakkak.

1|0
    0|0
  • Fenerbahçem her zamanki gibi bununda üstesinden gelicektir. .. Cuma günü iyi haberler alıcı. ...

1|0
    0|0
  • cuma günü kesin sonuç belli olur.

1|0
    0|0
  • Cuma günü sonuç belli olunca gorecegiz sureci

0|0
    0|0
  • Şike Şike Şampiyon Fenerbahçe Ulannnn

1|0
    0|0
  • yargıtay onamaz bu kararı bilgin olsun.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...