Otel girişlerindeki bayrakların ters asılması ne anlama geliyor?

Normalde bir ülkenin yıkılışını temsil eder ters bayrak asmak, fakat anlamadığım birşey var turizm sektöründe bu farklı bir anlam mı ifade ediyor yoksa insanların cahilliğinden mi kaynaklanıyor? ABD bayrağını bile ters asan otelleri gördüm, Ankara'da yaşayanlar Ulus'taki otellerde görebilir :D

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Hiç bir anlam ifade etmiyor, sadece takan arkadaş bayrağın nasıl asılması gerektiğini bilmediği için öyle asıyor.

Bunun dışında bayrağın ters asılması senin dediğin gibi, isyan anlamına ve kalenin düşmesi anlamına gelir.

Yalnız iki fark lı nokta var burada:

1- İki ülke arasındaki savaşta, ele geçirilen her şehrin önemli yerindeki bayrak, yani Valilik, kaymakamlık, cumhuriyet meydanlarındaki gibi bayraklar indiriler ve kazanan ülkenin bayrağı asılır. Böylece o bölgenin tamamen kendi kontrolleri altında olduğu anlamına gelir.

2- Bir ülkenin iç çatışmasında veya cezaevleri gibi yerlerde bayrağı ters asarak şunu anlatmaya çalışırlar "Burası genede aynı ülkeye ait topraklardır sadece bizim kontrolümüz altındadır" anlamını taşır. Burada daha açık olarak, kişiler maksadımız kimseye zarar vermek değil ama gerekirse hükümeti deviririz veya bu her nerede yapılıyorsa oranın yönetimini devirdikleri anlama gelir. Bu daha çok isyanın başladığı ve isyancıların galip geldiğini anlatır.

Bu daha çok Amerika olan bir olaydır, bayrağın indirilmesi, yakılması veya ters asılması aslında bir utançtır.

Dediğim gibi otellerde genelde bu, personelin ülke bayrağının nasıl asılması gerektiği hakkında yeteri kadar bilgisi olmamasından kaynaklanır.

2|0
    0|0
  • takanlar iyi takamıyo

2|1
    0|0
  • :))) Benim de dikkatimi çekmişti bir ara ama o kadar üstünde durmamıştım :)))) o bayrağı asana ne astığını sorsan bayrak olduğunu bile bilmez ters asmış düz asmış umurunda mı :))) diyeceksin ki hiç mi kimse uyarmıyor bunları? Sanmam, o kadar umarsız ve duyarsız bir millet olmuşuz ki elalemin bayrağını bırak kendi bayrağımızın bile standart ölçülerinden bihaberiz :))

1|0
    0|0
  • bizim oteldekilerin hepsi düz O.o

2|0
    0|0
    • Cahillik desen komik gelir ABD, Almanya, Avustralya adam hepsini ters asmış :D Bir anlamı olmalı sadece bir otelde görmedim

• turist falan geldiği için hiçbir şekilde ülke falan ayrımı yapmıyodur burda hiçbir ülkeyi yüceltmeyiz her millete hoşgörümüz vardır demişlerdir belki =)

2|0
    0|0
    • Şahsen biri benim ülkemin bayrağını ters assa (ki simetrik olduğu için fark etmez :D) Gitmem o otele, yıkılışını ve nefret söylemini ifade eder ters bayrak. Çoğu ülkede kendi bayrağını ters asmak yasal suç. Anlam veremedim :D

• hepsini ters koymuşsa sorun yok =) her türlü kalırım o otelde ben =)

• Öncelikle soru 10 numara:) Ama bu konu hakkında bilgim yok:)

2|1
    0|0
  • Asan kişi fazla içmiştir.

2|0
    0|1
  • fotoğraf çekince düz çıksın diye :D

1|0
    1|1
  • zamanında o ülkeden gelenlerin bunda payı olabilir :D adam gıcık olmuştur ters asmıştır :D

2|0
    0|0
  • Bu iddia 3. Dünya Savaşı'nı çıkarır, yiyecek depolamaya başlayın :)

1|0
    1|1
  • rüzgar tersten esiyodur

:)

0|0
    1|1
  • "gelmeyin sizin mk " gibisinden bir mesaj veriyolardır

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• simetriden hoşlanmıyordur

0|1