Hayat bu belli olmaz

şimdi söyleyeceğim şeylere çoğunuz inanmayacaksınız,bir kısmınız sallıyo diyecek,bir kısmınız bu adam kendi ütopyasını kurmuş orda yaşıyo diyecek,bir kısmınız yazı çok uzun geldiğinden üşenip okumayacaksınız bile,keşke şu yazdıklarım olsaydı da şuraya sallama bişeyler yazsaydım...

İnsan hayatta inişler çıkışlar yapar,çok büyük kazandığımızda oldu çok büyük kaybettiğimizde. ama öyle bi kaybettikki kazanıp tekrar toparlama şansınız yüzde 1 belkide.hergün bi borç hergün bi evrak hergün bi avukat hergün yeni haciz memurları vs.vs... siz hiç ölmeyi düşündünüzmü? siz hiç düştüğünüz çukurdan çıkamama ihtimalini düşündünüzmü? peki ya siz hiç uyurken uyumaya çalışırken boğuldunuzmu ?

sizce bu bunalımdan çıkışın bir yolu varmı ?

Güncellemeler:
Hayatı hafife almayın,size verdiklerinin kat kat fazlasını sizden geri almakla meşgul. Herkese hayırlı sabahlar

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• link

...

bu cevabı vermek için uyuyamadım belki bütün gece..dikkate al lütfen

düşün ki,bir gün hastane koridorunda ölümü beklersin,bazen yeni doğan bir bebeği:)

Allah'a tevekkül edene Allah kafidir.Teslim olduğun ne ise,teselli bulduğun da O'dur.Allah'a teslim ol.

O'nun gücü her şeye yeter.Bize zor gelen de,ancak O'nun zorlaştırdıklarıdır.Yüreğinin sesini Rabb'inin katına dua ile ilet,dert etme dua et vesselam.

1|2
    1|1
    • kibirimizden teslim olamıyoruz..

• ...

Zor olup olmayacağını bilemezsin,çünkü bunun zorluğuna sen değil,bizzat Allah karar verir.

Ön yargından kurtul.Serbest bırak kendini.

• Bende onu anlatmaya çalıştım ama arkadaş çok acılar çekmiş belli.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bazen öyle dertler oluyor ki hayatta para pul hiçbir şey diyorsun. Keşke maddi kayıplarım olsa benimde keşke öyle şeyler için üzülsem. Gerekirse borçlarımdan hapse girmeyide göze alırım içerde yatar çıkarım. Ama bazen öyle kayıplar varki hiçbir şekilde bedeli ödenmez. İçindeki boşluğun tarifi açıklanmaz adı konmaz. Allah öyle şeyler yaşatmasın. Bir şekilde yine yoluna girer herşey. Sen bol bol duanı et düzelebilmesi için birşeyler yap isyan etme. İntiharıda kafandan sil at. Herşeyin bir çözümü vardır.

0|1
    1|1
    • Ali İmran-27 Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. sanırım böyle bir mucize gerek

• yaptıklarımdan ailemi sorumlu tutacaklar,benim sıkıntım onların sıkıntısı olacak,içeri girmek çıkmak sorun değil yapmadığım işte değil benim beceriksizliğimin başarısızlığımın sonucunda onlarca insanın canı yanabilir derdim bu

• sen umutsuz oldukca böyle btün negatiflikleri kötülükleri üstüne çekersin. bir şekilde çözüm için uğraşmalısın başka yolu yok bunun. dine yönel ibadetini yap için biraz huzur biraz umutla dolsun. herkes kendi hayatını bir şekilde kurtarır yoktan var eder aynı sekilde snde basarabilirsin bunu

• bi psikolaga git

0|1
    2|1
  • cikisi var elbette. ölüm cözüm degil bunu ben cok iyi biliyorum.

0|2
    0|2
  • sevdiğim 2 insan bu nedenle intihar etti hayatındaki insanlara acı kendine acımıyorsan

0|1
    1|1
  • bende çok pis bi buhrandayım,her ne kadar para beni bağlamasa da psikoloji bağlıyor...tek tavsiyem sürekli meşgul ol ki fazla düşünme bişeyi akışına bırak..

0|0
    1|1
  • abicim ne kullaniyosun sen banada söyle

0|1
    1|2

Erkekler Ne Diyor 4

• Tek kurtuluş maneviyat.Başka türlü bocalayıp durursun.

2|2
    2|0
    • isyan edesin geliyo biliyomusun

• Allah kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez(ayet-i kerime)

@soran.

Hem bu tarafta çektiklerin,ahirettekine nazaran çok sönük kalacak,intihar edersen.

• :(Her zorlukla birlikte kolaylık bahşedilmiş...inşaallah bunu anlar.

• ben üşenip okumayan kısımdanım kardeş

0|0
    1|0
  • herşeyin bir yolu vardır mühim olan umudunu kaybetmemek istekle azimle ilerlemek...

0|1
    1|0
  • Bu hayatta imkansız yoktur Diyorum ben. Eminim doğru yol bulunur.

0|0
    1|0
Yükleniyor...