Spor yapar mısınız? Yılların özlemi sonunda aikido yapacağım.

Küçüklüğümden beri dövüş sanatlarına karşı büyük bi ilgim var. Sadece dövüş sanatı değil bedensel olarak yapılan herşeye. Yanlış hatırlamıyorsam 5. sınıf yada 7. sınıfta okulun jimnastik takımındaydım. Vücudum esnekti ama son zamanlarda bunu kullanmadığım için bu özelliğimi kaybetmekten korkuyorum. Spor yapmak, vücud geliştirmek bunlar benim işim. Tabi annem engel olmazsa. Evde mekik çekmekten adonis kaslarım pek bi gelişti arkadaşlarım karnıma yumruk attığında çok garip tepkiler veriyolar :)

Bazı erkekler benden çok kasın var diyip dalga bile geçiyolar :D Sonuç olarak en sonunda annemi ikna ettim ve babamın önerisi ile aikido ya başlayacağım. Hem böylece dövüş sanatı öğreneceğim, hemde salon çalışmaları ile sağlıklı bir vücuda sahip olacağım. Çok mutluyum. Daha başlamadan bi heycan sardı beni açıkcası :D

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ben 7 senedir uzakdoğu sporları ile ilgileniyorum ve aikidonun senin esnek kalman için en ufak bir yararı yok. Aikido gibi kilitleme, kırma ve fırlatma hareketlerinin olduğu, aynı zamanda Taekwondo tekme tekniklerinin olduğu aynı zamanda nunchaku, sopa, yelpaze (puçe), kılıç (katana) gibi bir çok aleti kullanmayı öğrenebileceğin Hapkido'yu öneririm. Hem muhteviyatındaki taklalar esnek hareketler senin esnek kalmanı sağlar hem de çok yönlü bir savunma sanatını öğrenmiş olursun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Thai box çok sert ve tehlikeli bir spordur , tekvandoyu öneririm .

0|0
    0|0
    • Thai box çok sertmiş evet aslında bu yüzden ilgimi daha fazla çekti. Ama çok fazla sakatlanma olduğundan dolayı korkmadım da değil yani :)

• Bencede korkmalısın , sen aikido ya git bence .

• aikido duyduğum kadarıyla herekesin yapabileceği bir savunma sporu.

0|0
    0|0
  • Kick box yap daha etkili.

0|0
    0|0
    • Olabilir, tercihler arasına ekliyim :)

• Ya bide thai box dedi babam, bu daha çok ilgimi çekti bilginiz varmı?

• thai daha serttir .Sanırım seni erkek gibi yetiştirmeye çalışıyor.Ama güzel bir tarzı var.

• Süper baba ile birlikte aikido da bitti sanıyordum. Basarılar.

Soru ne peki?

0|0
    0|0
    • Pardon ya heycana verin soruyu yazmayı unutmuşum :)

Aıkıdo dövüş sanatları içinde tercih edebileceğim en iyi sanat mı? Savunması nasıldır yani öldürücü darbeler mi yoksa sadece savunmak içinmidir?

• yaparım

0|0
    0|0
  • Haftada 3 gün yüzerdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• sorunu yoruma değil de güncelleyerek soruna ekle bence

0|0
    0|0
  • peki soru nedir

0|0