Kadınların araba kullanmasını nasıl buluyosunuz?

Kadın sürücülerin araba kullanması hakkında görüşleriniz nedir?

• Bence kesinlikle kullanmasınlar, trafiği berbat ediyolar
    5% (4)46% (31)24% (35)Oy Ver
  • Kullanmaları tehlikeli, çünkü trafikte erkekler kadınlardan gözlerini alamıyor
    4% (3)6% (4)5% (7)Oy Ver
  • Erkekler kadar kullanıyorlar
    11% (8)3% (2)7% (10)Oy Ver
  • Erkeklerden iyi kullanıyorlar
    21% (16)4% (3)13% (19)Oy Ver
  • Bu konuda kadın-erkek ayrımı yapmak çok yanlış
    59% (45)41% (27)51% (72)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
34|54

En İyi Kız Görüşü

• utanmasam kamyon görünce durucam.. oderece korkuorm artık.. bu erkek egemen trafikten.. adamlar bakıslaryla saglıo trafik akısını..ben nabarm o trafikte.. kaza yaaprım.. ypttamamı yaptım.. Allah korusun trafikte anlık işlio hersey.. kuralada uysan ayının teki musallat oluo sen kaza yapana dek devam.. taksiciler, otobüsler, hepsi kadınlara inat sistem geliştirmiş, başka bir dil var kullanılan ve benm kafam basmıo ..

0|1
    0|1
    • ahahah :D +1 güldüğüme bakmayın,o kadar güzel yazmışsınız ki ve hepsi gerçek.Aynen dediğiniz gibi bizim kendi aramızda geliştirdiğimiz ama adını bizim bile bilmediğimiz bir dil var aramızda.Bir bakışla yol veririz,yol isteriz ve de kolay kolay sorun çıkmaz aramızda.Genelde iyi anlaşırız...

• ve hic tanimadigimiz halde karsidan gelenler ilerde radar oldugunu selektor yaparak bize bildirirler biz yavaslariz. bizde radar gormussek sonraki 5 km boyunca karsidan gelenlere selektor yaparak uyaririz ve onlarda selektor yaparak tesekkur ederler :)))

Kızlar Ne Diyor 33

• Cinsiyetle alakası yok bu durumun.

Sırf erkek diye daha çocukken araba kullanmayı öğretiyor babaları dayıları vs. kızların eline arabayı direksiyonu ancak sürücü kursunda veriyorlar.Yıllarca tecrübe edinip araba kullanıyorlar sonrada daha yeni olan birisine "Kesin bu kadındır." vs diyorlar...

Bana da babam çocukken öğretseydi araba kullanmayı bende o kadar iyi olurdum.Sanki ilk araba kullandıklarında mükemmellerdi de.

Şimdi olayın bir diğer boyutuna gelelim.Kurallara uymak.Genelleme yapmak gibi olmasın ama erkek sürücüler kurallara pek uymuyor.Ters yönmüş,girilmezmiş umurlarında değil.Kadın sürücüler bu konu da daha dikkatli ama onlarda ürkek biraz malum etraf trafik canavarı dolu.

1|0
    0|1
  • Gece karanlikda bile onumdeki araci bayanin kullandigini anliyorum. Kimi hakkatten trafigi alt ust ediyor, babasinin yolu gibi kullaniyor, keyfini bekliyecekmisiz gibi geliyor cogunlukla.

Iyi araba kullaniyorum, iyi araba kullandigim soylenir. Erkek arkadaslarim ovguyle bahsederler, iltifat gibi mi kabul etmeliyim bilmiyorum ama erkek gibi araba kullaniyormusmusum.. Kisin pek olmuo ama ozellikle yazin aciksa cam "aa kadin!" "Oha bayanmis!" Gibi tepkilerle isikda durdugum zaman duyuorum. Bazen agir abazalar olmasa daha rahat olucam. Bir keresinde takip edildim, neymis tek elle araba kullanan ender bayanlardan biriymismisim, sadece bu yuzden bile beni birseyler icmeye davet edebilirmismis! Pff..!

0|0
    0|1
  • çok da güzel kullanıyoruz yahu; ne bitmez geyikmiş bu!

0|0
    0|1
  • Erkeklerden daha iyi araba kullanirim ;)

0|1
    0|1
  • Çok iyi.. Çekici havalıı mükemmel harikaaa kullanmaya devamm bayanlar..

0|1
    0|1
  • cinsiyet değil karakter ön planda burada

0|0
    0|0
  • Ben kullanmayı düşünmüyorum

0|0
    0|1
  • kadın erkek ayrımı olmaz ama erkekler daha iyi ancak beyler kendinizi aşıpta saçma şeyler yazmayın ya kadınlar daha fazla kaza yapıyor erkelere göre anladıkta bunlar ya deneyimsizlik ya aşırı dikkatli davranmaktan oluyor siz hiç yol verme kavgası yüzünden birini vuran kadın gördünüz mü ALLAH aşkına saçmalamayın şu yorumlarınızda

1|0
    0|0
  • Bir kadın olarak söylüyorum ki gördüklerim evet çok kötü kullanıyo yolda ne zaman dandik süren yavaş giden bi araba görsem şöförü kadın oluyo maalesef :)

0|0
    0|0
  • kadınlar iyi kullanır aslında ama genelde hep arabayı erkek kullandığı için pratik imkanımızı kısıtlıyorlar. . .

0|0
    0|0
  • Kadınına göre değişir o mesela benim annem çok hassastır ama teyzemi sormayın gitsin yollar ondan sorulur aynı şekilde bende aldığım zaman öyle olucağımı düşünüyorum yani erkekler gibi iyiside var kötüsüde

0|0
    0|0
  • Gayet estetik buluyorum, sizden daha dikkatli ve uyumlu kullanıyolar.

0|0
    0|0
  • her iki cinstede berbat araba kullanan kişiler var kötü araba kullanmanın sadece kadınlara indirgenmesi çok saçma

1|0
    0|1
  • geri geri gitmediği sürece sıkıntı yok

0|1
    1|2
  • Benim şahsi fikrime göre erkekler kadınlardan daha iyi araba kullanıyor ama bu bütün kadınlar kötü araba kullanır anlamına gelmez sadece erkekler bu konuda daha becerikli ama yollar trafik ışığı yandığında ruj süren kadınlarla daha güzel =)

0|1
    0|1
  • guzel bence ne var bunda :)

0|0
    0|0
  • eeeeeeeeeeeeeeeee cevabım

0|0
    0|0
  • uçururumm anasını satıyımm :D

0|0
    0|0
  • neden ayrım yapılıyor anlamış değilim kadınların kötü araba kullandığının düşünülmesine çok sinir oluyorum zaten sinirli bir yapım var trafikte kadın sürücü diye aşağılayanlarla çok kavga etmişliğim vardır denk gelmeyiniz :)

0|0
    0|0
  • tırsak

0|0
    0|1
  • Erkeklerden daha iyi daha dikkatli ve daha kurallara uygun olarak kullanıyoruz

Daha kibarız daha sakiniz bence :)

0|0
    0|1
  • kendi adıma konuşuyum ben guzel kullanıyorum

0|0
    0|0
  • kadınına göre değişir Güven meselesi pekala .. :D

0|0
    0|0
  • şu bir gerçek , erkekler daha iyi kullanıyor BENCE. ama bu kadınlar kullanamıyorum demek değil

0|0
    0|0
  • Gayette gzel kullanıyorum :)

0|0
    0|1
  • Trafikte içimdeki küfür canavarı ortaya çıkıyor.

0|1
    0|1
  • digerlerini bilmemde ben sert surerim 100den asagı elimi cektigimi goren gonu gonsu yok.

0|0
    0|0
  • Benim gördüklerim berbat ediyor. Yani A şıkkına oy veren kız sadece benmiyim:)

0|0
    1|0
  • erkeklerden daha iyi

0|0
    0|1
  • Araba konusunda kendime güvenirim ama özellikle motorda erkeklerden daha iyi kullanırım;)

0|0
    0|1
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 54

• 1 Bu konuda kadın erkek ayrımı yanlış.

2 kadınlara araba kullanmaya fırsat vermiyorlar sanki hic görmediği birşey görmüş gibi bakıslarla taciz ediyorlar.

3 Kadınlar tehlikeli kullanamaz diyen arkadaşlara diyorum. baban sana 12 yasında ogretmıs 5-6 yıldır kullanıyosun. ama o kız ilk defa sürücü kursunda direksiyon tutmuş bunu nasıl bir tutabılıyorsun ?

Bence bayanlara daha çok yakışıyor araba kullanmak =)

2|0
    0|0
  • trafik terörü estiriyorlar

0|0
    1|0
  • Bayanların 2 bariz özelliği var trafikte. 1 ) Kurallara tamamen uyuyorlar 2 ) Genelde geri geri gitme konusunda zorlanıyorlar. Kurallara uymaları erkeklerden bile daha iyi kullandıklarını gösterir ama ne varki çok zaman erkekler bu konuda kızarlar bayanlara ve hatta bu yüzden onları yetersiz görürler.Çok ilginç değil mi bu? Ama gerçek işte

1|0
    0|0
  • Çocukkenden başlayarak bir kız daima düzenli, zarif, ayrıntılara önem veren birisi olarak yetiştirilir bu yüzden kızların pek çoğu erkekler kadar pratik zekalı olamaz, ani karar veremez; çünkü ayrıntılara çok takılırlar. Erkekler için trafik kendi aralarında ki kurallara göre işler. Mesela kaza yapıp polis çağırmadan sorunu kendi aralarında anlaşarak halleden erkekleri çok görürüz. Hatta kazanın ardından kendi tutanağını kendisi tutan bile çıkar. Kurallara göre bir yere park etmek yasak olabilir ama bir erkek için dükkan sahibinden tek bakışla izin alındığı sürece o dükkanın önü artık park yeridir. İşte kızların trafikte sıkıntı çekmesinin sebebi bu. Yoksa gayet hoş kullanıyorlar. Hele ki BMW, Mercedes tarzı lüks arabalara çok yakışıyorlar.

0|1
    0|0
  • Gördüğüm bir kadın tek başına bütün ortalamayı alt üst eder. Arabayı kullanmıyordu resmen akor verip oynatıyordu arkadaş..

1|0
    0|0
  • Bazen beni sinir ediyorlar. Mesela yolun ortasın da durup arabadan birini indirenleri mi dersin, karşıya geçmeye çalışırken yolun ortasına kadar çıkıp orada beklemesine mi daha da beteri ışıklar da arabayı stop ettirmeleri falan... Ama yine de sabırlı ve elimden geldiğince trafikte yardımcı olmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Kadınların geneli erkek gibi araç kullanamıyor. Birçoğu araba ile bütünleşemiyor, araba kullanmak aslında bilmeden araba ile bütünleşnektir. Erkek araba kullanırken vites değiştirmeyi, direksiyonu çevirmeyi, gaza, frene basmayı, debriyaj ayarını tamamen içgüdüsel yapar. Ama kadınlar arabayı ezbere kullanırlar. Burda iyi kötü ayrımı yapmak istemiyorum ama araba kullanışları erkeklere göre farklı.

0|0
    0|0
  • Çok güzel, kesinlikle her bayan araç kullanmayı öğrenmeli. Şahsen ben gurur duyuyorum..

1|0
    0|0
  • Motosiklet sürücüsüyüm : Trafikte bayan sürücülerin arkasından asla seyretmem. başıma 4 olay geldi. 2 si (boşyere yapılan) ani fren. Minibüsün kendisini sıkıştırdığını zannedip aniden duran bayana arkadan çarptım motosikletimle ve yaralandım. Sürücünün araçtan inmemesi ayrı bi öküzlüktü... Diğerinde ise boş yolda telefonu çaldığı için aniden yapılan fren. İnsan bi aynasını kontrol eder yada sinyal verir sağ tarafa yanaşır.. Yine kaza ile sonuçlandı ama yara almadan kurtuldum.

Diğer 2 olay ise ani şerit değiştirme. Sinyal vermeden sol şeritten direkt olarak sağ taraftaki caddeye girdi,uzmanlığım sayesinde son anda sıyırdım. Diğer şerit değiştirmede ise kamyonun yanından aniden önüme atıldı yine sinyal vermeden.. Frenlerimin iyi olması belkide otoyolda hayatımı kurtardı... BAYAN ŞÖFÖR ARKADAŞLARA SESLENİYORUM LÜTFEN AYNALARINIZI FRENLERİNİZİ KONTROLLÜ KULLANIN..

0|0
    1|0
  • Mutlaka kullanmalılardır. Zamanla daha iyi kullanacaklardır. Birazda biz erkekler anlayışlı davranmalıyız. Erkeklerden de çok kötü kullananlar var.

1|0
    0|0
  • kullanmasınlar abicim.iyiside var tabi genellemeyelim ama.kullanmasınlar.adamı hasta eder kimisi.sinyal vermez,şerit ortalar,basması gereken yerde basmaz,hız yapmaması gereken yerde basar.bir bayan şöförü sollarken her an herşey olabilir.iyiside var ama nedense ben trafikte hep yeteneksizlerini görüyorum.hadi eksileyin bayanlar :D

0|0
    1|0
    • daha 3 saat önce izmirliler bilir tepecik tarafından basmane tarafına doğru giderken önümdeki bayan sürücü yolu ortalamıs , trafik akışına göre çok yavaş bir hızda bir elinde telefonla konuşarak akışı bok ederek, sollamak bütün uyarıları vermeme rağmen hiç tınlamadan tarlada gider gibi gidiyordu.aksini beklemek ne mümkün :) 100 tane bayan sürücüyü test etsen içinden 5 tane şöför çıkmaz.

• Hanzoların trafikte olmasındansa bayanların trafikte olması evladır.

0|0
    0|0
  • daha dikkatsizler .. araba kullanmak için sanki bize göre daha fazla efor ve dikkat harcamaları gerekli gibi ..

0|0
    0|0
  • olmaz olsun böyle link şöför :D

0|0
    0|0
  • bence kullanmasınlar :D

Çok alakasız yerlerde kornaya basıp, alakasız yerlerden dönmeye çalışanlarını gördüm.İyisimi ellerine hamur bulaştırıp, kırıp dizlerini erkeklerini beklesinler :D

0|0
    0|0
  • Yeri geliyo erkeklere örnek olucak kadar iyi kullanıyolar

en azından kontrolluler

kontrolsuz guc guc degildir :-)

0|0
    0|0
  • Kötüüü kadın direkteki yön Levhalarına bakarken kaldırıma cıkıp iniyo

Direksyonu unutuyor abi adam

çok yavaşlar panikler K. ışıkta duruyosun şiddetli bi sarsıntı aractan bi iniyosun

2 bayan özür dileriz sana vurduk (: Lambada durmaz yolda gitmez ışıkta vurur aniden durur

0|0
    0|0
  • Kadından kadına Adamdan adama değişiyor Bazı bayanlar Erkeklerden daha iyi bazı erkeklerde bayanlardan kötü kullanıyor

1|0
    0|0
  • bir örnek vermek gerekirse : link

0|0
    0|0
  • Kadınlar kullanmayı öğrenirlerse, yani gayret gösterirlerse öğrenmek adına, erkeklerden aşağı kalır yanı olmaz. Ama bazıları gerçektende yatkın olmuyor araba kullanmaya. O tipler mümkünse hiç bulaşmasın :)

0|0
    0|0
    • evt cok haklısın :):) ama su varkı kadınlar erkeklerden daha dıkatlı kulanıyor

• Doğal buluyorum. Niye onlar insan değil mi? Keşke kadın sürücü sayısı artsa ve kurallara daha çok uyan kişi olsa.

0|0
    0|0
  • Bence aşırı dikkatli olamaları hep sorun çıkarıyor. Kimisi var erkek gibi kullanıyor arabayı maşallah kimileride var uyuz uyuz birde kaza yapmalarından çok kaza yaptırıyorlar adama...

1|0
    0|0
  • berrbatt saka saka iyi kullanlan var yaaa ama iste benim bi cicim var iste kankayiz boy 1:55 falan veya 1:60 arabanin icinde bahcecücesi gibi oluyor o sürüyorken tedirginlesiyorum icimde bi korku oluyor ama kendim sürdümmü hic birseyy birde daydim, emmim, sürdümü adamlar bi araba sürüyor sanki f1 yarisisi masallah

0|0
    1|0
  • Şoför Her Cİnste Şofördür

1|0
    0|0
  • Erkek kadı nayrımı yanlış.2 sininde dezavantajı var.Erkek yolda giderken ona buna söver.Kadın ayna gördümü makyaj düşünür.Ama hepsi böyle değil tabi.Alınmayın :)

1|0
    0|0
  • ayrım yapmak yanlış daha dıkkatlı kullandıkları ıcın guvenlı ılerlıyorlar erkekler bunu problem yapıyor ayrıca hız sınırı 50 olan yolda bayan 60 la gıderken yavaş gıdıyor dıye laf eden erkegın de ne kadar dogru oldugu tartısılmaz bıle :D

0|0
    0|0
  • ben şahsen dikiz aynasından arkaya bakarken makyajına gözü takılıp kaza yapmış kadınlar tanıyorum

0|0
    1|0
  • felaket :DD eksilemyin kızlarrr :D

0|0
    5|2
  • abi kulanmayın işte. Bu kesin kadın dediğim her tahmin tutuyor. Şöförlüğü 100 kadından 90 ı yapamıyor. gaz fren yapanlar şöför oldum sanıyor. yayaları bile tehlikeye atıyorsunuz...

0|0
    1|0
  • gerçekten erkeklerden daha iyi araba kullanan kadınlar gördüm trafikte yarışa falan girmeye kalkan gördüm onlar kullanmalı ama birde koltuğu direksiyona dayayıp camdan dışarı çıkacakmışş gibi duran bayanlar lütfen kullanmasın :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    24
Yükleniyor...