Önyargının yararları var mı?

Hep önyargılı olma...önyargı iyi bişey değil denilir peki önyargının hiç mi yararı yok arkadaslar?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• var. mesela karsi caddede bir grup oglan toplaniyor, ellerinde icki biralari vs. ordan birinden hoslansamda gorsel olarak, on yargim one gecer, her kiza bakiyordur, bir maddeler kulaniyor vs diye, beni uzak tutar o tip insanlardan. yani bahane uretir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• önyargı kötü olduğu kesin insanlar için kullanılır. bence insanları tanı ona göre değer ver. tanımadan işin nasıl olduğunu kimse bilemez. ama diğer taraftan hüsnüzan (iyi düşünmek) tavsiye edilir hep. iyi düşün ama tedbirini de al. ha bi de şöyle söz var haksızlığa uğramak haksızlık yapmaktan daha iyidir.

0|0
    0|0
  • insanı o kiişi hakkında yanlış yorum ve davranış yapmaya neden olduğu için doğru değildir .kendinizi düşünün bi .sizi yeni tanıyan biri sizi ilk gördüğü zaman başkalarına sizi iyi tanımadan yorum yapsa doğru olurmu .

0|0
    0|0
  • önyargı iyi birşey değildir. ama temkinli olmak iyidir.. benzer şeyler ama aynı değil.

0|0
    0|0
  • Var.Bi önyargıda bulunursun.Sonra o ileride doğru senin dedin gibi çıkarsa artistlik yaparsın ben demedim mi ? diye :D

0|0
    0|0
  • önyargıyı bilmem ama şüpheci olmanın yararları var

0|0
    0|0
  • hep önyargılı olma demekte önyargı değil midir?

0|0
    0|0
  • Ön yargının anlamını öğrenip neden yalnış olduğunu ve çoğu insanda neden var olduğunu araştırmalısın

0|0
    0|0
  • Off böyle saçma sorularla mı uğraşıcam diyerek sana cevap yazmam.Vakit bana kalır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• önyargıyla sezgiyi karıştırmamak gerek. bazen bir kişinin nasıl biri olduğunu sezersin doğru çıkar. Önyargı ise sezgiyi dahil etmez, duyduklarına aklına bir köşeden takılan şeylere göre karar verir, gözü kapalı seçimdir. Bir kişi ne kadar iyi olsa da bu önyargı gözleri kör edebilir. Kısacası iyi olan önyargı yoktur, sezgi vardır.

0|0
    0|0
  • Var karşıdaki insan ayağını denk alıyor 1 kere değil 5 kere düşünüyor.

0|0
    0|0
  • Yararı yada zararı koy ver gitsin!

0|0
    0|0
Yükleniyor...