Sporcular kaçamak Yaptım, siz bu kaçamakları nasıl telafi ediyorsunuz?

normalde çok düzenli spor yapan biriyim, zayıfım ve fitim. ancak karın kaslarımı çıkartmakta biraz zorlanıyorum meydandalar ama ben iyice belirginleşsinler istiyorum. antrenörüm de iyice belirginleşsinler istiyorsan en az 2 ay şekeri komple çıkartacaksın ufak kapamalar bile olmayacak dedi. neyse ben 2 gün önce komple kestim şekeri zaten çok az tüketirken 0 a indirdim, sadece kahvaltıda 1-2 Çay kasığı bal yedim o kadar. neyse bugün gezerken Waffle kokusu aldım ve dayanamadım yedim. şimdi tam 0 şeker tüketicem derken bu hiç olmadı anlayacağınız :( sorum bu hafta ağırlığa girmeden Normalde 15 dk olan kardiyomu Yarim saate çıkarsam bu kaçamağı telafi edebilir miyim? yorumlarınızı bekliyorum.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Karın kası en zor gelişen değilde çalışmayı bırakınca baklavaların hemen gittiği bölge. yağlı erkeklerin six pack yapması daha zor Esasında kaslar oluşur ama yağ yüzünden gözükmezler. En azından şanslısınız. her gün 250-300 mekik çekmeniz kafi. Zayıf ve fit olduğunuzdan sırf protein takviyesi yeterli değildir. Kaslara aminoasitin taşınması için karbonhidrat desteğide almalısınız.

1|0
    0|0
    • ah evet şeker olayını atlamışım UnCanny nickli arkadaş yazınca hatırladım.
      anlık yüksek güç için atp patlamasına ihtiyacın var kaslarında bunun için bar lar satılıyor. Bunlar bildiğimiz şekerli içinde fındık fıstık olan ballı nasıl diyeyim gofret gibin. Şeker normalde de yıkım yapar hücrelere. zararlıdır ama o kadarcık şekerden bir zarar gelmez. Ne zaman hangi besinleri aldığın çok önemlidir. spor öncesi mi spor esnasında mı yoksa spordan sonramı. Kalkıp spordan önce protein alırsan senin yırtıp geliştirmeye çalıştığın kasların bir yandanda onarılmaya çalışır.
      bunları en iyi eğitmenler hocalar bilir. biraz araştırma yapman gerekir. Kas çalışması ciddi bir olaydır yanlış bilgi ile bir yere varılamıyor ne yazıkki.

• ne zaman hangi besini aldığın çok önemli demişsiniz, antrenörüm şekerin her türlü zararlı olduğunu düşünüyor.

• Şeker zararlı bunu hepimiz biliyoruz ama antrenman sırasında uzun süreli olanlarda bazen gerekli takviyeyi almanız gerekiyor. Bunlar çok ciddi konular esasında. Ben bir hoca değilim ama o kadar önemi varki. Yanlış zamanda alınan desteğin hiç bir etkisi olmadığı gibi yan etkisi olur. Hepsinin bir zamanı vardır. Vücutta bildiğiniz gibi çeşitli kimyasal tepkimeler oluyor alınan besinler karşısında...
      Yanlış yönlendirmek istemem ya araştırma yapmalısınız ya da iyi bir hocadan ders almalısınız.
      Son olarak şeker zararlı derken normal şekerli bir gıda vücutta hemen tepkimeye girmez bir iki saati alır eksinini göstermesi sanırım galagtoz yani. Ama meyvedeki şeker fruktoz hemen etkisini göstermeye başlar. Bunun gibi. Ya da spor yapıyorsunuz ve kaslarınızı deforme ediyorsunuz. Kaslarınızda ufak yırtılma ve deformasyon oluyorki gelişsin. Sonra dinlenmeye geçince bu yırtıklar tekrardan proteinler ile onarılıyor ve kaplanıyor... Bunun gibi

Erkekler Ne Diyor 4

• Nasılki Yağlanma olayı kısa sürede gerçekleşmez yağ yakma olayıda aynen öyledir ama kardiyonu 30dk tutarsan yaklaşık 1000 kalori harcarsınki buda günlük olarak baya iyidir.

1|0
    0|0
  • arada bir kaçamak yapmanın sakıncası yok. düzenli spor yaptıktan sonra asla dediğin yiyeceklerden tüketebilirsin. ama ayda yılda bir denecek kadar az olmalı :)

1|0
    0|0
  • kas yapma bence normal dedigin gibi iyi bence fit ol yeter fizigin iyi olsun yeter bende sporcuyum 8 yıldır kickbox yaa.

1|0
    0|0
  • Saçma sapan önerilerden biri daha, hareket ettikten sonra kalorinin bir anlamı yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...