Futbol neden ve nasıl bu kadar popüler hale geldi ?

Tenis, voleybol , basketbol ve adını bile bilmediğimiz onlarca spor varken futbol neden hepsinden daha popüler ? Onlarca erkeğin nasıl oluyorda %80'i futbolu severek izliyor.Gerçekten merak ediyorum futbolu diğer sporlardan ayıran nedir ?

0|0
8|17

En İyi Kız Görüşü

• Ben sıkıldım artık KS'de futbol sorularından. Basket olsun bowling olsun bulun işte bir soru

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Oynayanlar o kadar cok degil ama. belli bir dönem cogu erkek oynamıştır ama bir süre sonra bıkıyorlar sadece izleyici

0|0
    0|0
  • futbol bizim ülkede popüler. diğer ülkelerde de ...

ama bir farkla.

onlar sadece futbola değer vermiyor. diğer spor dallarına da değer veriyor. o yüzden tenisçisinden tut voleybolcusana da kadar her alanda başarılı olabiliyorlar. türkiyede tribünler bu sporlarda bomboş olur. avrupad aöyle değil işte

0|0
    0|0
  • Bunu burada anlatmak için yer yetmez. Ancak sana kısa ipucu vereyim.

1. Futbol hangi tür ülkelerde ve hangi sosyal katmanlar arasında popülerdir?

2. Futbolcuların genel olarak--istisnalar kaideyi bozmaz--geldikleri sosyal katman nedir?

3. Bu ülkelerde devletlerin, yöneticilerin futbola karşı tavrı ne olmuştur?

4. Ülkeler futbol alanında en büyük ilerlemeleri hangi yönetimle yönetilirken--diktatörlük, cunta, demokrasi--göstermişlerdir?

1|0
    0|0
    • Futbol Amerika, Çin ve Japonya gibi ülkeler dışında bildiğim kadarıyla fazlasıyla popüler.Fakat bunun nasıl bir rol oynadığını anlayamadım?

• Gelişmiş ülkelerde alt sosyal tabakalarda ve gelişmemiş ülkelerde geniş kitleler arasında popüler. Rejimler futbolu bu alt tabakaları mutlu etmek için bir araç olarak kullandılar. 3F taktiğini bilirsin: Fado (acılı müzik), Fiesta (eğlence) ve futbol.

• Öncelike Juvia-chan :) Rekabetin en güzelini futbolda olduğunu görüyoruz ve hissediyoruz. :) Strateji,fiziki güç,konsantrasyon,hız ve refleksi kullanmaya dayalıdır temel olarak zaten. :) Ayakla oynamak daha havalı ve estetik olduğu için voleybol gibi el oyunu sporlara ilgi duymuyorum en azından ben böyle düşünüyorum. :) En çok para kazanan mesleklerden ayrıca.Belkide en çoğu :) 50bin 100bin kişinin olduğu stadda tezahüratlar içinde oynanacak o futbol oyunun sana özgüven ve motivasyon verecektir gerçekden seviyorsan ve başarıyorsan eğer.En güzel çalım atan,en iyi defanscı,en iyi teknik oyuncu,en iyi kaleci ve en güçlü şut atan gibi bir çok ünvandan birine sahip olmak bence baya motivasyon veren ve amacında başarılı olmanı sağlayan birşey.Dünyada en çok ilgi gören spor yani.Ben doğduğum zamandan 8 sene sonraya kadarda öncede öyleydi en azından.Ve bence diyoru mtekrar.Benim zamanımda hangi spor yoğun ilgiliyse o spordan zaten etkileniyorsun.Röveşata vurmak bile etkil isebeb. :D Ayrıca bir yetenek zaten.Futbol dışında bazı dövüş sanatlarına ilgim var.Spor olarak böyleyim. :)

0|0
    0|0
    • "Benim zamanımda hangi spor yoğun ilgiliyse o spordan zaten etkileniyorsun"yazısında demek istediğim "Yaşadığım şu zamanda en çok hangi spor popülerse zaten ondan etkilenirim ve etkileniriz de.Çoğu insanda böyledir.Zevk işidir."Editleme olmadığı için 2.mesaj attım.

• Böyle insanların da olması hoş ^.^ Teşekkürler yorumun cevaptan daha açıklayıcı oldu.

• Eklersen Fairy Tailden bahsederiz :)

• cunku ayak beyinden en uzak noktadir. milletce beynimizi kullanmayi sevmedigimiz icin futbol sempatik geliyor arkadasim. futbolcularin suratlarina, fanatik taraftarlarin maymunumsu hareketlerine bakarsan ne kadar anlam ifade etmeyen suratlari oldugunu anlayacak ve bana katilacaksin.

0|0
    0|1
  • Varoş sporu, yüzden. Körlingin süpürgesi etmez.

2|0
    0|1
    • Körling de güzel bir spor ama bu futbol tüm spor kanallarını ele geçirdiği için maalesef bu tür sporların adını bile bilmeyenler var.

• Buz hokeyinin yanında da körling varoş kalıyor --_--

• --basit cünkü herkes oynayabilir hatta kazma adamlar bile oynayabilir (sabri,servet çetin,selcuk sahin...)

--oynamak için sadece top yeterli.

0|0
    0|0
  • ben severek izlemiyorum ve begenmiyorum da aslinda.

bir yanlis anlaşılma mı oldu, beni engelledin? sorun neyse yazman yeterli, rahatsiz etmem.

0|0
    0|0
  • Afrika'da bile iki taş koy, çaputları bantla al sana top. haydi tepinin çocuklar. işin sırrı burada. malzeme, altyapı gerekliliği minimum.

0|0
    0|0
  • türkiyedeki spor kültürü sokaklardada maç yapmak olduğu için bu kadar popüler bence

1|0
    0|0
  • sürü psikolojisi ve seçme alışkanlığı (fb,gs) bu durumu ortaya çıkardı.

1|0
    0|0
  • adı ustunde futbol dunyada bır numara

0|0
    0|0
  • bunun sebebi peleler maradonalar beckenbauerler hagiler messilerdir

0|0
    0|0
    • Karl Malone, Dwyan Wade, Guillermo Vilas , Margeret Osbourne DuPont bunlarda sporcu değil mi ?

Onları ön plana çıkaran ne ?

• Tarihçesinden olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Futbol Aşktır.

1|0
    2|1
  • kurtarılmış alan gibi belki de

kadınların elinin değmediği ender alanlardan biri

0|0
    1|0
  • Oynamak için bi' materyal gerekmemesi.

Diğer sporlar için hep bi' alan lazım ama futbol için top kafi.

1|0
    0|0
    • Oynanabilir bir spor belki ama gerçekten izlenilesi bir spor gibi gelmiyor bana , bu benim şahsi fikrim tabi ki futbol gereksiz bir spor falan demiyorum ama bu kadar fazla yer kaplaması rahatsız ediyor beni.

• Basketbol (Y)

Kızlar Ne Diyor 7

• bunun bir sebebi yoktur,bir çok yemeğin içinden çok sevdiğin bir yemek vardır.ama ne dersin ağız tadıma uygun.bu da öyle bir şey.insanlar zevklerine uyan sporlarla ilgileniyorlar.ve demekki çoğu kişiye de zevkli gelen bir spor türü.

0|0
    0|0
  • Heryerde popüler değil, heryerde oynanabilmesindan dolayı popüler, heryerde pota veya file olmayabilir fakat 2 taş arasını kale yapmak kolay. Ayrıca aşırı yetenek gerektiren bir spor değil

1|0
    0|0
  • Mafya ve çete baskısı ile.

0|0
    0|0
  • sadece erkekler değil bir bayan olarak benide etkisi altına almış durumda :)

0|0
    1|0
  • 3. dunya ulkesi sporu

saçmalık

1|0
    0|1
  • guzel bi spor oldugu icin. ( bazen beyni zorlamamak gerek)

0|0
    0|0
  • bende anlamadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...