Lensler göz kanlanmasına yol açar mı?

2 yildir numarali lens kullaniyorum. Gözlerimde son 3 aydir farkedilecek sekilde kanlanma var. Daha önce böyle birsey yasamamistim. Lensleri takiyorum yarim saat gecmeden kanlanma basliyor. Ve ancak o lensleri cikartinca geciyor.

Arkadaslar lütfen yardim edin napabilirimm?

Gözlükten nefret ediyorum. 2 seneye kadar lazere gitcem bari o zaman kadar kullaniyim! Göz damlasida kullaniyorum fayda etmedi.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Benim de başıma gelmişti. Doktora gittim ve lenslerime mikrop bulaştığını, bir süre lens kullanmamamı söyledi. Bana göz damlası verdi. Bir hafta damlayı kullandım ve lens takmadım. eskileri de atıp yeni lensler aldım ve problem çözüldü.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 1 - Olması gerektiğinden uzun süre kullanıyor olabilirsin.

2 - Solüsyon gözüne uyumlu olmayabilir.

3 - Lenste çizikler veya hasar almış olabilir.

4 - Toz v.b. olabilir.

5 - Lens gözüne uyumlu olmayabilir.

Öneri:

Kaliteli bir doktora hiç maddiyata bakmadan gitmelisin.Çünkü göz çok hassas ve önemli bir organdır.Doktorun dediklerinden tatmin olamadıysan bir başka kaliteli doktora daha gitmelisin.Bende ReNu vardı ve şimdi bioTrue var ve gözümde farklı bir etki bıraktı.Lensi taktığımda hissedebiliyorum bunu.Eğer zarar verecek gibi olursa yine değiştireceğim.Doktorun senin gözüne uyan lensi ve solüsyonu sana söyler.

0|0
    0|0
  • Bende de uzun süre takınca oluyor. Lens kullanım süreni kısalt bence, ayda bir değil 3 haftada bir yenisini kullan mesela. Lensleri koyduğun kabı da yenile ve temiz tut. Lensleri kullandıktan sonra kabına koymadan önce temizle.

0|0
    0|0
    • günde 6 saat kullaniyorum ve yazdin seylerede dikkat ediyorum ama sonuc hep ayni:(

• Hmm doktora sor en iyisi. Markasını değiştirsin bir de belki lens gözbebeğine küçük geliyordur. Çapını ölçüp ona göre veriyorlar iyi bir göz hastanesine git derim.

• tesekür:)

• leslerşin konjuktivit yapmış yada yapmaya başlıyor...kontrol ol yada malzemelerini yenile...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Lens suyu bozuk olabilir mi ? Benzer durum arkadaşımın başına gelmişti.Doktor doktor gezdi hiçbiri anlamadı.Lens suyunu değiştirdi.Kızın gözleri düzeldi :)

0|0
    0|0
  • temız ve dikkatlı kullanmalısnız

0|0
    0|0
Yükleniyor...