Mma kaç ayda öğrenilir?

mma kaç ayda öğrenilile bilir vede kaç ayda teknikleri kavrarsın

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Mma, boks ya da herhangi bir dövüş disiplini gibi standartları olan bir disiplin değil.
    Şöyle ki bjj, kick boks, kung fu gibi dövüş stillerinden bir tarz oluşturabileceğin gibi benim yaptığım gibi boks, vale tudo, krav maga bjj ve güreş şeklinde de yapabilirsin.
    Yani böyle bir konuda şu kadar ayda tamamsın demek imkansız haliyle.

0|0
    0|0
    • Her mma kursunda istediğim branşları birleştirip eğitim görebiliyormuyum yani her mma kursunda kick box muay thai güreş bjj taekwon do wing tsun gibi bir tarz oluşturabilirmiyim cevaplarsan sevinirim çok önemli benim için mma a başlamayı planlıyorum

• @Mryuriboyka yapabilirsin ama masraflı, uzun vadeli ve yorucu olur. Şöyle ki
      Türkiyede düzgün mma eğitimi alabileceğin iki adam var. Murat kazgan - kazgan fight academy. Üsküdarda burası. Ve Ertan balaban. İkisi de türkiye'yi dünyada temsil etmiş dövüşçüler. Bu adamlar kendi tarzlarına göre öğretir. Yani murat küçük muratlar yetiştirir. Kendi öyle biliyor çünkü. Sen kendi tarzını oluşturmak istersen bu disiplinlerde ayrı ayrı eğitim alman gerekir, idman yapman gerekir. Yani bjj öğrenmek için ayrı bir zaman, para efor; krav maga için ayrı gibi. Ama müsabık olmak, turnuvalara katılmak gibi bir amacın yoksa gereksiz. Kazgana git. Efsane bir adamdır kardeşi de süperdir biraz ego var tabi idare edicen o kadar da. Murat yol yordam gösterir zaten. Amaç kendini korumaksa kesinlikle krav maga. Mma falan gerek yok. Dövüşü yer dövüşüne çeviremeyebiliyoruz bazı durumlarda. Falan filan işte çok uzun konu.

• @Mryuriboyka iki üç ayda uzmanlaşma demişler sen de onu eig seçmişsin kardeşim. Ben aikido yaparken ilk üç ay sadece düşmeyi öğrendik. Saçmalamayın ömürler veriliyor bu işe. Azcık akıllı olun.
      7 yıllık boksör, 2 yıllık mma dövüşçüsü, iki Türkiye şampiyonunun öğrencisi bir adam yazdı bu cevabı. Artık ne kadar sallarsın bilmiyorum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• ben kick boks yapıyorum. mmada hepsi var. teknikleri 2-3 ayda öğrenirsin. ama kavgaya girip karşındakini yere sermen için o teknikleri seri uygulaman için en az 7-8 ay

0|0
    0|0
Yükleniyor...