Bilgisayarımın ekranı karardı ne yapsam düzelir?

Arkadaslar bilgisayarımın ekranı karardı ekranın yarısı normal yarısının rengi değişik ne yapsam düzelir ?

Güncellemeler:
Laptop kullanıyorum nette gezinirken bir anda ortadan siyah çizgi çıktı sonra çizgiden aşağısı karardı üstü normal

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• görüntü kablosunu iki ucunuda kontrol et sıkıştır yine olmuyorsa üç aşamalı teste gireceksin ekran kartın kablon ve monitörü tek tek test etmen gerekecek başka çaren yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• karanlık kısma fener tut

0|0
    1|0
  • Bilgisayarı açıp kapat. bataryayı çıkartıp tak. olmadı biligisayrın kendi test programları var. onalrı dene ekranla ilgili test yaptır. normal deavm ederse o testleri yaptır ve sıkıntı var diyorsa garantiye gönder. markası ne?

0|0
    0|0
    • Markası Toshıba da garantisi bitti birde çizgiler gittikçe yukarı çıkıyor ekran tamamen kapanıcak böyle giderse testi nasıl yapıcam dün böyle oldu sabah baktım yine böyle

• hayır hala aynı laptop çok ısndı ve sürekli açık nerdeyse zaten bataryası bozuldu arkasındaki batarya pc ısınıca ekran kartı yanmış olabilir mi

• yanma olabilirmi belli değil. bi bilgisayarı kapat. yarımsaat falan sogukta beklet. bataryayı da çıkart. eğer geçmezse bilgisayrın ekranla birleşik olan yerlerine bi bastır. masaj yapar gibi çok sert olmıycak çok yumuşak olmıcak. ekranın kenarlarına biraz bastır sanki yeniden takıyormuşsun gibi. bunlarla düzelmezse bilgisayarı aç diycem ama o da çok zor. ama en iyisi yarım saat kapalı olarak sogukta beklet. sonra açılınca test yaparsın. yine yardımcı olmaya çalışayım

• bilgisayarın içinde bir kablo var ekranı indirip kaldırırken o kablo aşınıyor o yüzden oluyor böyle...garantiye gönder o kablo biraz pahalı oluyo ayrıyettten alınca :(

0|0
    0|0
  • adresimi veriyim bana gönder :)))

0|0
    0|0
  • kaldır bir çarp duvara düzelir

0|0
    0|0
  • bilgisayar noldu düzeldimi :)

0|0
    0|0
  • çözünürlük ayarlarıyla oynadınmı?

0|0
    0|0
    • dün netteyken otam ortasında bir çizgi ıktı sonra şağı doğru rengi kaymaya başladı yarısı normal yarısının rengi değişik

• bilemiyorum servise götür.

• ekran kartı chipseti gidiyo olabilir benim öyle patlamıştı

0|0
    0|0
  • ekran kablosunu iyice oturt kasaya ondandır

0|0
    0|0
  • monitörün fişini takabilirsin mesela ..

0|0
    0|0
  • utancından kararmıştır

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• benim pcde de aynı problem var

0|0
    0|0
  • pcde ekranla ilgili bi sorun var bence bilgsyrcıya götür

0|0
    0|0