İradeli olduğunuzu düşünüyor musunuz?

insanın hayatını yönlendirme gücü yapıp yapmamaya karar verebilme yeteneği ve kişisel yön çizebilme özelliğidir irade vede gücümüzü irademizden aldığımızda asla kolay kolay yenilmeyiz...bu ara bende pek yok bu özllk. ıradeli olamıyorum..ne oluyor sanki! biri eline bir bistüri alıp boynumdan başlıyor kesmeye o.O

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Her insanın iradesini tamamlayan zamanlar vardır . Pekala önceki zamanlarda da iradem değil miydi evet öleydi ama bazı kararları kendin alamadıgın sürece kısıtlı olman iradeni engeller . Bunun hayatta bir kız ve erkek için zamanı vardır .Benim görüşüme göre irade bir erkekte Askerlik ve askerlik dönüşü tamamlanır . Bir kızda ise üniversite çağı eğer kazandıysa ordaki oluşumu ve bittiği zamana kadar olan süreçte tamamlar pekala okumayan bir kız için irade nerde hakim olur . Ailesiyle yaşadıgı için yine engel vardır ama çalışması toplumun hayatın içinde olması onu iradesini ortaya koyucaktır zamanla bunu anlıcaktır. O yuzden iradene ve kendine pek yüklenme sadece kendini bildiğin hallerini koru ve mutlu olabilmek için birşeyleri iradene bırak gereksiz şeylerle iradeni yorma ... ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Tam anlamıyla komple iradeliyim dir. Hayatımda bir an yoktur ki iradem dışında gerçekleşsin. Bir hedefim vardır ve o hedefe varmak için yapılması gereken her fedakarlığı yapar yapılmaması gereken her şeyde irademe sahip çıkarım. Kontrolü asla başkasına devredemem.

0|0
    0|0
  • İnsan belli bi cuz-i iradeye sahip

yol ayrımlarında,secimlerde,tercihlerde,karar almada

bize sunulan irade ölcusunde bi karar veririz

0|0
    0|0
  • Kasadaki onlarca domatesten sadece senin çürük olmaman ve diğer hepsinin bozuk olması nereye kadar aynen öyle devam edebilir ki.

0|0
    0|0
  • herseyde iradeyi basarıyorumda bi su lanet sıgaraya sözüm gecmiyo tam bırakıyorum lan adi pislik ne yakıyon o sıgarayı arkadas o ne koku ole resmen cezbediyor tekrar baslıyorum

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • 7 sene günde 2 paket sigara içtim ve tek seferde bıraktım 2 senedir içmiyorum .Şükür...

2|0
    0|0
  • Bu devirde iradeli mi olunur ya başına gelmeyen salaklık kalmıyor.

0|1
    0|0
  • sigara hariç evet :))

0|0
    0|0
  • allah korusun ole deme hayata pembe gozluklerle bakmak lazım bazen fotona bayıldımmmmmmmm cok seker sen misinnnnnnnnnnnn:))

0|0
    0|0
    • sen nie yavşıon kıza sevgilim fotosuyla yazı yaz şikayet ettim seni bittin senn burak suraç a ait foto almışın nerden aldıysan benim die kandırıon utanmazzzzzzz

• Birçok şeyde iradeliyimdir. Yapmamam yada yapmam gerekiyorsa tereddüt etmem, tereddüt edersem iradem güçsüzleşip nefsim güçlenir

0|0
    0|0
  • bistüri neymiş ki

0|0
    0|0
  • eğer kendi isteklerinin farkında isen ve başkalarının değil de kendi isteklerinin peşinde gidiyorsan her zaman güçlü olursun

0|0
    0|0
  • iradeli değilim disiplinli birisiyim

0|0
    0|0
  • doğru doğru ve yine doğru ,belki senin içnde vardır bu irade izin ver çıksın

0|0
    0|0
  • Pek iradeli olduğumu söyleyemicem

0|0
    0|0
  • iradeliyimdir

0|0
    0|0
  • oto kontrolüm süperdir

0|0
    0|0
  • normalde iradeliyimdir ama sigara konusunda irademe hakim olamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• yemek konusu hariç herşeyde iradem vardır. :))

0|0
    0|0
  • fazlasıyla ıradelyım

0|0
    0|0
  • yani bazen.. aslında iradeli olmadgm için çok kaybettim.

0|0
    0|0
  • iradem güçlüdür aldığım karaların sonuna kadar arkasında dururum

0|0
    0|0
  • Duygularımı saklayamam bu konuda hiç iradeli değilim : )

Ama diğer konularda evet.

0|0
    0|0
  • Birkaç konu haricinde çok iradeliyimdir

0|0
    0|0
  • başarıya giden yoldaki taşlardan biri.bende olmadığını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Ben iradeli değilim, keşke olsaydım.

0|0
    0|0