Ülkelerin bilinmeyen gerçekleri..Bunları biliyor muydunuz ?

Ölüm oranlarının en fazla olduğu ülke Afganistan. Aynı zamanda en çok çocuk ölümlerinin yaşandığı ülke de yine Afganistan. Afganistan'daki erkekler 43.4 yaşına kadar yaşamayı umut ediyor ki bu oran, dünyadaki en az oran olarak biliniyor.

Venezuella kişi başına yılda yaklaşık 83 litre bira tüketimi ile en biracı ülke sıfatını kazanıyor.

İzlanda en fazla gazete satılan ülke. Nüfusun 1000'de 821'i gazete okuyor

Dünyanın en iyi 15 üniversitesi İngiltere'de ve ABD'de. Bunlar arasında Cambridge, Oxford, College London, Imperial College London Üniversiteleri var.

Çin, 1.3 milyar insanıyla en fazla nüfusa sahip olan ülke.

ABD, en büyük ekonomiye sahip. Japonya ikinci sırada.

Çin, yılda 270 tonla en fazla altın üreten ülke.

Küba, eğitime en fazla para harcayan ülke.

Ve Türkler.. Türkler, zamanlarını yemek yemekle geçiren ülkeler sıralamasında birinci sırada! Türk insanı, gününün 162 dakikasını yeme içmeyle geçiriyor.

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Türkler 125 devlet 16 imparatorluk kuran 5000 yıllık tarihi olan tek millettir.

Türkler ilk defa robotu,uçmayı bulan millet.

Dünyanın en zeki insanlarının çoğu Türk asıllı.

1|1
    0|0
    • Aynen.Batı bu insanlardan almıştır bazı icatları ve kendileri yapmış gibi göstermişlerdir.

Erkekler Ne Diyor 12

• Diyelim ki bilmiyordum öğrendim..eveeeeetttt...şimdi söyler misin bilmemizi gerektiren şey ne?

mesela bilmiyorsan diye söylüyorum..uzaya ilk çıkan insan da abdli bir astronot değil, SSCBli bir kozmonot olan Yuri Gagarin.Ama bana faydası ne bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • Şimdiye kadar hep sana faydası olan şeylerimi yaptın yada ögrendin peki ? Tabi saygı duyarım buda senin düşüncen istersen okumayadabilirdin. Paylaşmak istedim ve paylaştım sadece.

• teşekkür ederim,anlamadığın şey okudum bunları sayende, benimki farklı bir soru ama yazdıkların ilginç tabiki.

• Türkler konusundaki istatistik kesinlikle yanlış. Ben günde 45 Dakika'dan fazla zaman harcamam yemek için. Çevremdekiler de böyle. Bu olsa olsa kadınların yemek hazırlama dahil mutfakta geçirdikleri süre olabilir.

0|0
    0|0
  • Bırakalım yemeği içmeyi kanımca; Türkler, yattığı yerden en çok para kazanmayı ve köşeyi dönmeyi düşleyen ülkeler arasında başı çekiyor. Gününün 678 dksı.

1|0
    0|0
  • Esir altina alinmayan tek halk turklerdir bu yuzden gocebe olmayi bile goze almislar ama yinede ozgurliklrinden taviz vermememisler

1|0
    0|0
  • bunu soru olarak algılamıyorum fakat yorum getireyim. izlanda da gazete okuma konusu ilgimi çekti demek ki orada internetten gazete okumak pek ilgi çekici değil. bunları bulmuşken bir de intihar oranının en yüksek olduğu ülkeyi bulsaydın .

0|0
    0|0
  • google gibisniz.. ama en büyük ikincik ekonomi içn. ve japonya 20 yıldır büyümüyor...ayrıcaher ne kadar gazete trajalrı düşükte olsa türkiyede gazte okunma oranları açısından ilk sıralarda...

0|0
    0|0
    • teşekkür ettim bilgilerin için.(Google gibisin değişikti..)

• paylaşımlarn için teşekkürrler zezey bu tür bilgiler herzmn ilgimi çekmştr...

0|0
    0|0
  • Sonuç olarak gelişmiş insanların yaşadığı ülkeler olumlu sonuçlarla,gelişememiş cahil insanların yaşadığı ülkeler olumsuz sonuçlarla dolu,bunları kim bilmiyorki?

Bunları insanlara anlata anlata artık ben usandım.Okumak falan önemli değil diyorum.Beyinlerin gelişmesi ve evrilmesi lazım.

0|0
    0|1
  • Zannedersem şimidi dünyanın ikinci ekonomik güca ABD den sonra Çin oldu.

0|0
    0|0
  • ibretlik paylaşım

0|0
    0|0
  • İtalya'da spagettiye makarna demek yasaktır bunu biliyorum sadece..

0|0
    0|0
  • iş yemeğidir o.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...