Insan bu kadar kansız olursa yine affedermiydiniz bir gün???

merhaba arkadaslar ben şuan 21 yasındayım ve babamı 19 yıl sonra tanıdım.beni annemin karnındayken dogumuma 1 ay kala annemle beni bırakıp gitmiş. ve bir daha bu surecte arayıp sormadı bır kere bile görmedim sesini duymadım bir yabancıdanda öte anlayacağınız. 2 yıldır sadece 2 kere gördüm haftada ayda toplam 4-5 konuşuoruz şu ankı karısı izin vermediği için gizle konuşuor benimle. 50 kusur yasına gelmiş hala korkak hala. hiç baba die hitap etmedim etmemde. onu bunlar için affedemiyorum. Sizce ben çokmu ön yargıda bulunuyorum. Oysaki o geçmişteki bütün hatalarını kabul edıyor bırakıp giderken annemin hiç sucu olmadıgını ve dayılarımın korkusundan hiç arayıp sormadıgını... ya insan kendi evladını .çocuğunu hiç merak etmezmi özlemezmi sevmez mi şimdide bana beni affet diyor sizce haklımıyım haksızmı?

Güncellemeler:
bütün yorumlarınız için çok teşekkür ederim şuda var o istanbulda yaşıyo. Dayımın düğünüde orda olacak dedimki düğünden 2gün önce geliyim yanına vakit geçirelim dedim oda tabi tamm dedi düşünün 1senedn fazla oldu birbirimizi görmeyeli. Bazen telde konuşurken dua ette iş çıksın çalışayım diyo(şu an calışmıyor)sana sorun olacaksam gelmiyim dedm, diyor ki sorun olmazsın tabi vakitten bol nevar sadece para sorun diyo insan bunu dermi birnden borç bulurum yinede idare ederim özlediysem kızımı dimi ama

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın arkadaş!. Ne varki haklı olman gerçekleri değiştirmiyor. ve zamanı da geri getirmiyor!..

O da HAKSIZ olduğunu kabul ediyor ama. kabul etmesi gerçekleri değiştirmiyor..

Gerektiğinde olmayan "baba" şimdiden sonra ne işe yarar!.. böyle düşünüyorsundur.. "baba" da diyemezsin zaten.. içinden gelmez.. :(

Her çocuk gibi elinden tutacak akşamları koşup kollarına atlıyacak bir baba, baba sevgisi istemek suçmuydu sanki!.. onun hatasının bedelini sen şimdiye kadarki hayatınla ödemiş oldun.. Bunun telafisi olabilir mi?

İnsan hatasından dönmek için 19 yıl beklemez. bu çok geç bir dönüş olmuş!..

Artık "baba" desen bile o kelimenin hiç bir anlamı olmayacak!..

"HAYAT BU"

"Ne yapalım. Kader, Bu da Allahın bir imtihanı" işte diyip nezaket gösterirsin en fazla.

ÇOK FAZLA YORUM YAPAMAYACAĞIM.. Sen haklısın. ve hayat senin. karar da senin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bak sana bişe soylıyım aynı durumdayım babam yıllarca babalık yapmadı annemden bosandı aldattıgı için sonra o kadınla evlendı 2000 yılından berı görüşmem benı aradı bır gun ben senın babanım dedi hadi ya dedim hatırlıyabıldınmı sımdı 60 yasına geldi bakıma muhtac hale dusucek karısı kanser olmus olmus tek hayat gecermi o yastan sonrada kım alır onu sana kısaca sunu soylıyım sen dogdugunda baba lazımdı ılk adımda ılk kelimen baba olmalıydı dustugunde kalkmayı ogreten bırı sana sahıp cıkıcak senı koruyacak 21 yasında babaya ıhtıyacın yok annene ve dayılarına ıhanet etme kısaca sıktır et o ınsanı hayatından agır oldu ama benımde kuyruk acım var...

2|0
    0|0
  • sana hak veriyorum allah yardımcın olsun .

ancak eğer sana karşı bir özlemi olmasaydı 19 yıl aradan sonra neden gelsin neden gizli gizli konuşmaya çalışsın .kim zorlamış senle konuşmaya .

baban korkak kendide kabul etmiş bi hata yapmış ve korkusundan hatasını telafi edememiş. bence baba demesende yinede kendisini bi anlatmasına müsade et .

böyle yazması kolay tabi seni gözündende bakmak lazım olaya ben olsaydım merak ederdim acaba neden aramamış sonmamış anlattıkları nekadar gercek .diye

0|0
    0|0
  • yalan dolan seni kazanıp kendine baktıracak hesap odur..Utanmaz insan..bırak terket defol git kocaman genç kız olana kadar bütün çilesi yükü hastalığı annesine kocaman kız olunca çık gel ben senin babanım...canın cehenneme dersin.o baba .iskele babası...gemileri bağlıyorlar , iste onlar bile demirden babadır.

0|0
    0|0
  • affet gitsin ölümlü dünya

0|0
    0|0
  • güncellemene yazıyorumda şu an maddii durumun nasıl anne tarafın zenginmi zengınse kınama benı ama o sana babalık yapıp ozlem gıdermek ıcın gelmemıs hayatına ufakdan zemın hazırlıyor bak sana baktıgımda kendımı gördüm sankı kardeslerım memur oldular ben kendı capımda bir kazancım var evimi aldım ve kardeslerım bayan oldugu ıcın onlara yanasmaya basladı kandırması kolay bana cesaret edemıyor yaklasmaya kardeslerımde benım tavrımdan dolayı uzak duruyorlar

0|0
    0|0
  • kusura bakma ama pısırık korkak bi adam bu sanırım senden kendisine bakmanı isteyecek ilerde

yinede iyi düşün

0|0
    0|0
  • İlk okurken;babandır affet diyecektim ama sonradan karısından gizli seni aradığını okuduğum zaman ben bile soğudum ama yinede sırtını dönme ara sıra konuş belki gerçekten seni özlüyordur..

0|0
    0|0
  • 19 yıl sonra dönen sıradan bi adam değil senin müteahitin..Affet falan demiyecem ama iyi geçinmeye çalış sen onun tohumusun çünki..Tanı tanımaya çalış paylaş..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Canım bence sen haklısın . Türkiye'de maalesef böyle olaylar çok yaşanıyor . Bir baksana böyle yapan sözde babaların kaçı haklı ? Hiçbiri neredeyse . Hatalarını kabul etmesinin nedeni seninle iletişimini koparmamak istemesi . Kendin diyorsun 50 küsür yaşında ve hala korkak diye . Bir düşünsene anneni baban yokken ne zorluklar yaşamıştır . Sana hem anne hem baba olmuştur tabii oralarını bilmediğim için fazla yorum yapmak istemiyorum . Sence bunlar kolay bir sorumluluk mu ? Kesinlikle değil . Babanın da kendine göre sebepleri vardır ancak senin yaptığın ön yargıyı herkes yapar .

0|0
    0|0
  • bunun yorumu bize düşmezki. ama affet bence ilerde komple kaybedince pişman olmamak için

0|0
    0|0
  • çok haklısın senin günahın neydi de daha doğmamış yavrusunu bırakıp gitti

0|0
    0|0
  • Babam var şükürler olsun ama psikolojik yıkımımı düşünürsek en as senin kadar şanssızım bu konuda.Babanı affet ama kendin için ilerde vicdan azabı çekmemek için.

0|0
    0|1
  • Yaşanılanlar zor şeyler. Affedermiydim bilmiyorum ama haksız olduğunu kimse söyleyemez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...