6 tane geometri sorusu cevaplarınıda yazdım anlatırsanız çok güzel olur :)

1)dik kordinat sisteminde A(3,5), B(-7,9) noktalarını birleştiren [AB] doğru parçasının ortanoktasının kordinat eksenlerine olan uzaklığın toplamı kaçtır? cevap:9

2) link ABCD karesi x eksenine (5,0), y eksenini (0,12) noktasından kesmektedir. D köşesinin kordinantları ? cevap (17,5)

3) link ABCD karesinin BC kenarı 3x+2y-12=0 olan d doğrusu üzerindedir.buna göre D noktasının apsis ve ordinantının toplamı kaçtır? cevap: -6

4) link dik kordinant sisteminde 2!AB!=!BC! dir. buna göre A(ABCO) kaç birim karedir? cevap : 8

5) link şekilde OAB dik üçgenin alanı kaç birim karedir? cevap:150

6) link kordinat issteminde verilenlere göre taralı alan kaç birim karedir? cevap: 2,7

Güncellemeler:
5. soruyu çözebildim arkadaşlar geriye kaldı 5 tanecik yardım bekliyorum inş :)
4. soruyoda çözebildim arkadaşlar geriye kaldı 4 sorum .. bu arada alese hazırlanıyorum yardımlarınızı bekliyorum lak lak edenlere lafım saygılar :)
3. soruyuda çözdüm inş geriye 3 sorum kaldı ama yardım edecek yok heralde neyse sonra sorarım :)

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• link

link

Güncellemene bakarak çektim 3ü unutup 4ü çözmüşüm zaten ama onu da çözdüm diyince çekmedim resmini :)) Anlamadığın bişi olursa sor burdayım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben bunları çözeyim sende benim yerime büte gir olurmu ? Bu devirde herşey karşılıklı :)

0|0
    0|0
  • Anlatırım da sen neden çözmek istemiyorsun onu anlamadım.Kaytarma çöz ilerde lazım olucak bunlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...