BU sorunun çözümünü bilen Çıkarsa ?

[ (10-5+1-6*4/12/2) + (10-5+1-6*4/12/2) ] / 0 = Sonucu nedir? ÇÖzüm cevabı en güzel cevap olucak ve Ks sitesinin ünlü mAtematikçisi ilan edicem kendi çapımda.Herkese başarılar :)

Güncellemeler:
Bu soruyu hatalı yapmak sizin matematiğinizi Kötü yapmaz fakat ''0'' bölünmenin tanımsız olduğunu öğretir.
Benim cevabım soNsuz değil >>> tanımsızdır.
Herkese çok teşekkür ederim.

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sonuç tanımsız mı müdür?

0|1
    0|1
    • Dorudur kardeşim tebrik ederim .Seviyorum seni diyorum nediycem başka matematiğin iyi diyorum.::)

• Azerbaycanlı olduğumdan türkçe tanımsızın karşılını bulamadım. Ben de böyle izah ettim işte. Bu matematiğimin iyi fakat türkçe terminlerimin kötü olduğu anlamına gelir

Kızlar Ne Diyor 8

• Çok basit..

0|1
    0|1
  • Bu işlemin sonucu 4/0 değil mi? Eğer pay kısmını doğru hesapladıysam sayı bölü sıfır sonsuzdur kesinlikle tanımsız değil

1|0
    0|2
    • Bence biiraz daha matematik işlemi yap üstteki önemli değil alttaki önemli:) Ayrıca sonuç ''Tanımsızdır'' HAlen iddia ediyosan şunu izle >>> link

• takma böyle şeyleri meslektaşım :)))

• TAkmıyorum şunu izliyorum>>> link :)

• Sifira bolunemez

0|2
    0|2
  • Boyle uzun sorunun cevabi kesin 0dir:D

Ya sifir yada 10

0|1
    0|1
  • islem kurallarini biliyormusun? Once parantez sonra braket, carpma, bolme islemleri, ve en son toplama cikarma..

braketin icindeki islemde sonuc ne cikarsa ciksin sonunda sifira boluyorsun.

yani cevap: 0

0|0
    2|2
    • Sen bence bu soruyu ilköğretim önrencisine sorsan sana şunu derdi >>> link :::) .Çünkü bana böyle bir şey söleme bence sölersem rezil olcan.HAdi sölücem baştaki ve sondaki köşe parantezlere dikkat et az araştır bence sen konuşma.

• Tmm sen haklısın . ÖZür diliyorum ben senden . Toplumda senin gibilerin sayısı artarsa eminim Bizim matematik soruları çözmemize gerek kalamyacaktır.Büyüksün !

• aferin, adam ol soyle =D

• 10 olabilir

0|1
    0|1
  • 0 olabilir mi ? doğruysa yorumda açıklayabilirim.

0|1
    0|1
    • O olması İmkansız.

• Tamam tartışmayalım ozaman. ye kafayı :D

• /0 yanlış matematikde 0 ile sıfıra bölme yok

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...