Sizce kullanmam gerekiyormu?

merhaba arkadaslar cıddı acıdan deneyımı ve bılgısı olan arakadaslara ıhtıyacım var cok uzun suredır kas kutlemı arttırmak ıcın ugrasıyorum evet belırgın gozle gorulur sonuclar elde ettım etmedım degıl ama cogu arkadasım benım 1 yılda emek verdıgımı whey proteın ve l-carnıtını ıle 6 ay gıbı bı surede benden 2 katı fazlasını yaptı acıkcası bu tarz urunlerden yana bek degılım dogallıkdan yanayım ama cıdden gelısme olmuyor gıbı hıssedıyorum artık aylardır halen ugrasıyorum belırgın kaslar ıcın ama olmuyor belkı yetersız proteın alıyorum belkı yagmı yakamıyorum bılmıyorum bu urunlerı hıc kullanmadım ve nasıl kullanırım bılmıyorum kullanan bılen varsa yardımlarınızı beklıyorum

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• herkesin kas lifi tipi farklıdır. karşılaştırma yanlış. çoğu ürünün içinde gizli steroidler vardır. belli bir miktar steroid kullanımının zararı yoktur doktor kontrolünde. Sırf protein tozu yeterli değildir. atp için önemli ama aminoasitlerin kasa taşınması için karbonhitrat desteğide gereklidir. iki karışımlı tozlar daha etkilidir. karoten de önemli ama dozuda önemlidir. fazla çeşitli değişik proten dizilimi içeren toz kullanımıda iyi değildir. biri baskın gelir diğeri yıkıma uğrar. İyi bir hocadan ders alınmalıdır.
    yağlı bir vucuda sahipseniz kas kütle arttırımı dışında kardiyoda çalışmalısınız. aynı ağırlık ile egzersiz sayısını arttırınca dayanıklılık artar yağ yakımı hızlanır. tam tersinde daha çok kas kütlesi oluşturursunuz.

Kas yapmak için gerekli protein ve karbonhidratları yiyeceklerden almanız pek mümkün değil çünkü çok aşırı yemeniz gerekir. bu yüzden supplamenterlardan kullanmanız gerekir.
    birde ne zaman alınması gerektiğide çok önemlidir. spordan önce mi spor esnasında mı spordan sonramı. biraz araştırma yapmanızı öneririm...

1|0
    0|0
    • tesekkur ederım

• evet kesınlıkle buyuk bı ders oldu sakat olabılırdım allah korusun

• o zaman bundan sonraki çalışmalarınızda iyi kasmalar diyorum , iyi sabahlar

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayır illa kullanman gerekmiyor, bayanların kiloları genelde düşük olduğu için protein ihtiyacıda düşüktür, yumurta, lor-süzme peynir, kuruyemiş, tavuk göğsü ve bisürü daha protein içeren besinler varken üretim aşamasından geçen şeyleri kullanmak akıllıca değildir. Senin günlük protein ihtiyacın maksimum 130gr falandır kilona göre bakmak gerekir ki bu ihtiyacı besinlerden kolayca alabilirsin. Tamam diğer suprementleri kullananlar daha çabuk gelişir ve spordayken daha iyi çalışırlar çünkü o maddeler protein veya karbonhidrat ihtiyacı yanında enerjide verirler ama bir zaman sonra bunlar hastalık olarak dönebilir hatta kansere kadar yolu vardır ki bunun baya bir örnekleri vardır. Protein ihtiyacını doğal karşılayabiliyorken asla öyle şeyler kullanma sonuçta sağlık için yapıyorsun. Beslenmene dikkat edeceksin olabildiğimce ağır kaldıracaksın ve kardiyo (koşu-bisiklet-ip atlama gibi hareketli şeyler) yapacaksın ki kaslar belirginleşsin. Sağlıklı sporlar :)

0|0
    0|0
  • Dedigin protein tozuda dogal bisi sonucta peynir den sutten oluyor, ve ek gidalardir yeterli protein almalisin tavuk balik et ve karbonhidrartta esmer pirinc nohur mercimek gbi zeytin yagi kullan salatanda agir kiloyla calis 1 ayda bir antreman programini degistir

0|0
    0|0
  • Kullanma, protein tozlarını profesyonel veya ileri derece yapmıyorsan gereksiz doğal yollarla çok kolay yapabilirsin, çalışma stilinle ve beslenme alakalı bir durum.

0|0
    0|0
    • haklısınız ama cok uzun suruyor belkı 1 yılımı daha alıcak

• haha ne olursa olsun azıcık etlı olsun :D :)

• Aynen öyle :D, bir dönem l-carnitin kullandım faydasını da gördüm ama doğal olarak cidden kilo da veriliyor kas da yapılıyor arkadaşlarımın, body-building çalışanlarının aylarca yapmaya uğraştığı kol kasını 2 haftada yaptığımı bilirim doğal yollarla takılma o kadar :)

• Whey protein kullanabilirsin. Spor programina gore dozunu ayarlayacan.

0|0
    0|0
  • Kaslı kız nedir yaaa :Dd

0|0
    0|0
    • :) tercıh meselesi diyelım

• Yüzme sürene bağlı aralıksız en az 1 saat yüzebiliyorum dersen olabilir fakat l-carnetine sana sadece vucudundaki yağları enerjiye dönüştürür baska bir etkisi yok hatta kilo kaybına yol açar senin kullanmaman gerekiyor dediğim gibi karbonhidrat ağırlıkla protein tozu şart sana.

• aralıksız 2 saat yuzuyorum ama tabı bazen enerjıme gore degısıyor dınlenerek yaptıgımıda hatırlıyorum

• Iyyy

0|0
    0|0
    • ? pardon cevabından bırseymı cıkarmam gerek

• he bıde eklemek ıstedım ondan sonra sana cevabından ne cıkarmam gerekıyor dıye sordum sonra sende bana harun abı dedın farkındasındır umarım hem hata yapıp hemde agır bı kelıme duydugunuzda zorunuza gıtmesın damarıma basılmıskı oyle demısım

• Peki haklısınız..

Kızlar Ne Diyor 1

• ++ protein önermiyorum doğal spor yapmaya devam et o bahsettiğin vitaminler kas yaparken vucudundaki bazı olanakları alıyor mesela bağışıklık sistemindeki güç azalıyor grip olmayacağın havada grip oluyorsun. Ayrıca doğal gittiğin spora ara verirsen ilk başladığın gün gibi olursun. Ama vitamindi pro kullanıp spora ara verirsen iki katı vucudunda çöküş olur. ya içeceksin ölene kadar ya da doğala devam. Ara vermiceksen başla ara vericeksen tavsiye etmem doğal candır Yeşil çay iç bol bol sıvı tüket crossfit takıl mis

0|0
    0|0
    • haklısın cogu sısme kas dıyor zaten whey proteıne spor hocam gerek olmadıgını soyledı beslenme duzenın ıyı bayanlar da gec gelısır kaslar dedı ama ıste sabır :)

• ben evde pilates yapıyorum faydasını gördüm tabi tatil falan bırakınca gidiyoda şeklin kaybolmuyor kas zor ya sabretcez napalım :)

• evet ınsallah gec olsun güç olmasın

Yükleniyor...