Boy ve bacak kası ile ilgili bir bakar mısınız?

merhabalar arkadaşlar, benim bir kardeşim var 13 yaşında ammavelakin geçen sene çok kilolu olduğu için fitness salonuna başlamaya karar verdi ve bizde buna hayır demedik ve orda oldukça zayıfladı ve yanlışlıkla bacak kası yaptığını gözlemlemiş olmalı ki yanıma gelip bana sordu. bacak kaslarım var boyumun uzaması durur mu diye ben araştırdım karıştırdım yok bir şey bulamadım sizlere bir sorayım dedim. bacak kasları çok değil orta derecede az da değil işte bir bilgisi olan yazabilir mi? asıl sorum 13 yaşında ki kız kardeşim bacak kası yaptığı için boyunun uzaması dururmudur? bekliyorum...

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• Bacak kası yapılması her zaman boy uzamasını etkilemez, yani Bel bölgesine yüklenmiyorsa ve ayaktayken yüklenmiyorsa ağırlıklarla sorun yok demektir. (Örn: Squat hareketi)

0|0
    0|0
    • bel bölgesine yüklenmediğini söyledi sadece mekik çekiyormuş eğer öyleyse iyi güzel teşekkürler

• O zaman sıkıntı çıkmaz rahat olabilirsiniz :) rica ederim sağlıklı sporlar :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayır canım alakası yok. Adet olana kadar hızlı uzar adetten sonra pek boy atmaz. Şahsen ben 4 cm felan uzadım

0|0
    1|0
    • ama kendisi adet oldu ve hala uzamadı :D

• Adetten sonra çok uzamayı beklemesin. Demek ki boyu kısa ona yapacak bişey yok

• aile olarak kısayız zaten babamın boyu 1.68 falan 1.60 olmak istiyor kendileri :D

Yükleniyor...