Kadını döven erkek erkek midir?

bi kadına el kaldırırmısınız veya da önu dövüpte sokağa atan bi erkeğe erkek dermisiniz ?

erkek ler neden eşlerini dövüyor lar neden bunu yapıyor lar ki güçlerini bi kadının üstündemi deniyor lar

0|0
32|68

En İyi Erkek Görüşü

• Kadına kalkan eller kırılsın

şiddeti gösteren erkek zaten delikanlı değildir.

ALLAH hayırlı eş nasip etsin kızlarımıza.

5|1
    0|0
    • Erkekler, mallarından (kadınlar için mehir ve nafaka olarak) harcamaları sebebiyle ve Allah’ın, onların bir kısmını, diğerlerine üstün kılmasından dolayı, kadınların üzerinde daha çok kâimdirler (koruyup gözetici, idare edicidirler). Bu bakımdan salih amel (nefs tezkiyesi) yapan kadınlar itaatkârdırlar, Allah’ın (onların haklarını ve iffetlerini) korumasıyla, onlar da gaybde (kocalarının yokluğunda hem kendilerini, hem kocalarının mal ve şerefini) koruyucudurlar. İtaatsizliklerinden (baş kaldırmalarından) korktuğunuz (kadınlara) ise (önce) nasihat ediniz. Ve (sonra da) yataklarında yalnız bırakınız. Ve (hâlâ itaat etmezlerse) onlara vurunuz. Bundan sonra eğer size itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Muhakkak ki Allah Âli’dir (yücedir), Kebîr'dir (büyüktür).

• 3ay

yalka herif etmesin

Erkekler Ne Diyor 67

• Kadını Döven Aslında Erkek Değildir.=ŞEYTANDIR: Kimse dinine göre yaşamıyor Ama imam nikahı kıyıyor dimi .! İŞte bur da problem var . Evlilik Allah Katında Farz ve Peygamber Efendimizinde söylediği gibi evlenip çoğalın kıyamet gününde en çok ümmetimle övünücem diye Bide eşlerine en iyi davranınız en ahlaklınızdır demiş efendimiz . Şimdi Soruyorum Hangi Allah' ın sevdiği kullu Allah katında evlenmiş bunun sorumluluğunu almış hangi mümin yapar bunu Yapmaz . Şeytanın en büyük uğraş verdiği konuda evliliktir.

1|0
    0|0
    • çok güzl anlattın seni tebrik ediyorum

• lan kafir quran dov diyor

• 3ay

nisa 34 oku

• birinci paragrafın cevabı açık, kadınına vuran erkek çoğu zaman erkek değildir. ama mesela kendisini aldatan kıza dayanamayıp tokatı patlatabilir, buna da erkeklik değil diyemeyiz. bunun dışındaki durumlarda kadına el kaldıranlar erkek sayılmaz.

erkeklerin eşlerini dövmeleri senin dediğin gibi de oluyor durduk yere oluyor çoğu zaman. kabul edilebilir gibi değil. genelde cahil erkekler yapıyor, kadının ilgiye ihtiyacı oldugu bir dönemde ilgilenip kadınla evlenen erkekler yapıyor bunu en sık olarak, tabii bir de görücü usulu evlilik sonuçları böyle olabiliyor.

içki içen erkek dövebilir..

kadınımızın durumu malesef kötü. erkeğin kadına el kaldırmaması gerekir. sevgiyi saygıyı herşeyi yerin dibine gömer bu.

0|0
    0|0
  • Ben evlilik konusunda Peygamberimiz'İ örnek alıyorum. ""Mü'minlerin îmân bakımından en mükemmeli, huyu en iyi olanıdır. Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır." (Tirmizî, Radâ` 11; Ebû Dâvûd, Sünnet, 15; İbni Mâce, Nikâh 50)" hadisi ne güzel. ve başka bir yerde şiddetle geçimsizlik varsa ve kadından kaynaklanıyorsa ilk önce güzel nasihat edin, sonra yatakta beraber yatmayın, o da olmazsa "yavaşca dövün". bu son dövün kelimesini bazı tefsirciler diğer manası olan bir hafta yada belli süre evden uzakla diye almışlar. yani belli süre ayrı yaşamak. bazıları da acıtmayacak şekilde, okşayıcı bir şekilde elle ikaz etmek diye almışlar. ve yuzune vurmıycan, acıtmayacak, kanatmıycan gibi şartlar konmuş. ama bu en son çare. son çareye gelmeden önce kadınlara iyi davranmakla alakalı bir sürü hadis var. ve dövme anca kötü alışkanlıkları olanlar için geçerlidir. Ben evli değilim ama bir kere kız kardeşime kızdım ve onda da odadaki yatağa ittim ve dışarı çıktım. kısaca kadını bildiğimiz manada dövmek yasaktır... dövenler zaten ya cahildir yada kendini kontrol edemeyen dengesizdir.

0|0
    0|0
  • toplumuzdaki kadınların büyük bir coğunluğu dayak seviyor bu inkar edilemez bir gercek dayak yediği zaman kocasının/nişanlısının/sevgilisinin onu sevdiğine inanıyor. emin ol bu tür kadınlardan senin eşini döven erkeklerden nefret ettiğin kadar nefret ediyorum. saygının olmadığı bir yerde herşey bitmiştir.

0|0
    0|0
  • Allah aşkına erkek desem sövceksin. sence erkek mi değilmi çelişkisini yaşayıp topluma soruyorsun ya helal olsun. Dinimizde dayak var ama öyle paldür küldür ağız burun değil. Hanımına bir kere söylersin yapmaz, ikinciyi söylersin yapmaz, üçüncüdede doğru yola girmezse bacağına kızgınlığını hissettirecek şekilde dürtersin. Ama ağzını kırayım, sopayla döveyim, farklı fantezilerle öldüreyim. bu durum farklı boyut. Tekrr soruyorum kadınını döven varlığa erkek deyip demeyeceğinin neresinde çelişki yaşadın. Yoksa bir puan kazanmak mı istedin.

0|0
    0|0
    • oyle bi amacım sadece merak ettim günümüzde görüyoruz kadın şiddetten dolayı ayrılmak istiyor adam çekip vuruyor bu varlığa insan dermisin ? dinimize göre kadına el kaldırmak günaydır

• Gerek fiziksel olsun gerek zihinsel hiçbir bireyin bir başkasına şiddet gösterme hakkı yoktur diye düşünüyorum ama günümüzde cahil toplumlarda bu olay oldukça yaygın, yanlış almayın cahilden kastım bir üniversiteyi bitirmemiş yada fakir olan kimse değil cahilden kastım birey bilincine ulaşmamış, ahlaki anlamda yetersiz ve sorunlarla karşı ne yapacağını bilemeyip sinirlerini gevşetmek için eşini döven aşağılık insanlar. Bence bu olayda iki taraf da eşit miktarda olmasa da suçlu, kadına karşı şiddetin kaldırılması için okullarda ahlak ve hukuki haklarla ilgili derslerin verilmesi ailelerin bu konularda zorunlu eğitime dahil edilmesi şart.

0|0
    0|0
  • Erkekliği bırak,insan değildir.Ama ülkemiz kadınları bu konuda yeterli tepkiyi oluşturamıyorlar,yeterli şekilde örgütlenemiyorlar.Kadına şiddete tepkide erkeklerin sesi neredeyse daha çok çıkıyor.Ha bir de şu bir gerçek ki artık yetişme tarzından mı genlerden mi bilemeyeceğim ama ülkemizde çoğu kadın maço erkeklerden hoşlanıyor.Maço diye tabir edilen aslında hayvandan farksız olan bu erkek türü de kadını elde edip evlendikten sonra,dışarıdaki bütün ezikliklerini evde eşini döverek tatmin etmeye çalışıyor.Büyük konuşmayayayım ama bana çok ters kadın dövmek.Genelde kadına şiddet uygulayan erkekler ezik ve korkak erkeklerdir...

0|0
    0|0
    • maço erkek isteyen lerde biraz aptalmış madem maça istiyorsun dövsede birşey diyemessim artık

• Tabiki değildir. Fakkatttt Aldatan kadın tabi gözle görmeden böyle bir şey söz konusu değil ama aldatan kadına caiz imiş. Başka hiç bir durumda kadına el kalkmaz ki ben kick boksörüm ring dışında bir erkekle bile çok çok zorda kalmadıkça kavga etmem içinde merhameti insanlığı olanda yapmaz. Olmayanla zaten işiniz ne hocam

0|0
    0|0
  • kim atmış dışarı?kimi atmış?

0|0
    0|0
  • uyuz oluyorum öyle tiplere, kesinlikle erkeklikle falan alakası yok. kendi aptallığını gösterir kendinden güçsüze şiddet uygulamak. ama bizim kadınlarımız çok pirim veriyo böyle tiplere. yok biz sert erkek isteriz, yok biz maço erkek isteriz. tabiki maçoluk demek kadına el kaldırmak demek değil ama işte teoride öyle, pratiğe gelince o maçoluğun yan etkileri de bunlar oluyo maalesef.

0|0
    0|0
  • erkeği geçtim adam değildir ne kadar kötülük yapmış olursa olsun bağır çağır kır dök ama asla hatuna el kaldırma haklıyken haksız duruma geçersin ve kendini aşağılamış olursun kadınlarımız bize verilmiş hediyelerdir bir hayat kadının bile saygı görmeye hakkı vardır.

0|0
    0|0
    • doğru bi hata yaptığın da uyar onu dövmek le olacak iş değil dir ki bir kadın bozuksa zaten bozuktur döverek yola getiremezsin

• Erkek doğulur, adam olunur, insan olunur. Olunabilirse ne ala.

1|0
    0|0
  • Soru yanlış! Kadın döven erkek insanmıdır diye sorman lazım.

Ayrıca evet bazı kadınlar varki dayağı hakeder ve bazı erkeklerde varki onlarda dayağı hak eder.

Bazan hakeden kadınları kadınlar döver bazende erkekler döver önemli olan kadının dayağı hakedip etmediğidir.

Ve gene erkekler içinde aynı durumlar geçerlidir.

Hak edene dayak atmak yerine göre tokat yerine göre kafa göz dalmak yerinde olacaktır.

Buradada önemli olan orantısız güç kullanmamaktır.

0|0
    0|0
  • Allah hanımımı dövdürtmesin. evli değilim ama Veda Hutbesinde değilinilen üç beş konudan biri de budur lütfen duyarlı olalım.

0|0
    0|0
  • sorunun cevabını veremeceğim fakat söyle anlatayım bir insan adam gibi adamsa eşini sever sayar dövmek küfür saymak cahillik benim sevdiğim zaman zaman beni sinirlendirirdi kızardım hatta ağızını bile bozardı ben yinede duymazdan gelirdim sabır sabır sabır derim fakat birgün onun canını dövmek değil...ona cezam yokluğumdur dövmek tavsiye etmiyorum...BEN ASLA KARIMA ELİMİ KALDIRMAM DEDİĞİM GİBİ ALIR ÇEKETİĞİMİ ÇIKAR GİDERİM DÖVMEK DELİKANLIĞI BOZAR...

0|0
    0|0
  • kısmen erkektir

kızını dövmeyen dizini döver

kadının karnından bebeyi sırtından sopayı eksik etme

şu annelerimize yapılan şiddeete karşıyımda alttan yetişen şu jenerasyon dayağı köküne kadar hakediyor con conlara şiddet mübahtır !

0|1
    0|0
  • bana gore kadina siddet uygulayan erkek degil dusunme engelli bir insandir,kadina el kalkarmi bi dusunun kadinlar sayesinde ayakta duran bi millet degilmiyiz biz bence kadina siddet uygulayanlara oyle bi dayak atmaliki anlasinlar dayak yemek nasil bisey

0|0
    0|0
  • kadına şiddete elbette karşıyız koca sinirlenince eşinin kaba etine vurabilir ağzını yüzünü dağıtan bi kocaya bırakın erkek insan bile denilmemeli bence

0|0
    0|0
  • Tabi ki de hayır.. O erkek korkaktır..

0|0
    0|0
  • Bu soruya cevap vermiycektim ama..

Kadına el kaldıran insan mıdır! Önce bunu tartışmak gerekir..

1|0
    0|0
  • hak edene hak ettigini vereceksin

sevgiyi hak ettiyse sevgi

kadında kadınlıgını bilsin adabınca dursun efendi olana sözümüz yok

0|1
    0|0
  • erkek midir demiyeceksin varlıkmıdır acaba sewdigim diyorsun sonra şiddett bende anlamıyorum insan mı bunlarr

0|0
    0|0
  • Erkeklik cinsiylet alakalı değil dir yaptıklarıyla belli olur erkek.Kadına vurulur mu ya ? Töbe yarabbim töbe.Allah korusun

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Bir erkeğe Kadın'ın ince ruhlu olduğu aşılanmamış ise erkek kadına sadece doğurgan bir varlık olarak bakıyor diye tahmin ediyorum. Kadına el kaldıran erkekleri de söverek bir kere daha anıyoruz.

0|0
    0|0
  • insan değildir ne olursa olsun kadına vurmak erkeği küçültür eğer ortada yanlış bir durum varsa bile ona birdaha dokunmamak en büyük dayaktır .

0|0
    0|0
  • eğer bir kadınım olsaydı döverdim çünkü döven erkekleri seviyorlar

0|0
    4|0
  • şiddettin her türlüsüne karşıyım kadının da erkeği dövmesine de. link feminzm stop!

0|0
    0|0
  • türk erkeklerin genek görüş evde sert olacaksın hatta kadına kodummu oturtacaksın...sonra aynı yataga girip kadından şehvet bekleyeceksin...bekle gülüm yaz gelecek...

0|0
    0|0
  • hepsini toplıcan dayak böyle atılır diye çaat çaaat çaaat

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 32

• kadın sosyal olarak güçlüyse erkeklerin çoğu kıskanıyor. gizlice diş biliyorlar eşlerine. bu yüzdendir ki güçlü olduğunu hayvanca gösteriyorlar.

0|0
    0|0
  • kadın döven erkek sadece biyolojik ve dış görünüm itibariyle erkektir. dışarda herkes tarafından dışlanan, istenmeyen, ezik karaktersizin tekidir. ama evinin kapısından girdiği an kendini cihan padişahı sanıp, onunla evlenerek hayatının hatasını yapmış kadına gösterir gücünü. bu haysiyet yoksunu sözde erkek müsvetteleri için uzatmaya değmez.

0|0
    0|0
  • erkek güyam gücünü kanıtlamak için ben güçlüyüm diye kendlerine o hazzı verebilmek için kadına el kaldırıyo bence ve ben bir kadına el kaldırmaı bırak ona o düşünceyle yaklaşan erkeğin erkekliğine ne diyim. kadınlar tabikide güc olarak erkeklerden güçsüz bi erkeğin güçsüz olanı koruması gerekirken güçsüz olana el kaldırması kınancak bi durum

Kadın; erkeğin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı!

Öyle olsaydı ezilirdi!

Üstün olsun diye başından da yaratılmadı!

Ama göğsünden yaratıldı, eşi olsun diye!

Kolun biraz altında, korunsun diye!

Kalp hizasında sevilsin diye!

diye bi hadis var hatta yani kısacası erkek erkek olsun kadına şiddet uygulamasın

0|0
    0|0
  • gücü kendi dengine yetmeyeceği için yapar ona erkek değil insan bile denmez

0|2
    0|0
    • çok doğru

• bir çeşit güç göstergesi yani hani bak ben erkeğim bende güçlüyüm kork benden der gibi tüküreyim senin erkekliğine ben

• şiddete başvuran erkek acizdir. konuşma engellisidir.

0|0
    0|0
  • erkek ne ki adam değiller.

ve bayanlarında bu durumda ağırlıklarını basmaları gerek hemen bana yardım edin diye devlete sığınmamalıdır.ülkemizde çok sayıda dövüş sanatları&kendini koruma alanları vardır.mutlaka ve mutlaka herhangi bir kendini koruma alanına gitmelilerdir bkz;taekwondo,boks ve ya kesinlikle muay thai.

0|0
    0|0
  • ya bişi dicem de kadına el kalkmaz da bi de şöle durumlar var yani:D

link

0|1
    0|0
  • çünkü aciz insanlar başkalarınıu döverler,çünkü güçleri ondan zayıf insanlara yetiyo sadece

0|0
    0|0
  • Erkeklik degil, insanliktan nasibini almamistir bana gore ..

0|0
    0|0
  • Fiziksel şiddete de,

Psikolojik şiddete de karşıyım.

Kim hangisinde güçlüyse onu yapıyor.

Kadın psikolojik terör, erkek kaba kuvvet.

O yüzden her türlüsüne karşıyım insan olduğumuzu unutmamak kaydıyla.

0|0
    0|0
  • kadına el kaldıran adam or... neyse sakin olcam !

0|0
    0|0
  • adam değildir

0|0
    0|0
  • bu soruyu sormaktaki amacını anlamış değilim bunu yapan erkeğin insanlığından şüpe edilir ...ayrıca erkeğin pisliğinden şerefszliğinden oluyo... istemiyorsan artık sevmiyosan beğenmiyosan boşan ayrıl bitti

0|0
    0|0
  • Kendini erkek sanan müsfeddelerdir

0|0
    0|0
  • erkekdir ama adam değildir.!

0|0
    0|0
  • erkek mi? onlar insan bile değiller.s

0|0
    0|0
  • Acizdir,gücü kadına yeter ancak ...

0|0
    0|0
  • kadını dövünce pipisini mi kesiyolar ?

0|0
    0|0
  • bence erkek değil hayvandır...

0|0
    0|0
  • İnsan değildir!

0|0
    0|0
  • insan değildir öncelikle.

0|0
    0|0
  • OÇ dur ha!

0|0
    0|0
  • İnsan degildir ki erkek olsun

0|0
    0|0
  • Demem.

Kendinden güçsüz bir varlığa zarar vermek insanlığa sığmaz bi kere.

0|0
    0|0
  • Ezikizium kabilesine ait zavallı yaratıklar topluluğu onlar.

0|0
    0|0
  • genelde erkekler dövüyor tabi

0|0
    0|0
  • erkeklik kavramını yüceltmiyorum sizin gibi.

0|0
    0|0
  • Kadını döven erkekde adamda değildir..

0|0
    0|0
  • gayet basit bunun nedeni. çünkü başka türlü kadınların üstesinden gelemezler. ve hakarete hatta fiziksel kuvvete başvururlar bu yüzden. böylelikle kadını korkutur ve susturduğunu zanneder.

0|0
    0|0
  • 20 yasndaym bu yasıma kadar sadece bi defa babamdan bi tokat yediğimi hatırlıyorm onun haricinde cok anlayıslı bi ailem vardı ama bu yastan sonra ilk defa bi erkekten yani sewgilimden bi tokat yedm ve ayrıldım oda cok pişman olsada afedemiyorum neyms cok sinirliymş üstüne gitmişim

0|0
    0|0
    • bn 17 yaşındayım 6 tane abim var ne babam dan nede abilerim den tek bi tokat yemedim dediğin gibi şimdi gidip elin oğlundan dayakmı yicm

• Kızlar Devam
    2
Yükleniyor...