Eşcinsel evliliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eşcinsel evlilik eşcinsel iki bireyin aile formatındaki birliktelikleri için resmi ve sosyal çevrelerce tanımlanmış bir evlilik türüdür.Günümüzde şşcinsel evlilik 10 ülkede uygulanmaktadır.Peki siz eşcinsel evliliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

NOT: Homofobik ve bu konu hakkında yeterli bilgi ve tecrübesi olmayan insancıklar LÜTFEN yorum yazmasın (!)

0|0
17|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bunu hastalık olarak algılayanlar tedavisi veya ilacı falan varsa önersin. Ha ilacı falan yoksa hastalık diye nitelendirip hasta durumuna düşmesinler. Eşcinsel evliliği gelişmiş ülkelerin kaldırabileceğini düşünüyorum. Türkiye gibi ülkeler bu tür olayları hep yadırgamış ve eşcinselleri ötekileştirmişlerdir. Evlilik onaylanmasın, bence halkımız buna hazır değil. Travestileri öldüren insanlar evli eşcinsellere kimbilir neler yaparlar. Bence eşcinsellik gayet doğal bir olgudur. Bunu anormal gören insanların psikolojik destek alması gerekmektedir.

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• evli eşcinsel arkadaşım var. hetero arkadaşlarımdan daha acayip değil evliliği. aynı telaşlar, aynı kaygılar...

yani, olağanüstü hiçbir şey düşünmüyorum.

3|3
    2|1
    • peki mutlularmı. merak ediyorum..

• mutlular evet, yaklaşık 6 yıldır evliler ve gül gibi geçinip gidiyorlar. tabii eşcinsel evliliği tanıyan bir ülkede yaşıyor olmanın da avantajı var, kimse onlara uzaylı muamelesi yapmıyor.

• bazen biyolojik , bazen sosyolojik olgular sonucu kişi karşı cinse karşı duygusal, hormonal bir istek duymayabilir. tabi bir sürü acılımı var bu kkonunun ama ben insanların hemcinsleriyle yakınlasmalarını ve diger normal insanlar gibi bir birliktelik hemde legal yollarla bunu yaşamalarını insancıl buluyorum ve kesinlikle bunun tabularla ilişkilendirilmesini kınıyorum..kimin ne yasadıgını, neden ve nasıl hemcinsine yakınlık duydugunu hiçe sayarak insanları yargılayanları , kendi iç dünyaalrındaki pislikleri arındırmaya davet ediyorm..

5|2
    0|0
    • Ağzına sağlık..Binlerce kez tebrik ediyorum seni :) Sen ve senin gibiler iyi ki varlar :) Tekrar teşekkür ederim o güzel yorumun için :)

• bu dünyada yok edilmesi gereken tecavüz, taciz, diger sapkın haller, uyuşturucu, terör, şiddet, cinayet gibi sayısız insanlıgı tehdit unsuru varken, insanların cinsel tercihlerini suc unsuru görmesi cidden inanılmaz..

• Mükemmel bir yorum tebrik ederim...

• Öncelikle insanların eşcinselliğin bir seçim olmadığını bilmesi gerek.Kimse ben eşcinsel olucam diye eşcinsel olmaz.Bir çok kişi toplumda yargılanma korkusundan bunu içinde yaşamak yani mutsuz olmak zorunda kalıyor.Ailesine anlatanların çoğuda ya bir erkekle evlendirilmek zorunda bırakılıyor yada dışlanıyor.Yargılamak kimsenin haddine değildir.

NOT:Bu arada artık 11 ülke oldu İngiltere'de bu hafta onayladı.

4|2
    0|0
  • Eşcinsellik insanda doğal olarak var olan bir yönelim değildir.sosyal öğrenme ile ve yanlış eğitimle gelişmiş bir durumdur. biyolojik doğaya uymayan bir sapmadır. heteroseksüelliğin geni vardır ama

eşcinselliğin geni yoktur. Böyle bir durumu onaylamam söz konu değil Karşıyım ve Saçma buluyorum...

2|3
    8|3
    • Kesinlikle katılıyorum +1

• İnanılmaz saçmalamışsın.

• dogal bir yonelim degil demissin de biraz daha arastirmaslisin bence.. daha tip dunyasi bile bu kadar kesin bir dille konusmazken sen ne tezler yazdin da bu insanlari boyle yargiliyorsun? escinsellik dogada da vardir arastirirsan ornek cok..

• Saygı duyarım. Beni ilgilendirmez. Herkesin kendi tercihi.

3|2
    0|0
  • insana insan gözüyle baktığım için haklar herkes için geçerlidir bu şekil ayrımları sevmiyorum olan bir şey mantık nedir göz görmeyince gönül katlanıyor mu anlayamıyorum yaratık gibi davranmak garip garip bakmak bana saçma geliyor

1|2
    0|0
  • Eşcinselliğin küçüklükten itibaren oluşan psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyorum.Tabuyla falan alakası yok.Normal bir durum değil.Yapanların kendi tercihidir.

0|0
    6|2
  • evliliği toplumun bir tür dayatması olduğunu düşünürsek ve eşcinsellerin de toplum tarafından ötekilştirildiğini düşünürsek nasıl oluyor da yine yine yeniden ötekileştirildiği toplumun dayatmalarına kendi istekleriyle maruz kalıyorlar.neyse demek herkes gibi olmak , çıkabileceğimiz en üst seviye.

1|1
    0|0
  • Hetero evlilikler hakkında ne düşünüyorsam onu.

3|2
    1|0
  • Bence serbest olmalı, herkesin mutlu olmak hakkı. Arkadaşım bu yasak yüzünden sevdiği kızın elini bile tutamıyor. KESİNLİKLE SERBEST OLMALI!

1|1
    0|0
  • Mutlu olan evlenmek isteyen herkes evlenebilir.

Güzel bence.

1|3
    1|0
  • Bence serbest olmamalı. Bir çok konuda bu bize engel oluyor bir hastaneye gittiğimizde bile sevdiğim kadının yanında olamıyorum ve bunun gibi bir çok alanda problem oluyor.

2|0
    0|0
  • allah büyük

0|0
    0|0
  • bilmiyorum ama bence itici duruyoo

1|1
    6|2
  • Turkiye hazir degil maalesef.

1|0
    0|1
  • Karşı değilim beni ilgilendirmez.

0|0
    1|1
  • Özgürlük kısıtlanıyor, isteyen istediğiyle evlenebilir. Ama ben sevmem öyle şeyleri ya :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evlilik evliliktir..Yalnız eşcinsel evililiklerde gelinliği kim giyer damatlığı kim giyer? Yatakta aktif olan kimdir pasif olan kimdir? Evde yemeği kim pişirir kim masayı hazırlar ?İşten eve gelen kimdir? Evi kim süpürür toplar ?Evde feminizm kuralları geçer mi? Maçoluk hakimmidir evde? Bunlar hep ilginç sorulardır yanıtlanması gereken sorulardır..

Kadın erkek eşitliği diyorsak eşcinsellerde eşittir o halde ortak yapmalıdırlar..

2|2
    0|0
    • İlla bir tarafın gelinlik bir tarafın damatlık mı giymesi gereiyor? 2 tarafta damatlık giyemezmi? Eşcinsellerin hepsi sekste sadece pasif ya da sadece aktif değildir. Hem aktif hem pasif olmaktan hoşlananlar vardır. Cinsel birleşmeden hoşlanmayan, sadece öpüşme, sevişme, sürtünmeden hoşlanan eşcinsellerde vardır. Evde illa öyle bir rol dağılımı olmasıda gerekmiyor. Yeri geldiğinde bir taraf yeri geldiğinde diğer taraf yıkar. Bu düşüncelerinizin hepsi toplumun kadın şunu erkek bunu yapar

• diye dayatmasından geliyor.

• Evladım ben o soruları sordum..Altınada bişey yazdım bak bi..Cevabı okuduğunu biliyorumda okuduğunu anlayıp anlamadığını bilmiyorum..Neden çam ağacına kıçını sürten kediyi andırıyorsun karşımda..?

Eşcinselerede diyorum ki ne halt yiyosanız yiyin..

• herkes nasıl mutluysa öyle yaşamayı hakeder.hakkıdır.

3|2
    1|1
  • Ben hiçbir insanı suçlamam ülkemizdede bunu yasallaştıracak potansiyel vardır aslında zaten ingiltere 2 hafta önce yasallaştırdı eşcinsel evliliği

2|2
    0|0
  • evlilik yapmak isteyen insanlar karar vermiş bize tebrik etmek düşer.

2|2
    0|1
  • kesinlikle serbest olmalı bence.

1|1
    0|0
  • eşcinsel birliktelik tamam da neden evlilik ? evlenmenin ne anlamı var bu tip insanlar için

0|1
    3|3
  • yaa keşke ülkemde serbest olsaydı. emin ol kendi cinsimle evlenirdim. düşünsee kendimi kaslı erkeğimin kollarına bırakıyorum. off yaa. düşüncesi bile çok güzel

0|0
    0|0
  • link :))

0|0
    0|0
  • ya 2 erkek birbirine nası asık oluo ben onu anlamıyorum

1|1
    4|2
  • Olumsuz düşünüyorum, sapkınlık olarak görüyorum. Çünkü kadın ve erkek birbirleri için yaradılmışlardır. Bu bir hak olmamalı. Bu bir sapkınlıktır.

3|1
    5|3
Yükleniyor...