Cennet'te kadınların sayısının az olması?

Peygamberimiz buyuruyorlar ki:

"Cennete muttali oldum (baktım). Gördüm ki, cennet ahalisinin en azını kadınlar teşkil ediyorlar. Bu du­rum karşısında sordum:

- Kadınlar nerede?

Cennet hazini bana şu cevabı verdi:

- Onları, iki kırmızı, yani altın ve boyalı elbiseler cennetten meşgul etti."

Ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu hadis hakkın da...

Bugün nette gezinirken denk geldim.

0|0
1310

En İyi Kız Görüşü

• Bir de şu hadis var : " Cennet anaların ayakları altındadır. " diye...eee yani ? Her üç kadından biri doğum yaptığına göre cennette kadın sayısının fazla olması lazım. Neyin kafasındalar acaba bunlar anlayamadım bir türlü..Zaten hadislere itimadım yok denecek kadar az.

1|4
    0|0
    • bazı hadısler cok yanlıs carpık nette aslı yok işte buda ondan olabilir arastırmak lazım

• anne haklarının ne derece önemli oldugu nun en kati ve net tabiridir sen bundan mecazi olarak bir cennetin bir insanın ayaklarının altında olacagınımı cıkardın yani

• sahih hadisler dışındakileri sanırım kast ettikleriniz?

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• vaavvv dedim ilk okuyunca kesinliklede öyle bence çok acı bir durum,bilmiyodum bunu gerçekten teşekkür ederim

0|0
    0|0
  • Hemen butun boyalı elbise ve altınlarımı atıp kapanıyorum.

0|1
    0|0
  • Önüne gelen herkesle yatıp kalkan erkeklerin hepsi cennete gidecek de boyalı kadınlar mı cehennemin odunu olacak? İnternette gördüğünüz her saçmalığa inanmayın. Klavyesi olan yazıyor.

0|0
    0|0
    • Kadının da erkeğinde zinadan dolayı cidden inançlı bir şekilde tevbe etmesi onu cennete girmesi için yeterlidir.. Aslında bu sorunun cevabı ne kadar inancımız var ? cevabı olabilir.

• hadislerin sayısı çok çok fazlaymış çünkü herkes kafadan bişeyler uydurmuş yaşar nuri söylemişti tw de gördüm. ayrıca peygamber sözlerinin yazılmasını yasaklamış (galiba!) sırf o sözleri ilerde birileri çarpıtır yada değiştirir diye. ama ona bakılırsa erkekleride uçkuruna düşkünleri meşgul etmesi lazım ee madem o kadar süslü boyalı kadınlar var erkeklerde onlara bakıp zina etmiyorlar mı

0|0
    0|0
  • Bu hadis çok geniş kavramda. Evet gıybet,dedi-kodu ve s. gibi şeyler kadınlara daha çok ait. Ama bu hadis de var"Cennet anaların ayakları altındadır"

0|1
    0|0
  • nette neler yazıyor ohooo

0|0
    1|0
  • Ne dusunecegimi bilemedim..neden biliormusun..hani insanlar olduklerinde direk cennete veya ceheneme gitmiorlarki..kiyamet kopana kadar gidilmio diye biliyorum..o kisiler nasi girebildi..

0|0
    0|0
  • tamamen erkek uydurmasi kuran erkek egemenliigini kutsadigi icin böyle yeralmasi normal

0|1
    1|3
  • Günümüzde de erkeklerin böyle olmasında büyük pay bayanlarda dikkatinizi çekerim bütün suç onlarda demiyorum. Oralarını buralarını açarlar sonra bi erkek denk gelir erkeklere laf atarlar. Biz özgürüz istediğimizi yaparız derler erkeklerin haklarını yediklerini onların özgürlüklerini çaldıklarının farkında değillerdir. Çok ciddiyim erkekler seks kölesi haline gelmiş durumdalar. Bu sözlerimi yalnızca bunları yapanlar üzerine alınır şimdide de söyliyim. Bütün kadınlar da böyle değildir.

0|0
    0|0
  • Sahih hadistir , ve doğrudur , bazıları anlamını kavramada güçlük çekiyor.

0|0
    0|0
  • bı sözün anlamını , okudukça ve gördükçe anlıyorum .. kadınların imtihanı tesettür , gıybet , vs. ile cidden zor..

0|1
    0|0
  • saçma geldi buuuuunca aklı sadece cinselliğe çalışan erkek sonradan mı çoğaldı acaba o zaman...

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bayanların cennete girmesi erkeklerden çok daha kolay aslına bakılırsa fakat şimdiki zaman bayanları bu fırsatı bilmiyo bence tam tersine ceviriyo bu çok uzun bir konu kısa bir yoruma sıgmaz asla

0|1
    0|0
    • Bayanların neyin fırsatını değerlendiremiyor mesela sence? Ne fırsatları var ki?

• Anne hakkı veya annelik sonuçta böyle bir hadis varsa önemi bellidir ve sonucu bellidir.Hadis gayet açık.

• hanım efendi olguyu düşünürken farklı acıdan düşünüyorsunuz hadiste sırat köprüsünün kıldan ince kılıçtan keskindir diyo siz şimdi bu hadisi degerlendirirken kıldan ince kılıçtan keskin köprüden mi gececegiz diye düşünüyorsunuz bu sırat köprüsünün ne kadar zor o sırattan rahatca gecmek için salam bir imanın olması gerektigini vurgu etmektir bilmem anlatabildimmi

• o zaman bu söze göre ınsanlıgın ılk safhalarındakı tum bayanlar cehennemde mı o zamanlar türban yada kıyafet yoktu

0|0
    0|0
    • o zaman İslam daha yeryüzüne indirilmemişti..

• peki islam yada dinler ındırılmeden once neye göre cennet yada cehenneme gıdıyordu ınsanlar

• kadınların erkekleri baştan çıkarma yeteneğine sahip olması onların en büyük eksisi olabilir.ben de eğer evli bir kadın kocasını aldatırsa kesinlikle cennete giremeyeceğini duymuştum.

0|0
    0|0
  • Allah hepimizi korusun günahlarımızı bağışlasın amin :(

0|0
    0|0
  • Bunu bilmiyorum ama Cehennemin 4/7si kadından oluşucağını tembihliyen hadis var.

0|0
    0|0
  • Giyim tarzının önemini vurgulamıs Peygamber efendimiz,umarım bu hadisten anlam çıkarırlar

0|0
    0|0
  • cennet diye bir yer olmadığı için bu soru çok saçma.

0|0
    0|1
    • kişilerin inandığı dini değerlere böyle cevaplar verip fitne niye çıkartmaya çalışıyorsunuz ?

• bizde ''cennet'' diye bir yer var diyoruz peki bu durumda savınızı nasıl kanıtlayabilirsiniz?

• her hadis gerçek değildir, sahte hadisler yüzünden bazı insanlar dinden soğuyor

0|0
    0|0
  • çarpık hadis cok sağlam kaynaklardan bakılmalı bazı hadislerin aslı yok

0|0
    0|0
  • bilmem ilk defa duydum böyle şeylerde yorum yapmaktan çekinirim :((

0|0
    0|0
Yükleniyor...