Fitness, plates ile yüzme ile ilgil sorularınızı alabilirim?

Arkadaşlar dün gece 3 civarında 1 saatliğine spor ile ilgili kafasına bir şeyler takılan arkadaşların sorularını yanıtladım kendimde ilk okuldan beri yüzme, güreş, fitness plates yaptım son 2 yıldır besslenme ile ilgili seminerlere katıldım kitaplar okudum yani elimden geldiğince kafanıza takılanları cevaplamaya çalışıcam sorularınızı burdan alayım

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Selam 😄 ben fitnessa ve pilatese baslamak istiyorum. Kimisi önce pilatese basla esnersin sonra fitness yap diyo. Kimisi de kimse fitness yapmadan pilatesli goruntusune kavusamaz diyo. Ben once hangisinden başlamaliyim acaba? Bide bu konularda cok az bilgim var. Fitness ve pilatesle ilgili biraz bilgi verirsen çok sevinirim :)

0|0
    0|0
    • öncelikle sanada selam, fitness daha çok ağırlık üzerine bir spordur, pilates ise esnemeye dayalı bir spordur fitness ile daha hoş fit bir görüntüye ulaşman çok daha kolay olur. Önce Fitness yapıp sonra pilatese geçmen daha mantıklı olur önce vücudu güzel bir biçimde oluşturur sonrada korursun

• Çok teşekkür ederim

• önemli değil

En İyi Erkek Görüşü

• Uzun mesafe yüzerken nefesin kesilmemesi için bir yol biliyormusun

0|0
    0|0
    • diyaframını geliştirmem lazım nefes tutma egzersizlerini denemeni öneririm

Kızlar Ne Diyor 1

• ben neden 300 metre sorunsuz yüzebiliyorum ama dalmayi beceremiyorum? kafami ve kollarimi asagi dogru veriyorum ama dengeleyemiyom

0|0
    0|0
    • dalış için gereken dersleri aldın mı? almadıysan şöyle özetleyeyim www.goztepeyuzme.com/images/dalmayabaslama.jpg şu fotoğraftaki gibi yapacaksın en basitinden tabi kalça biraz daha dışarıda olacak dizlerini doğru ayarlaman gerek

• nefesini falanda ayarlaman gerek bide panik oluyorsundur belki çırpınıyorsundur dalış yaptığında

• ben daliyom asaga kadar ama dengeleyemiyorum hemen gene yukari cikiyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• soruyorum :D judo vs güreş kim kazanır :D

0|0
    0|0
  • Evde fitness calisiyom kaslarim asiri derece yamuk yani aag ve sol wsit degil birakayim mi evde calismayi devam ediyim mi? Spot sonunu gitcek imkanim yok?

0|0
    0|0
    • şimdi dostum kimsenin kasları %100 simetrik değildir mesela benim karın kaslarım görüp görebileceğin en yamuk karın kasları bunları çok dert etme ama kol kaslarında bir eşitsizlik varsa zamanla eşitsizlik gider evde çalışmaya devam edersen eşitlenmesi uzun sürer spor salonunda eşitlemen daha kolay olur

• Asiri sekilde sol kolum sag koluma gore zayif sinav ceksem gucumun %80 i sag taraftan aliyom ister istemez boylede esitsizlik oluyo

• dambell ile izole harekletle dengelemek çalışsan scot curl^ü tek kolunla yapabilirsin

Yükleniyor...