Türkiye'nin kredi notunun yükselmesi...

globalleşen dünyada Türkiye'nin puanının yükselmesi sizce Türk parasının değerini arttırmış mıdır ? bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Cari açığın her büyüyüşte yükselmesi ve eski borçlarında devamı sonucunda ne kadar büyüme olabilir ki?

Şu anda büyüdük diyoruz ama hammadde satan bir ülke ne kadar büyüyebilir?

biz hammadde satıyoruz 1 liraya dışarıdan malzeme geliyor 1.5 liraya içeride kitleye satıyoruz 3 liraya nasıl büyüme olabilir ki ?borç yükseldikce içeriden karşılamaz duruma geldikçe ne sıfırı görürsün ne de yükselirsin.

Türk parası her kış ayında doların düşmesiyle yükseldi sanılır. 1700 liraya bile düşse yükseldi olarak görmek yanlış. 1200 e düşebilecek kadar deger kaybedeez dolar

ihracata baktıgımızda ise cok kücük de olsa diger illerin ihracı arttı. ama o ad %1-2 seviyesinde

Tamam zamanla herşey ama cümlelerde ekonomimiz yükseliyor dendiginde halk bunu ertık borç harc yok algılar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• bizim dötümüze sürekli zamları sokuyorlar!

0|0
    0|0
  • KAnkls bir ekonomist olarak ŞUNu söylüyorum Türkiye ORtadoğuda bir savaşa girmediği sürece bu ülke 2030-2040 lara kadar EN büyük DEvletlerden birsi olur ama ekonomik anlamda zaten enömli olan da bu gerisi gelir askeri falan yANi diyorum ki GÜçlü ekonomi gÜçlü türkiye... BEn bunları milliyetçi ağzıyla yazmadım bu arada ÜLkenin ekonomik anlmda güçlenmesi demek Herkesin EKonomik refahının Artacağı DEmek OLAcktır Ama milli gelir arttsada bu ZEnginlerin cebine giderse ve Toplum tabanına yayılmassa o zaman sorun var demektir... OZAman toplumun vay haline.

0|0
    0|0
  • kredi notunun espirisi şu türkiye sermayeye dayalı büyüyen bir ekonomi dolayısıyla bazı global büyük fonların iç tüzüklerinde bir ülkeye yatırım yapabilmesi için kredi notunun belli derecelerde olması gerek notumuz artınca bizim tahvil, hisse vs. piyasalarımıza fon girişleri olacak tabi bu çokta sağlıklı bir şey değil aslında sonuçta sıcak para çıkışı girişinden fena olur

0|0
    0|0
  • Kredi notumuz zaten haksız şekilde artırılmadı. Paramızın değerinin bu derecelendirmelerle değeri resmişeliyor.

0|0
    0|0
  • iyi bişey dolar düşer altın düşer borsa yükselir

0|0
    0|0
  • kredi notu artışı paranın değerini arttırır demek değildir. kredi notu yükselişi halihazırdaki ekonominin eskiye nazaran daha ivme kazandığı anlamında olup dış yatırımcıların notu yükselen ülkelere güveni artıp bu tip ülkelerde yatırım yapmaları vb..dir.

0|0
    0|0
  • Hükümete göre arttırmıştır !

0|0
    0|0
  • bu kadar vergi alırsan tabi yükseltirler...devletin zarar etme olasılığı yok öyle bi olasılık olduğu zaman benzine zam doğalgaza zam zam zam zam hani bize :D

0|0
    0|0
  • tl nın degerını bu sekılde artıramazsınız, istihdam yaratmadan sıcak para ekonomısıyle şişirilmiş bır balona donen ekonomımız yerlı uretıcıyı daha da zor duruma sokmakta ve gıtgıde bır bataklıgın ıcıne saplanmaktayız..sonumuz hayrola

0|0
    0|0
  • türk parasınında türkiyeninde değeri arttı ülkemiz çok iyi konumda

0|0
    0|0
  • AKP kendi yandaşlarıyla işi götürüyor ama ülkemizinde büyük yol aldığı ortada

0|0
    0|0
  • beni ilgilendirmiyor

0|0
    0|0
  • yok be baksana zamda zam...

0|0
    0|0
  • para değeri artmaz not ile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yükselir mi bilmiyorum ama notumuz iyiydi zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...