Allaha herkes inandığını söylüyor

Allaha herkes inandığını ahiret gününe ve Allahın azabından korktuğunu söylüyor ama neden herkes yalanlarına hırsızlığına ve çıkarına geldiği gibi davranmaya devam ediyor?

0|0
10|16

En İyi Kız Görüşü

• Öyle olan insanlar tam olarak inanarak yaşayanlar değil. Şüphe ile yaşayanlar. İnanmıyorum demek cesaret ister onlar bunu yapamıyor. Ya Allah varsa düşüncrsi oluyor ama yoknuş gibi yaşıyorlar. Varsada ben zaten inaniyorum. Bir taşta iki kuş yani. Anlatabildim mi. Biraz karışık oldu sanki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Nefsimize sahip olamiyor seytana uyuyoruz :(

1|1
    0|0
  • nefis yokmu nefis işte ona karşı koymak çok zor çoooookkkkk

0|1
    0|0
  • Hepimiz Peygamber miydik? Benim mi haberim yok. :/

0|0
    0|1
  • Herkes mi? Yalan.

0|1
    0|1
  • Lütfen genelleme yapma

0|0
    0|1
  • Ben söylemiyorum.

0|0
    0|1
  • Kime ne benim inancımdan?

0|0
    2|1
  • ınancı ve korkusu olmayanlar yapıyor

0|0
    2|0
  • Bu konuya cevap yazınca sanki kötü birşey yapmış gibi hissediyorum ama Allahım biliyorsun içimi. ben sadece düşüncemi yazıyım o dedigin insanlar için.

Bence onlar etrafım ne der diye korkuyorlar.

Allah birdir

0|1
    0|0
    • gizli ye gerek yok.kötü bişey yapmıyorsun..

• konuyla alakası yok bütün sorulara gizli yazıyorum

alıskanlık olmus

Erkekler Ne Diyor 16

• malasef kimlik müslümaniyiz bir cogumuz öyle.Ve ancak basimiz SIKISTIGINDa Allahi hatirlar ondan yardim dileriz

isleri yolunda iken herkes ben kazandim oldu der.

0|1
    0|0
  • İşi sadece ''Allah'a inanmakla'' sınırlandırdıkları için. Herkes ''Nasıl olsa Allah'a inanıyorum, iyi kalpli de bir insanım. Allah beni zayi etmez'' düşüncesinde. Bunları söylerken Peygamberlerin nasıl ibadet yaptıklarından,nasıl yaşadıklarından dahi haberleri yok.

1|1
    0|0
  • Para para para para para para varlığı bir dert yokluğu yara sebep illaki para statü kazanma sevdası kıskançlık insanın egosal yönden tatmin edemediği nefsi nefsinin başını ezen korkar Allahtan gerisi lafta kalır güzel kardeşim...

0|1
    0|0
  • Güzel ve hep merak ettiğim bir soru...Aslında olay şu dostum,görme ve uygulama...Herkes çevresine bakıyor ve birçok kişinin sapıtmış olduğunu görünce ''e ben de ortama uyum sağlayayım canım'' tarzında düşünceler ışığında hareket ediyor ve bununla da kalmıyor,bu çelişkisini açıklaması istendiğinde de gerekçe olarak bunu sunuyor...E çoğu kişi böyle olunca dikkat de çekmiyor...Artık düzgün insanlar dikkat çekiyor dostum...

0|1
    0|0
  • Ben söylemiyorum.

0|0
    0|1
  • şurdan yola çık

herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez...

1|1
    0|0
  • İşte herkes havaya atılan armudu sapından yakalayabilecek kadar kabiliyetli değil. Yani herkes armudu seviyor ama herkes de sapından yakalayamıyor...

0|0
    0|0
  • olur ööle şeyler takma :D

0|0
    0|1
  • herkesin tuttuğu kendine.

0|0
    0|1
  • yine mi ya günahı bana çekecem kime ne

0|0
    1|1
  • Herkesin söylediğini nereden çıkardın?

0|0
    1|1
  • ben davranmıyorum paşam üniversite bşr hocanı o dasına not için gitmedim şimdi belediyede torpille iş var olmaz diyorum ben buyum arkadaş

0|0
    0|0
    • helalll olsun be gerçekten buysan ama bu dünyada kaybedersin öbür tarafı allah bilir

• o kadar kitap okumuşsun okul kazan sonra onu oku vs çok zor bilirsin. Ahiret sence kolaymıdır? Ölümün zamanı belli değil yüzden evvel davran ve ilmihal, kuran tercüme vs okumanı tavsiye ederim. Seni daha olgun yapacaktır ve daha mutlu

• ne yalan söyleyim bir hoca hariç hiç bir hocanın ne kitabını okurum ne dinlerim ( yapmaçık bulurum ) birde DİYANETİN ilmihali var pdf şeklinde

• çünkü sözde.öyle insanlar gerçek müslüman değil.sadece kimliğinde müslüman yazıyor o kadar.

1|0
    0|0
    • peki o insanlara ne denir?

• ne dendiği umrumda değil.onlar sadece müslümanım deyip,kalbinin temiz olduğunu düşünüp cennete girebileceğini düşünen insanlar, ki ateistlerin sayısı da hızla çoğalmakta.ne için ? cevap yok.tanrı yok diyorlar.ahiret vs. yalan diyorlar.peki ya varsa ? saçma saçma cevaplar veriyorlar yine.ne kadar uğraşsanda doğruluğunu kabul ettirsende konuyu yine başka yere çekiyorlar.anlamak istemiyorlar.ben bunu gördüm bu sitede..

• nefis meselesi

0|0
    0|0
  • bi yerde bi söz okumuştum

ashab bugünkü ümmeti görse kafir sanardı

bugüngü ümmet de ashab-ı görse deli sanardı

yani yaşayız tarzımız hareketlerimiz dürüstlüğümüz okadar tehlikeye düştü ki onların haline deli dermişiz onlarda bizim müslüman oladuğumuza inanmazlarmış ne diyim ALLAH ıslah etsin bizleri.

3|2
    0|0
  • Sorun Ne Biliyormusun "Nefis" :)

1|1
    0|0
Yükleniyor...