Sigara hepten yasaklansın mı?Ankete katılın...

Sigaranın hepten yasaklanması sizce nasıl bir fikir?

• Evet, yasaklansın
    55% (24)52% (28)53% (52)Oy Ver
  • Hayır, yasaklanmasın
    45% (20)48% (26)47% (46)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ileri demokrasiyi yaşadığımız şu günlerde anket sonucumuz %58 yasaklansın yönünde sonuçlamıştır.Teşekkürler.

0|0
30|34

En İyi Erkek Görüşü

• Tütün erişimini kısıtlayan 18 yaş kuralı yerinde bir kural ancak tam uygulanmıyor. sigaranın kapalı alanlarda yasaklanması iyi bir kural ancak oda tam uygulanmıyor. cafe ve barların çoğu kah gizli gizli kah alenen kapalı ortamda sigara içiriyor. bu kısıtlar uygulanmış olsa +kent merkezlerinde, açık alanlarda belirli sigara içme alanları yapılsa ve sadece bu noktalarda sigar içilmesine izin verilse. yani otobüs sirasında, yolda yürürken vs sigara içme alanı dışında açık alanda dahi olsa sigar içmek yasak olsa vebireyler bu kurala uysa sigara içenler ve içmeyenler arasında çok fazla bir sorun kalmaz diye düşünüyorum.

tamam tercihlere saygı ancak sen sigara içerken o dumanı kontrol edemiyorsan o zaman insanlar senin sigara içtiğin yeri düzenler.

NOT: Himalayalardaki Bhutan Krallığı dünyada tütünün satılmasını ve topluluk içinde içilmesini yasaklayan ilk ve tek ülke.

0|1
    1|1
    • her şeyi özetlemişsin.sigara içme alanları benimde düşündüğüm bir konu.kişi topluma çıktığı an yasaklanmalı.

• Bazi konularda sana katiliyorum. Sigara icen biri olarak basik ortamlarda fos fos sigara icen olursa ben de rahatsiz olurum. Kural cogu yerde uygulaniyor. Uygulanmayani da sikayet edebilirsin.

Bilmedigin bir sey soyleyeyim otobus duraklarinin icinde sigara icmek yasaktir ve cezasi vardir. Sirada icilmesi serbesttir.

Gel gelelim sokakta yururken dumanin gelmesine. Emin ol o dumana gelmeden once dunya seni cok daha fazla zehirliyor. İctigin su, yedigin yemekler, tarlayi suladiklari sular...

• haklısın evet, dünya çok fena zehirliyor. bunların bazılarından kaçınmaya çalışıyorum. örneğin koruyucu madde içeren gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum. bunlara kendim bir şeyler yapabiliyorum ama yürürken yanımdan geçenin pöff diye dumanı göndermesi dumanın yüzümde patlaması sinir bozucu. sigara içmediğim için bunu çok farkediyorum. eski içiciyim o zaman hiç farkında bile olmazdım ama kötüymüş. duraklar konusunda bilgim var ama durağın dışına taşan sıralar... cafeler bir hep bir yolunu buluyor

Kızlar Ne Diyor 30

• yasaklansa, el altından daha pahalıya satılacak. ne gerek var?

1|1
    0|0
  • Kötü, kaçak mala daha fazla önem verecek insanlar, yasaklanması gereken birçok şey varken sigara gereksiz.

0|3
    0|1
    • ne yasaklansın mesela.yolda sigara içen leş insanın dumanını biz mi soluyacağız?Başkasının özgürlüğünü sınırladığın yerde senin de özgürlüğün biter.

• :) marmaris arena güzeldir.

• Sen işi biliyorsun.. ;)

• Yasaklanmamalı.

Herkesin tercih hakkı.Şuan ki durum oldukça iyi zaten pek çok yerde içilmiyor ayrıca fiyatları da uçmuş durum da biz de az da olsa nefes alabiliyoruz.

0|1
    0|0
  • Ben karşıyım. :) çünkü yolda hep yüzüme geliyo dumanı bi gün o sigaraları

Neyshee.. Sadistlik duygum depreşti :D

0|1
    0|0
  • yasaklansa ne olacak ... daha cazip gelir o zaman insanlara ki millet olarak yasakları çiğnemeyi çok severiz

1|1
    0|0
  • sigara yasaklanır mı öyle saçma bi şey mi olur hani biz özgürdük hani insan haklarını kabul etmiştik yeminle öyle bi kanun çıksa ülkeyi anayasa mahkemesine veririm zaten sigara içenlere işkence yaptıkları yetmezmiş gibi hatta bence uyuşturucu filan da serbest kalmalı da benim için bi şey değğişmediği için ilgilenmiyorum ama sigara olmaz kapalı alan yasağında da eksikler var bbüyük yanlışlar var ona da katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Yuzdugunuz havuzun isenebilir ve isenemez bolum olarak ikiye ayrildigini dusunun..

0|1
    0|0
  • Yasaklansin saglik daha önemli

0|1
    0|1
  • O değilde pasif içicilikten bizede olan oluyor!

0|2
    0|1
  • mümkünse evet

0|0
    0|0
  • Sevmediklerim içsin, sorun değil..

0|1
    0|2
  • Yasaklanırsa ben içmiyorum ama içmeye başlarım yasak tatlıdır

1|2
    0|0
  • 'Hepten' nasıl yasaklancak? Özgürlük anlayışına aykırı..

0|1
    0|0
  • yasaklanmasın ki yasaklayacaklarını sanmıyorum zaten isteyen içer

0|1
    0|0
  • Yasaklansın yada en az 27 yasındakıler alabılsın ben hala yolda yururken küçük iilkokul cocuklarının sigara içtiğini göruyorum nasıl alıyorlar nerden bulyorlar bılmıyorum

0|0
    0|0
  • Kotu bir fikir.

1|1
    0|1
  • yasaklansın bıktım o iğrenç kokudan.

0|0
    0|1
  • yasaklansın isterim tabi ki ama imkansız :/

0|1
    0|0
  • İsteyen istediğini içsin yeter ki içmeyenlere zarar vermesin

0|1
    0|0
  • Abi naptın ya?Sigara sekterünü bitirirsen ülke iflas eder.

0|1
    0|1
  • Oldukca kotu bir fikir.

0|0
    0|0
  • super bi fikir

0|0
    0|0
  • Evet,yasaklansın

0|0
    0|0
  • bugünün sorusu da bu mu

0|0
    0|0
  • Ot coco takilirim.

0|0
    0|0
  • Farketmez.

0|0
    0|0
  • yasaklanmamalı. herkesin sağlığı kendine yahu

0|0
    0|0
  • al oku link

0|1
    0|0
  • Neden insanların tercihlerine yasak getırme ıhtıyacı duyulur ki ? O zaman sexide yasaklasınlar?

1|1
    0|0
    • sex tercih değildir.sex ihtiyaçtır..

• sigara ihtiyaç değildir.sigarayı ihtiyaç yapan sizlersiniz.ihtiyaç olmaktan çıkarılabilecek birşey ihtiyaç değildir.sen vücudundaki nikotin i tamamiyle vücudundan attıktan sonra eskisi kadar istemezsin sigarayı.tamamen iradene bakar o iş..

• nasıl ihtiyaç duymuyorsun ya:) bekarsın o zaman daha.

• Yasaklanmamalı tabiki. Neden yasaklansın ki?

0|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 33

• yasaklanmasın herkesin nefsine iradesine yönelik kamu spotları yayınlansın. Zam yapmak içeni dahada fakirleştirir. İçiciye zam koymaz zaten içen adam en olmadı kendi üretimine geçer bea!

0|1
    0|0
  • sabah kalkar kalmaz hemen sigara yakan biri olarak söylüyorum kesinlikle yasaklansın. ülkeye sokulmasın. tiryakisi üç beş ay kıvransın dursun. sigarasızlıktan ölen ölsün kalan kalsın. ulaşıldığı müddetçe n e yapılır edlir yinede alınıp içilir.istedikleri kadar zam yapsınlar. acı ama gerçek bu böyle arkadaş

1|1
    1|1
  • yasaklansın anasını satayım :) insanlar içtikleri için yasaklanmasın diyor kimse içmeyip rahatsız olanı düşünmüyor. yasaklasınlar, fastfood u da yasaklasınlar hatta.

0|1
    0|0
  • yasaklanmamalı içerse kendine babamın hayrına içmiyoya.

1|1
    0|0
  • Hayır,yasaklanmasın

0|0
    0|0
  • cok iyi fikir...

0|2
    0|2
  • 1 saat önce aynı konuyu açan kişinii neyisin ?

0|0
    0|0
  • Yasaklanırsa bu defa millet kaçakçılık yoluna girişecek bu seferde pkk denilen it sürüsü daha kolay maddiyat sağlayacak.Kendim kullanmıyorum

0|3
    0|0
  • kullanmıyorum ama yasaklanmasına karşıyım

0|2
    0|2
  • Komik olmayın dostum sonra devlet vatandaşını nasıl skecek

0|1
    0|0
  • pkk nın ürettiği sigaralar bile raflardaki yerini aldı bu olmayaydı bari

0|0
    0|0
  • Bu hali ile gayet güzel biz kapalı alanda içince başkalarının hakkına giriyorduk ama hepten yasaklanırsa o zaman sigara içenlerin hakkı elinden alınmış olur

0|2
    0|0
  • kötü bir fikir bence...

0|1
    0|0
  • Yasaklanmalı dayak yeme sebeblerinden biri

0|0
    0|2
  • Ben içmem kullanmam.Sadece kapalı ortamda yasak olması olarak kalsın yeterlidir.Kimsenin özgürlüğüne karışamam.İçen içer.Kendine zarar verir.İçmeyen içmez kendine fayda sağlar.

0|1
    0|0
  • hayır bırakacağım varsada bırakmam. kuralları sevmem.

1|2
    0|1
  • Benn hiç başlamadım benden sonraki nesil başladı ama bence komple yasaklansın sigaranın bir tane yararı yok bu insanlığa bu dünyaya

0|0
    0|0
  • Ben sonuna kadar desteklerim.

0|0
    0|2
  • Özgürlüklerimi kısıtlamayın arkadaşım. içerim ben bu mereti.

0|0
    0|0
  • Ewet Alkolün Sokakta İçilmesi Yasak Olduğu Gibi Oda Yasaklansın Belki Bırakırım :)

0|0
    0|0
  • a a a a a a a a a a a a a aa a a a aa :D yasaklansın tabi hem ciğerler kurtulsun hem kanser önlensin hemde dumansız hava sahası sağlanmış olur soruna 5*dostum:)

0|0
    0|0
  • Konu açmadan önce bir arasanız link

0|0
    0|0
  • devlet önce kaçak sigara ticaretini engellesin, sonra yasaklasın. ancak fabrikalar kapanmasın, yurtdışına ihraç edilsin.

0|0
    0|0
  • herkes özgür olabilmeli, yasaklanmasın.

1|0
    0|0
  • ben yorum yapmam.

0|1
    0|0
  • özgürlük filan hikaye. halka yapılmış en iyi yasak olur. bizde bırakırız sebeble

0|0
    0|0
  • bence hayır yasaklanmasın dert atıyoruz

0|0
    0|0
  • pakedı 100 tl olsun ısterım

0|0
    0|0
  • Hem 4-5 cocuk yapılsın hemde sıgara yasaklansın..Yakında Türkiyenın nufusu ıkıye katlanır :D

0|0
    0|0
  • Esrar yasakta ne oluyor?

engel varmı yasağa ?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...