Hangi sporun yaygın olmasını isterdiniz?

Diğer ülkelerde çok yaygın olan sporlar arasında en çok hangisinin Türkiye'de en az futbol kadar yaygın olmasını isterdiniz? İlk aklıma gelenleri yazdım. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum.

• Amerikan Futbolu
    A seç
  • Buz Hokeyi
    B seç
  • Baseball
    C seç
  • Dövüş Sporları (MMA, muay thai, bjj, kick boks, boks, vb.)
    D seç
  • Diğer
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1219

En İyi Erkek Görüşü

• Satranç Boksu

Ya şah-mat yapmanız ya da rakibinizi nakavt etmeniz gerekiyor.

Hem zihinsel hem de fiziksel hünerleri birleştirince ortaya satranç boksu çıkıyor. Eğer boks eldiveni alacak kadar bütçeniz ve biraz beyin hücresi kaybetme cesaretiniz varsa, bu spor tam size göre. Oyunun başında altı raunt satranç oynuyorsunuz ve ringe çıkarak beş raunt ta fiziksel gücünüzü gösteriyorsunuz. Satranç tahtasında ya da ringin zemininde oyunu kazanmanız mümkün.

Kurallar ise şöyle : Her satranç raundu 4 dakika, her boks raundu 3 dakika olmak üzere maç toplam 39 dakika sürüyor. Her raunt arasında, oyuncuların kıyafetlerini değiştirmeleri için birer dakika mola veriliyor. Her oyuncunun satranç rauntlarında hamlelerini yapmak için toplam 12’şer dakikası var.

Satrançta mat olan, ya da süresini geçiren, boksta ise nakavt olan ya da hakem kararı ile yenik ilan edilen ya da her iki oyundan birinde maçtan çekilen oyuncu maçı kaybediyor. Eğer satranç maçı berabere biterse, boks maçında iyi puan alan maçı kazanıyor. Eğer boks maçında da beraberlik olmuşsa, satrançta siyah taşlarla oynayan maçı kazanıyor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• yüzme

0|0
    0|0
  • buz pateni

0|1
    0|0
  • Buz Hokeyi.

0|0
    0|1
  • Tenis veya yuzme.

0|1
    0|0
  • Hentbol isterdim.

0|0
    0|0
  • eskrim,snowboard,rodeo

0|0
    0|0
  • Buzda dans :)

0|0
    0|0
  • tenis

0|1
    0|0
  • golf tabiki

0|0
    0|0
  • Buz pateni.

0|0
    0|0
  • Dövüş Sporları .

0|0
    0|0
  • yüzme nasil olur? mantikli aslinda dimi. etrafimiza bak hele

0|0
    0|0
    • yüzme yine de seviliyor yaa. profosyonel anlamda olmasa da.

• hm bilemiyorum yani

Erkekler Ne Diyor 18

• Tenis veya yuzme.

0|0
    0|0
  • Buz Hokeyi, izlerken en çok keyif aldığım spor :))

0|0
    0|0
  • Türk Savaş Sanatı SAYOKAN

Tamamen sokak şartlarında bire çoklu ve silahlı rakipleri bile maksimum 13 saniyede tam etkisiz hale getirmeye olanak veren taktik ve stratejik bir sistem. (Bildiğin Osmanlı Tokadı) :D :D :D

0|0
    0|0
  • Tenis, okçuluk ve atçılık... Yani E şıkkı..

0|0
    0|0
  • Amerikan futbolu.. Aksiyon olucak hacı :D

0|0
    0|1
  • Boks türkiyede dahada yaygınlaşmalı..Özel olarak dağcılık..

0|0
    0|0
  • golf golf golf bowling :D :D

0|0
    0|0
  • Tenis.

amerikan futbolu,buz hokeyi spor mu lan onlar :/

0|0
    0|0
    • amerikan futbolu oynamak için takım oyunlarında çok iyi olmak lazım. Buz hokeyi desen başlı başına bir yetenek. Sence spor değiller mi?

• benimki de bakış açısı işte. kaç kere izlediysem ısınamadım her maçta vukuat çıkıyor,ergen ergen tavırlar vs vs vs.

• çim hookeyi

0|0
    0|0
  • bale en sevdiğim :)

0|0
    0|0
  • Dövüş Sporları (MMA, muay thai, bjj, kick boks, boks, vb.

0|0
    0|0
  • beyzbol hoş geliyor, sopalı falan. hadi biberleyelim derdik biz de ah ah ne güzel

0|0
    0|0
  • Tenis ve ABD futbolu

0|0
    0|0
  • atları sevdigim için binicilik ( 6 ganyan ile hiç bir ilgim yok )

0|0
    0|0
  • dövüş sporları kesinlikle.en azından şimdiki kadar eziklerle dövüşmekten sıkılıyor olmazdım..

0|0
    0|0
    • aynen. onu geçtim adam gibi salon bulmak bile zor. bulsam salonumu değiştircem ama yok

• hepsi 2-3 ay yapıp geçiyor karşıma beni dövebilin mi diye.ezik oldukları konuşmalarından belli.10 yıllık tecrübeye bi kaç ayda yetişebileceklerini sanıyorlar.öyle kavgalara giden bi tip gibi görünebilirim ama öyle bişey yok.sadece yaşamış olduğum bi kaç şey o kadar.

• MMA.Türkiyede reklamı yapılsa çok tutulurdu ama reklamı yapılamıyor.

0|0
    0|0
  • Buz hokeyi.Canın sıkıldığında kavga çıkarırsın ne güzel

0|0
    0|0
  • Amerikan Futbolu

0|0
    0|0
Yükleniyor...